Telefon çağrılarınızı açamıyor veya Windows Messenger ile sesli veya görüntülü konuşma başlatmak

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324214 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Telefon konuşmaları yapabilir veya Microsoft Windows Messenger'ı kullanarak, sesli veya görüntülü konuşma başlatmak mümkün olmayabilir. Örneğin, telefon arama yapmaya çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Ağınız, telefon görüşmeleri yapabilir gibi yapılandırılır.

Neden

Bu sorun aşağıdaki durumlardan biri doğruysa oluşabilir:
 • Windows Messenger'ın en son sürümünü çalıştırmayan veya ağ adresi çevirisi (NAT) için Microsoft Windows XP gerçek zamanlı iletişim istemcisi desteği uygulamadıysanız.
 • Zone Labs ZoneAlarm programı çalıştırıyorsunuz.
 • Evinizde veya Kurumsal bir ağ veya ıSS, güvenlik duvarı veya Evrensel Tak ve Kullan (UPnP) destekleyen bir NAT aygıtının kullanır.
 • Ev ağınızdaki bir Linksys NAT yönlendiricisinin arkasındadır ' dir.

Çözüm

Bu sorunu çözmek için:
 1. Karşıdan yükleme ve Windows Messenger'ın en son sürümü yükleyin. Bunu yapmak için şu Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://messenger.microsoft.com/
  Windows Messenger'ın en son sürüm, Windows Messenger'ın sesli işlevi içeren çeşitli sorunlara yönelik güncelleştirmeleri içerir.

  Not Windows Messenger sürüm 4.6 sesli görüşme için <a0></a0>, her iki tarafın Windows Messenger sürüm 4,6 veya sonraki bir sürümünü kullanıyor olmalısınız. Her iki taraf, uyumlu olmayan bir güvenlik duvarı veya NAT aygıtının olabilir.

 2. Windows Messenger'telefon görüşmesi yapmak çalışıyorsanız, karşıdan yükleyip gerçek zamanlı iletişim istemcisi Windows XP destek için NAT

  Bu güncelleştirme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  316397Windows XP'de Ağ Adresi Çevirisi için gerçek zamanlı iletişim istemcisi desteği
 3. Zone Labs ZoneAlarm program çalıştırıyorsanız ve Windows Messenger'dan telefon görüşmesi yapmak istiyorsanız, ZoneAlarm e450.voice.microsoft.com giden trafiğe izin verecek biçimde yapılandırın.

  Bu sorun hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  320783Hata iletisi: telefon aramaları yapabilir, kendi ağ yapılandırılır
 4. Güvenlik Duvarı veya NAT aygıtının üreticisine aygıt UPnP uyumlu olduğunu doğrulayın. Tersi durumda, UPnP bir güncelleştirme olup olmadığını belirlemek için üreticiye başvurun. Örneğin, Linksys UPnP desteği ekleyen bir bellenim güncelleştirmesini edinmek için ağınızdaki bir Linksys EtherFast-series yönlendirici kullanıyorsa, başvurun.

  Bu sorun hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  324243Hata iletisi 'telefon görüşmeleri yapabilir, kendi ağ yapılandırılmış' bir Linksys yönlendiriciyle
 5. Telefon görüşmesi veya sesli veya görüntülü konuşma başarıyla güvenlik duvarınızı devre dışı bırakılmış olan tamamlayabilmeniz için güvenlik duvarınız UPnP uyumlu olmayabilir. Çok ses ve görüntü iletişimi Windows Messenger ile (örneğin, Microsoft ınternet Security and Acceleration Server 2000'de) olmayan UPnP güvenlik duvarı aracılığıyla kullanmak için güvenlik duvarı, gelen trafik UDP bağlantı noktaları 5004 ile 65535 izin verecek biçimde yapılandırmanız gerekir.
 6. Bir Linksys NAT yönlendiricisi arkasında olduğunda, yönlendiricinin ses izin vermek istediğiniz aktarımı trafiği dosya için bağlantı noktalarını açmanız gerekir. Aşağıdaki tablo, MSN dosya aktarımı veya ses bağlantıları izin vermek için açık bağlantı noktalarını listeler:
  Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
  HizmetiTCP bağlantı noktalarıUDP bağlantı noktaları
  Gelen ses (bilgisayar için bilgisayar)69016901
  <a1>Ses</a1> (bilgisayar telefon için)6801, 6901, 2001-2120
  Dosya aktarımı (dosya alma)6891 6900
  Not "Transfer dosya" hücrede açılan (bağlantı noktaları 6891 ile 6900 dahil) 10 bağlantı noktası olan böylece bir kerede 10 dosya aktarım işlemleri gerçekleştirebilir. Bu bağlantı noktalarından yalnızca birini açarsanız, bir defada yalnızca bir dosya aktarabilirsiniz.

Daha fazla bilgi

Windows Messenger'ın önceki sürümlerinde güvenliğini artırmanıza yardımcı olmak için <a0></a0>, size sesli teknolojisi için Windows Messenger sürüm 4.6 yükselttiniz. Telefon, ses ve video özelliklerini Windows Messenger'ın yalnızca bir güvenlik duvarı veya UPnP uyumlu NAT aygıtı ile kullanmanızı öneririz. ınternet Bağlantısı Paylaşımı ve ınternet Bağlantısı Güvenlik Duvarı'nı (ICF) / Windows Güvenlik Duvarı (WF) Windows XP'de, UPnP uyumlu olan.

Güvenlik duvarı arkasında olup veya ne tür bir güvenlik duvarı kullanıyorsanız, ilgili sorularınız varsa, ıSS'NIZE veya kendi şirket Yardım Masası başvurun veya "Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı genel bakış" Yardım konusuna veya Windows XP Service Pack 2 (SP2), "Windows Güvenlik Duvarı genel bakış" Yardım konusuna bakın.

Bir NAT aygıtının kullanırken en iyi sonuçları elde etmek için <a0></a0>, üretici yazılımı hem de aygıtın yazılımının en son sürümünü emin olun. Bu işlem üreticinin Web sitesinden edinebileceğiniz olabilir. Aygıt ya da yazılım güncelleştirme hakkında daha fazla bilgi için NAT aygıtın belgelerine bakın.

Ek Yardım için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://get.live.com/messenger/overview
Güvenlik Duvarı ve NAT aygıtları ile Windows Messenger'ı kullanma hakkında ek bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb457090.aspx
Bu makalede adı geçen üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 324214 - Last Review: 22 Ağustos 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 7.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Messenger 4.0
 • Microsoft Windows Messenger 4.5
 • Microsoft Windows Messenger 4.6
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Professional Service Pack 2 (SP2)
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition 2005
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbfirewall kb3rdparty kbenv kberrmsg kbprb KB324214 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324214

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com