Bilgisayarınız başlatıldıktan sonra hata iletisi çıkıyor, bir sürücü harfi değişiyor veya dinamik bir diski, TEMEL görüntüleniyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 325040 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Disk Yönetimi'nde görünen önceden "Dinamik" artık bir disketi "BASıC." görüntülenir. Disk Yönetimi, dinamik bir disk eksik olduğunu da gösterebilir. Bu dinamik disk üzerinde bulunan herhangi bir birimi şu anda erişilemez ve başarısız olarak görünebilir.

Disk Yönetimi'nden diskleri yeniden tara gerçekleştiriyorsanız, bu sorunla karşılaşabilirsiniz.

Neden

Sabit disk bir SCSI disk ise, bu sorun oluşabilir. Işletim sistemi, başlangıç işlemi veya Disk Yönetimi'nden ScanDisk sırasında sürücü belirlemelerini ya da sürücü imzaları belirlemek için bu PartitionLength yerine SectorCount çok zaman zaman okuyabilirsiniz. Ayrıca, iki iş parçacığı kullandığını PartitionLength neredeyse aynı anda genel değişken olduğundan zamanlama, PartitionLength 512 süreleri beklenenden daha büyük olacaktır. Bu sorun oluştuğunda, normal bir sürücü belirtimi farklı bir sürücü ataması için sürücülerinizi atanabilir.

Çözüm

Yinelenen gelen bu sorunları önlemek için <a0></a0>, bu bölümde açıklanan en son Windows 2000 hizmet paketini yüklemek veya bu makalenin ilerisindeki "Düzeltme bilgileri" bölümünde açıklanan düzeltmeyi uygulayın. Ortaya çıkan sorunları gidermek için <a0></a0>, bu makalenin "Geçici çözüm" bölümünde açıklanan yordamı kullanın.

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size  File name
  -------------------------------------------------------
  25-JUN-2002 11:33 5.0.2195.5912 34,384 Classpnp.sys 

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Etkilenen birimler için doğru sürücü harfleri atamak için Disk Yönetimi'ni kullanın. Önyükleme biriminin sürücü harfini etkileniyorsa, önyükleme biriminin sürücü harfini değiştirin.

  Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  249321Önyükleme Bölümünün Sürücü Harfi Değiştiyse Oturum Açılamıyor
 2. Windows'u başlatmak için <a0></a0>, F8 tuşuna basın ve sonra da Active Directory geri yükleme modu seçmek için ok tuşlarını kullanın.
 3. Active Directory birime geri doğru sürücü harfini atamak için Disk Yönetimi'ni kullanın.
 4. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri için TEMEL bildirilen bir dinamik diskin onarma ile ilgili Yardım'ı çağırın. Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurma hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server için bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü
Birden çok düzeltmeyi tek bir yeniden başlatmayla yükleme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
296861Birden çok Windows güncelleştirmesi veya düzeltmesi tek bir yeniden başlatmayla nasıl yüklenir

Özellikler

Makale numarası: 325040 - Last Review: 1 Şubat 2014 Cumartesi - Gözden geçirme: 3.8
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwin2ksp4fix kbprb kbbug kbfix kbwin2000presp4fix KB325040 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:325040

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com