Yoğun yük altında form kimlik doğrulaması ve görünüm durumu zaman zaman başarısız oluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324488 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki sorunlarla karşılaşabilirsiniz:
 • Tarayıcıda aşağıdaki hata iletisini alıyorsunuz:
  Görünüm durumu, bu sayfa için geçerli değil; bozuk olabilir.
 • Bir kullanıcı form kimlik doğrulaması kullandığında, kullanıcının önceden doğrulandı sonra kullanıcı oturum açma sayfasına yönlendirilir. Kullanıcı sayfayı isterse yeniden isteği başarılı olur ve kullanıcı oturum açma sayfasına yönlendirilir.

  Not: Bu sorun sık (birkaç kez her milyon istekleri) oluşmaz.
Not: Bu sorun birkaç farklı şekilde görünüyor. Bu belirtilerden en yaygın verilebilir.

Neden

Ileti kimlik doğrulama kodu (MAC), gönderenin ve alıcının bir gizli anahtar paylaşma, güvenli olmayan bir kanal üzerinden gönderilen ileti, bozulma olup olmadığını belirlemek için kullanılır.

Gönderenin özgün veriler için MAC hesaplar ve her ikisi de tek bir ileti gönderir. Alıcı, alınan bir iletideki MAC recomputes ve hesaplanan MAC iletilen MAC'a eşleştiğini doğrular. Gizli anahtar bilgisi olduğundan, bir uyuşmazlık MAC sonuçları herhangi bir değişiklik verileri veya çok iletinin değiştirmek ve doğru MAC'a üretmek için gerekli. Bu nedenle, kodları uyuyorsa, ileti kimlik doğrulaması.

Bu düzeltme ile giderilen sorun MAC hesaplaması geçersiz bir MAC, üretilecek neden çöp toplayıcısını arasındaki bir yarış durumu değildir. Bir yarış durumu nedeniyle sorun daha sık bir eşzamanlılık MAC hesaplamak için yürütülen kod ve çöp toplayıcısını arasında olduğundan daha sık işlemcili bilgisayarlarda oluşur.

Görünüm durumu ile ilgili bir sorun yaşarsanız, EnableViewStateMac sayfa yönergesi, sınama yanlış şekilde ve sıklığını sorunun, bu sorunla karşılaşan olup olmadığı belirlenemiyor azalır, bkz:.

Not: yalnızca EnableViewStateMac sayfa yönergesi sınama, bu güvenlik azalttığı yanlış ayarlayın.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Microsoft .NET Framework hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunun derhal çözülmesini sağlayacak düzeltmeyi edinmek için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Söz konusu güncelleştirme ile ilgili olmayan ek destek soruları ve sorunlar için normal destek ücretleri geçerlidir.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time Version    Size    File Name
  --------------------------------------------------------
  19-Jun-2002 15:42 1.0.3705.290 1,953,792 Mscorlib.dll
  18-Jun-2002 00:58 1.0.3705.290 2,265,088 Mscorsvr.dll
  18-Jun-2002 00:59 1.0.3705.290 2,265,088 Mscorwks.dll
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bu sorun, bir milyon birkaç kez daha sık deneyiminizi istekleri, birden çok ilgili sorunlar olabilir veya tamamen farklı bir sorun olabilir (bir Web çiftliği çalıştırıyorsanız, makine anahtarı oluşturan farklı sunucular arasında synched değil).

Özellikler

Makale numarası: 324488 - Last Review: 11 Ekim 2005 Salı - Gözden geçirme: 2.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft .NET Framework 1.1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbnetframe100presp3fix kbqfe KB324488 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324488

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com