Použití služby Klient pro systém souborů NFS nastavení oprávnění systému souborů NFS souboru nebo složky

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 324546 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento podrobný článek popisuje, jak Client for Network File System (NFS) slouží k nastavení oprávnění systému souborů NFS souboru nebo složky. Systém souborů NFS používá dědičně různá oprávnění, které jsou ve srovnání se systémem souborů NTFS adresář seznamů řízení přístupu (DACL). Však služby pro systém UNIX a klient pro systém souborů NFS můžete změnit atributy oprávnění základního souboru nebo složky pomocí standardních atributů oprávnění systému UNIX a systém souborů NFS.

Nastavení oprávnění systému souborů NFS soubor nebo složku pomocí klienta pro systém souborů NFS

Klient pro systém souborů NFS přidá další vlastnosti karty pro systém souborů NFS soubory a složky k rozhraní Průzkumníka Windows. Tyto karty lze snadno změnit atributy systému souborů NFS oprávnění u souborů a složek. Základní přístup a změnit oprávnění NFS serveru určuje schopnost účtu změnit atributy určitého souboru nebo složky.

Nastavení oprávnění systému souborů NFS atributy souboru nebo složky:
 1. Přihlaste se k serveru se systémem Windows. Používejte účet, jehož překlad mapování uživatelských jmen, má oprávnění k serveru UNIX změníte atributy souboru, soubory nebo složky, které chcete změnit oprávnění.
 2. Spusťte program Průzkumník Windows.
 3. Klepněte pravým tlačítkem myši na soubory nebo složky na vzdálené sdílené složce systému souborů NFS, který chcete upravit a klepněte na tlačítko Atributy systému souborů NFS.
 4. Klepnutím zaškrtněte políčka u atributů souborů nebo složek, které chcete nastavit oprávnění. K dispozici jsou možnosti Ren, Writu a eXecute pro:
  • Vlastník
  • Skupiny
  • Ostatní
  • Nastavit UID
  • Nastavit GID
  • Vlastníka (UID)
  • Skupiny (GID)
 5. Můžete také zobrazit, ale nelze změnit, ostatní atributy souborů, které jsou přidruženy k vybrané soubory nebo složky, včetně času posledního přístupu, poslední čas změny a poslední změny stavu. Pokud nemáte oprávnění ke změnám atributů souboru nebo složky, zobrazí se následující chybová zpráva:
  Nelze nastavit atributy název souboru Chyba: 0x5

Odkazy

Další informace o provedení údržby a pomocné úkoly po přenesení systému UNIX do systému Windows klepněte na tlačítko znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
324539 JAK: Provádět údržbu a pomocné úkoly po přenesení systému UNIX do systému Windows

Vlastnosti

ID článku: 324546 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows Services pro systém UNIX 3.0 Standard Edition
Klíčová slova: 
kbhowto kbhowtomaster kbmt KB324546 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:324546

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com