Özel olaylar oluşturma

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324145 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu adım adım makalede, özel olaylar oluşturma açıklanmaktadır. Olay günlüğünde özel olaylar, Eventcreate yardımcı programını kullanarak oluşturabilirsiniz. Bu, bir hata veya olay günlükleri ile doğrudan olayı günlüğe kaydetmek için VBScript ya da başka bir dilde kullanmadan kayıt, komut bir tanı aracı olarak yararlı olabilir.

Eventcreate yardımcı programı

Eventcreate komut istemine veya Başlat ' ı tıklatın ve sonra da Çalıştır iletişim kutusuna yazarak başlatabilirsiniz, bir komut satırı hizmet programıdır. Komutu aşağıdaki anahtarlar kullanılabilir:
 • /s bilgisayarı
  Adı veya uzak bilgisayardaki olay oturum kullanılacak IP adresini belirtir. Varsayılan bilgisayar yerel bilgisayardır.
 • /u domain\user
  Komut, belirtilen kullanıcının izinleriyle çalışır. Geçerli kullanıcının varsayılan kullanıcıdır.
 • /p parola
  /U parametresinde belirtilen kullanıcı hesabının parolasını belirtir.
 • /l
  Olayın oluşturulacağı yeri günlüğünün adını belirtir. Yalnızca UYGULAMA veya SISTEM izin.
 • /so source name
  Kaynak adı belirtir, olayda temsil etmelidir ve bu herhangi bir dize olabilir, ancak genellikle program.
 • /t
  Oluşturulacak olayın türünü belirtir. Geçerli olay türleri şunlardır: HATA, WARNING ve INFORMATION.
 • <a1>/ID</a1> EventID
  Olayın olay KIMLIĞINI belirtir. Bu, 1 ile 1000 arasında bir tamsayı olmalıdır. Kimlikler benzersiz olması gerekmez ve bunları bir programdan çıkış kodu gibi bir kişisel hata numarasını kaydetmek için kullanmak iyi bir fikirdir.
 • /d açıklama
  Yeni oluşturulan olay için kullanılacak tanımı belirtir. Multi-word bir dize belirtmek için tırnak işareti ('') kullanın.
 • /?
  Komut isteminde Yardımı görüntüler.
Not: /l ya da /so seçeneği için başka bir değer /t ve /id ve /d seçenek değerlerini sağlamanız gerekir.

Uygulama günlüğüne bir olay oluşturma

"Uygulama başarısız oldu" açıklaması ile uygulama günlüğüne bir hata olay oluşturmak için <a0></a0>, eventcreate /t error /id 1000 /l application /d "uygulama yüklenemedi" komutunu kullanın.

Uygulama günlüğüne bir olay, belirli bir program için oluşturma

Bilgi olay programı için Winword.exe "On yazdırılan belgeler" açıklaması ile oluşturmak için <a0></a0>, eventcreate /t bilgi /id 1 /l uygulama /so winword /d "On yazdırılan belgeler" komutunu kullanın.

Bir veya daha çok uzak bilgisayarlarda olay oluşturma

/S anahtarını, uzak bilgisayarda bir olay günlüğe yazmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, önceki olay uygulama günlüğüne "TestServer" adlı sunucuda yazmak için <a0></a0>, eventcreate /s testserver /t bilgi /id 1 /l uygulama /so winword /d "On yazdırılan belgeler" komutunu çalıştırın. Varsayılan olarak, the Eventcreate olay yazmak için geçerli kullanıcının kullanıcı kimlik bilgilerini kullanır. Kullanıcının uygun hakları yoksa, komut çalışmaz. /U/p anahtarlar farklı kimlik bilgileri belirtmek için <a0></a0>, kullanıcı, etki alanı ve parola kullanılacağını belirtmek için kullanın. Örneğin, "writelog" Parola "Microsoft" etki alanındaki kullanıcı "logwriter" kullanmak için <a0></a0>, eventcreate /s sentient /u Microsoft\logwriter /p writelog /t bilgi /id 1 /l uygulama /so winword /d "On yazdırılan belgeler" komutunu çalıştırın. Birden çok günlükleri için ek /s parametreleri belirterek de yazabilirsiniz. Örneğin, bunu yapmak için eventcreate /s sentient /s Akıllı /u Microsoft\logwriter /p writelog /t bilgi /id 1 /l uygulama /so winword /d "On yazdırılan belgeler" komutunu çalışabilir. Not: düzgün çalışabilmesi Bu yordamlar için kullanıcı adı ve parolası bu bilgisayarın tüm geçerli olması gerekir. Her bilgisayar için kullanıcı adı ve parola bileşimleri farklıysa, ayrı eventcreate komutlarını kullanmalısınız.

Özellikler

Makale numarası: 324145 - Last Review: 7 Şubat 2006 Salı - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbhowtomaster KB324145 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324145

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com