Jak vytvořit vlastní události

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 324145 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje vytvoření vlastní události. Můžete vytvořit vlastní události v protokolu událostí pomocí nástroje Eventcreate. To může být užitečná jako diagnostický nástroj ve skriptech, při záznamu chyby nebo událost přímo do protokoly bez použití VBScript nebo v jiném jazyce do protokolu událost.

Nástroj Eventcreate

Eventcreate je nástroj příkazového řádku, který lze spustit na příkazovém řádku nebo klepnutím na tlačítko Start a potom zadáním v dialogovém okně Spustit. Pro příkaz k dispozici jsou následující přepínače:
 • /s počítač
  Určuje název nebo adresu IP vzdáleného počítače, ke které chcete protokolovat události. Výchozí počítač je místní počítač.
 • /u domain\user
  Spustí příkaz s oprávněními zadaného uživatele. Uživatel výchozí je aktuální uživatel.
 • /p heslo
  Určuje heslo uživatelského účtu zadaného v parametru /u.
 • /l
  Určuje název protokolu, bude vytvořena událost. Jsou povoleny pouze APPLICATION nebo SYSTEM.
 • /so source name
  Určuje název zdroje, která událost vygenerovala a to může být libovolný řetězec, ale obvykle je program.
 • /t
  Určuje typ událostí vytvořit. Událost platné typy jsou chyba, upozornění a informace.
 • /ID EventID
  Určuje ID události pro událost. To musí být celé číslo mezi 1 a 1000. ID nemají být jedinečný a je vhodné použít k zaznamenání identifikovatelné Chyba číslo, jako je například kód ukončení z programu.
 • /d popis
  Určuje popis pro nově vytvořené události. Multi-word řetězec zadat pomocí uvozovek (").
 • /?
  Zobrazí nápovědu na příkazovém řádku.
Poznámka: je nutné zadat hodnoty pro /t, možnosti /id a /d a jinou hodnotu pro možnost /l nebo /so.

Vytvoření události v protokolu aplikace

Vytvoření události chyby v protokolu aplikace s Popis "Application failed" pomocí příkazu eventcreate /t chyba /id 1000 /l aplikace /d "Application failed".

Vytvoření události pro konkrétní program v protokolu aplikace

Vytvořit událost informace v programu pro Winword.exe s Popis "Vytisknutých deset dokumenty", pomocí příkazu eventcreate /t informace /id 1 /l aplikace /so winword /d "Vytisknutých deset dokumenty".

Vytvoření události ve vzdálených počítačích

Použití přepínače /s může zapisovat do protokolu událostí na vzdáleném počítači. Například zapsat předchozí události do protokolu aplikace na serveru s názvem "TestServer", spusťte příkaz eventcreate /s testserver /t informace /id 1 /l aplikace /so winword /d "Vytisknutých deset dokumenty". Ve výchozím nastavení používá Eventcreate zapisovat události uživatelských pověření aktuálního uživatele. Uživatel nemá příslušná práva, příkaz nefunguje. Chcete-li zadat různá pověření, pomocí přepínačů /u a /p určit uživatele, domény a heslo použít. Například použít v doméně "Microsoft" heslo "writelog" uživatel "logwriter", spusťte příkaz eventcreate /s /u sentient Microsoft\logwriter /p writelog /t informace /id 1 /l aplikace /so winword /d "Vytisknutých deset dokumenty". Můžete také napsat do více protokolů zadáním /s další parametry. Mohou například spustit příkaz eventcreate /s sentient /s /u inteligentní Microsoft\logwriter /p writelog /t informace /id 1 /l aplikace /so winword /d "Vytisknutých deset dokumenty" k tomu. Poznámka: Tyto postupy pracovat správně, uživatelské jméno a heslo musí být platný ve všech těchto počítačů. Kombinace uživatelské jméno a heslo jsou jiné pro každý počítač, musíte použít samostatné eventcreate příkazy.

Vlastnosti

ID článku: 324145 - Poslední aktualizace: 7. února 2006 - Revize: 2.3
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB324145 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:324145

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com