Windows Server 2003'te sistem hizmetlerinin güvenliğini ayarlamak için Grup İlkeleri nasıl yapılandırılır (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 324802 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, nasıl yapılır: Windows Server 2003'te bir kuruluş birimi için sistem hizmetleri için güvenliği ayarlamak için Grup ilkesi'ni kullanın.

Sistem Hizmetleri güvenlik uygulamak, kullanan bir iş istasyonu, üye sunucu veya etki alanı denetleyicisinde hizmetleri yönetebilirler denetleyebilirsiniz. Şu anda bir sistem hizmetini değiştirmek üzere tek bir grup ilkesi aracılığıyla yoludur bilgisayar ayarı.

Varsayılan olarak Grup ilkesi uygulamak için etki alanı ilkesi, ilke etki alanındaki tüm bilgisayarlara uygulanır. Grup ilkesi varsayılan etki alanı denetleyicileri ilkesi olarak uygularsanız, ilke yalnızca etki alanı denetleyicisinin kuruluş biriminde sunucularına uygulanır. Ilkeleri uygulanabilir iş istasyonu bilgisayarları içeren kuruluş birimleri oluşturabilirsiniz. Bu makalede, Sistem Hizmetleri izinlerini değiştirmek için bir kuruluş birimindeki bir grup ilkesi'ni uygulamak için gereken adımları açıklar.

Sistem hizmet izinleri atamak için

 1. Başlat ' ı tıklatın, Yönetimsel Araçlar ' ın üzerine gelin ve sonra Active Directory Kullanıcıları ve bilgisayarları'nı tıklatın.
 2. Kuruluş birimini eklemek, New ' nin üzerine gelin ve sonra Kuruluş birimini tıklatın istediğiniz etki alanını sağ tıklatın.
 3. Kuruluş birimi için bir ad <a2>ad</a2> kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.

  Yeni kuruluş birimi, konsol ağacında listelenir.
 4. Oluşturduğunuz yeni kuruluş birimini sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
 5. Grup ilkesi sekmesini tıklatın ve sonra da Yeni'yi tıklatın. Yeni Grup ilkesi nesnesi için bir ad yazın (örneğin, uygulandığı kuruluş biriminin adı kullanın) ve ENTER tuşuna basın.
 6. Yeni bir grup ilkesi nesnesi (zaten seçili değilse,) Grup ilkesi nesne bağlantıları listesinde tıklatın ve sonra da <a2>Düzenle</a2>'yi tıklatın.
 7. Bilgisayar Yapılandırması ' nı, Windows Ayarları ' nı genişletin, Güvenlik ayarları ' nı genişletin ve sonra Sistem Hizmetleri ' ni tıklatın.
 8. Sağ bölmede, izinleri uygulamak istediğiniz hizmeti çift tıklatın.

  Güvenlik ilkesi ayarını belirli bir servis için görüntülenir.
 9. Bu ilke ayarını tanımla onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 10. Güvenliği Düzenle ' yi tıklatın.
 11. Kullanıcı hesaplarını ve istediğiniz gruplar için uygun izinleri verin ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 12. Hizmetin başlangıç modunu seç altında istediğiniz başlangıç modu seçeneğini tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
 13. Grup ilkesi Nesne Düzenleyicisi ' ni kapatın, Tamam ' ı tıklatın ve sonra Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları aracını kapatın.
Not: kuruluş birimine yönetmek istediğiniz bilgisayar hesaplarını taşımanız gerekir. Bilgisayar hesaplarını kuruluş biriminde bulunan sonra hizmet yetkili bir kullanıcı veya grupları yönetebilirler.

Özellikler

Makale numarası: 324802 - Last Review: 3 Aralık 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 8.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, 64-Bit Datacenter Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbmgmtservices kbacl kbenv kbgpo kbhowto kbhowtomaster kbsecconfiged KB324802 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:324802

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com