Przeciek sesji pustej jest spowodowana przez funkcję GetFileAttributes na klientach z systemem Windows XP

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 325929 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Ten artykuł został zarchiwizowany. Jest oferowany „taki, jaki jest” i nie będzie już aktualizowany.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Serwery z systemem Windows NT 4.0 Microsoft może zawierać wiele sesji null, gdy te serwery są dostępne dla klientów opartych na systemie Windows XP. Zobacz sesje null, wpisując net session w wierszu polecenia na serwerze z systemem Windows NT 4.0.

Ponadto po usunąć atrybut tylko do odczytu pliku, znajdującego się na serwerze z systemem IBM Warp4 systemu OS/2 w systemie plików HPFS za pomocą Eksploratora Windows nie może usunąć pliku i notyfikacji nie działa proces usuwania pliku nie jest wyświetlany. Uwaga, że ten problem występuje po kliknięciu przycisku Wyczyść Wyświetl okno dialogowe potwierdzające usuwanie w polu wyboru Recycle Bin właściwości okno dialogowe.

Ten problem może zostać wyzwolone przez usługi, które są uruchomione w kontekście systemu lokalnego na klientach z systemem Windows XP. Problem występuje, jeśli te usługi wywołań GetFileAttributes Funkcja Win32, aby uzyskać informacje o udziale na serwerze z systemem Windows NT 4.0, gdy klient systemu Windows XP wyświetla udział w Eksploratorze Windows.

Przyczyna

Po wystąpieniu problemu null sesji klienta z systemem Windows XP łączy żądanie "Sesji konfiguracji I X" bloku komunikatów serwera (SMB) i żądanie SMB "Drzewa połączenia i X" w pojedyncze żądanie SMB. Jeśli Scalonej wniosek ten nie powiedzie się, system Windows XP nie sprawdza określają, które dwa żądania nie powiodła się. Zamiast tego systemu Windows XP zawsze zakłada, że żądanie "Sesji konfiguracji I X" nie powiodła się i że oczyszczania nie jest wymagane.

Jeśli żądanie "Sesji konfiguracji I X" zakończy się pomyślnie, ale żądanie "Drzewa połączenia I X" nie powiodła się (na przykład, gdy usługa jest uruchomiona w kontekście systemu lokalnego próbuje uzyskać dostęp do udziału na serwerze z systemem Windows NT 4.0), klient powinien wysłać żądanie wylogowania, aby usunąć sesji, która została utworzona przez żądanie "Sesji konfiguracji I X".

Rozwiązanie

Informacje dotyczące dodatku Service pack

Aby rozwiązać ten problem, należy uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP. Aby uzyskać więcej informacji kliknij następujący numer artykułu w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 bazy wiedzy Jak uzyskać najnowszy dodatek service pack dla systemu Windows XP

Informacje o poprawce

Obsługiwana poprawka jest dostępna w firmie Microsoft. Jednak ta poprawka jest przeznaczona do usunięcia tylko problemu opisanego w tym artykule. Tylko do systemów, w których występuje ten problem, należy zastosować tę poprawkę. Ta poprawka może być dodatkowo testowana. Jeśli dany system nie jest poważnie narażony na ten problem, firma Microsoft zaleca, aby poczekać na następną aktualizację oprogramowania zawierającą tę poprawkę.

Jeśli poprawka jest dostępna do pobrania, jest sekcja "Poprawka dostępna do pobrania" na początku tego artykułu z bazy wiedzy Knowledge Base. Ta sekcja nie jest wyświetlany, skontaktuj się z działem pomocy technicznej firmy Microsoft w celu uzyskania poprawki.

Uwaga Wystąpienia dodatkowych błędów lub konieczności rozwiązania problemu, należy utworzyć osobne zlecenie usługi. Zwykłe technicznej będą pobierane dodatkowych pytań i problemów, które nie kwalifikują się do tej poprawki. Aby uzyskać pełną listę numerów telefonów pomocy technicznej firmy Microsoft lub utworzyć osobne zlecenie usługi odwiedź następującą witrynę firmy Microsoft w sieci Web:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Uwaga "Poprawka dostępna do pobrania" zawiera listę języków, dla których poprawka jest dostępna. Jeśli język nie jest widoczny, jest to, ponieważ poprawka nie jest dostępna dla danego języka.
Wersja anglojęzyczna tej poprawki ma atrybuty plików (lub nowsze) wymienione w poniższej tabeli. Daty i godziny odpowiadające tym plikom zostały podane skoordynowanego czasu uniwersalnego (UTC). Podczas przeglądania informacji o pliku są konwertowane na czas lokalny. Aby zobaczyć różnicę między czasem UTC i czasem lokalnym, należy użyć Strefa czasowa Karta w narzędziu Data i godzina w Panelu sterowania.
Windows XP oryginalne wersje 32-bitowe
  Date     Time  Version   Size   File name
  ----------------------------------------------------
  16-Aug-2002 21:43 5.1.2600.56 391,936 Mrxsmb.sys
System Windows XP z Service Pack 1 (SP1), wersje 32-bitowe
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  22-Sep-2002 04:04 5.1.2600.1123   392,576 Mrxsmb.sys
				
System Windows XP Professional 64-Bit Edition (Itanium) z dodatkiem SP1
  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  22-Sep-2002 06:22 5.1.2600.1123  1,236,736 Mrxsmb.sys
				

Ta poprawka modyfikuje systemu Windows XP do wysyłania żądań dwóch oddzielnie. W związku z tym jeśli żądanie "Sesji konfiguracji I X" zakończy się pomyślnie, ale żądanie "Drzewa połączenia I X" nie powiodła się, żądanie wylogowania jest wysyłany na zamknięcie sesji, która została utworzona przez żądanie "Sesji konfiguracji I X" i aby zapobiec przeciek sesji pustej.

Stan

Firma Microsoft potwierdziła, że jest to problem występujący w produktach firmy Microsoft wymienionych w sekcji "Dotyczy".
Ten problem został po raz pierwszy rozwiązany w dodatku Service Pack 2 dla systemu Windows XP.

Właściwości

Numer ID artykułu: 325929 - Ostatnia weryfikacja: 26 lutego 2014 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
Słowa kluczowe: 
kbnosurvey kbarchive kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxppresp2fix kbwinxpsp2fix kbbug kbfix kbmt KB325929 KbMtpl
Przetłumaczone maszynowo
WAŻNE: Ten artykuł nie został przetłumaczony przez człowieka, tylko przez oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego firmy Microsoft. Firma Microsoft oferuje zarówno artykuły tłumaczone przez ludzi, jak i artykuły tłumaczone maszynowo, dzięki czemu każdy użytkownik może uzyskać dostęp do całej zawartości bazy wiedzy Knowledge Base we własnym języku. Prosimy jednak pamiętać, że artykuły przetłumaczone maszynowo nie zawsze są doskonałe. Mogą zawierać błędy słownictwa, składni i gramatyki, przypominające błędy robione przez osoby, dla których język użytkownika nie jest językiem ojczystym. Firma Microsoft nie odpowiada za wszelkie nieścisłości, błędy lub szkody spowodowane nieprawidłowym tłumaczeniem zawartości oraz za wykorzystanie tej zawartości przez klientów. Oprogramowanie do tłumaczenia maszynowego jest często aktualizowane przez firmę Microsoft.
Anglojęzyczna wersja tego artykułu to:325929

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com