XL97: Excel 97 SR-2 makro değişikliği Güvenlik Güncelleştirmesi'nin (MS02-031)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 325746 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Microsoft Güvenlik Bülteni MS02-031'de anlatılan Microsoft Excel güvenlik açıkları için Excel 97'de aşağıdaki iki öğeyi içerir:
 • Excel'de, nesnelerle ilişkili satır içi makroların işlenme biçimiyle ilgili bir makro yürütülmesi güvenlik açığı. Bu açık nedeniyle, makrolar çalıştırılabilir ve kullanıcı çalışma kitabındaki bir nesneyi tıklattığında Makro Güvenlik Modeli'ni devre dışı bırakabilir.
 • Excel'de, bir çizim şeklinde yer alan köprü aracılığıyla açılan çalışma kitaplarındaki makroların işlenme biçimiyle ilgili bir makro yürütülmesi güvenlik açığı. Bu şekilde açılan çalışma kitaplarındaki makrolar otomatik olarak çalışabilir.

Çözüm

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımlamıştır, ancak yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan bilgisayarlara uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=fh;EN-US;CNTACTMS
Not: Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için çözümleyeceğini giderler özel durumlarda, iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date    Time   Version  Size    File name   
  ----------------------------------------------------
  24-JUL-2002 12:43:38 8.0.1.9901 5,621,008 Excel.exe
				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Office 97 kullanıcıları Office 97, güvenlik tehdidi çok farklı ve Office 97 olmayan herhangi bir Office makro gibi daha yeni sürümlerinde, Gelişmiş güvenlik mimarisi içerir ve ek bir güvenlik e-posta bir dönem içinde geliştirilen bilmelisiniz. En iyi güvenlik için müşterilerin Office XP kullanmanız önerilir.

Microsoft Office 97'de güvenlik sorunları ile ilgili müşteriler için Microsoft önerileri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
310365OFF97: Office 97 makro güvenlik önerileri

Özellikler

Makale numarası: 325746 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Excel 97 Standard Edition
 • Microsoft Visual Studio 6.0 Enterprise Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kbqfe KB325746 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:325746

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com