Visual Studio .NET MFC uygulamaları Windows NT 4.0 üzerinde çalışabilir.

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 325014 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bir bilgisayarda bir Visual Studio .NET tabanlı MFC uygulaması çalıştırmayı denediğinizde, çalıştıran Windows NT 4.0 Service Pack 5 veya daha önce aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
Dinamik bağlantı kitaplığı OLEACC.dll belirtilen yolda bulunamadı.

Neden

Visual Studio .NET ile birlikte sağlanan MFC dinamik bağlantı kitaplıklarını (DLL) Oleacc.dll dosyası, hedef bilgisayarda yüklü olmasını gerektirir.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu düzeltmesi amaçlanmıştır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltmeye ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilenmiyorsanız, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki Microsoft Visual Studio. NET'in hizmet paketini beklemenizi öneririz.

Bu sorunun derhal çözülmesini sağlayacak düzeltmeyi edinmek için Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Söz konusu güncelleştirme ile ilgili olmayan ek destek soruları ve sorunlar için normal destek ücretleri geçerlidir.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date      Version   Size       File name
  --------------------------------------------------------
  19-Jun-2002  7.0.9510.0  974,848 bytes MFC70.dll
  19-Jun-2002  7.0.9510.0  964,608 bytes MFC70u.dll
  19-Jun-2002  7.0.9510.0 1,933,312 bytes MFC70d.dll
  19-Jun-2002  7.0.9510.0 1,927,680 bytes MFC70ud.dll
				

Pratik Çözüm

Service Pack 6a Oleacc.dll dosya yüklediği için Windows NT 4.0 Service Pack 6a veya daha sonra bu sorun oluşmaz. Microsoft, Windows NT 4.0 Service Pack 6a, Windows NT 4.0 için en son güncelleştirmeleri almak için yüklemenizi önerir.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 325014 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual C++ .NET 2002 Standard Edition, Ne zaman ne ile kullanilir:
  • Microsoft Foundation Class Library 4.2
  • Microsoft Windows NT 4.0
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbdeployment kbdll kbfix kbqfe KB325014 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:325014

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com