Nasıl bir ASP.Xcopy dağıtım kullanarak net Web uygulaması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 326355 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, Microsoft VİSUAL Studio için ms-dos Xcopy komutu nasıl kullanılır.net Web uygulaması. Xcopy Stil dağıtım tüm durumlar için uygun değildir. Büyük Web siteleri ve iş hattı uygulamaları için site geçici olarak olması önerilir çevrimdışı duruma. Bunu yeni içerik yapmak istiyor ve uygulama derlemeler dağıtılabilir. Bu bakımı kolay ve zamanlanan anda gerçekleştirmeniz gerekir. Zamanlanmış aksama süresini en aza indirmek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Güncelleştirmek istediğiniz uygulamanın yeni bir fiziksel dizin oluşturun. Tüm yeni içeriğe yeni bir fiziksel dizine kopyalayın.
 2. Yeni içerikle yeni fiziksel dizin üzerine uygulamanın sanal dizini yeniden yapılandırın.

  Not Yeni içerik dağıtmak, bir ASP.net Web uygulaması, uygulamayı yeniden başlatın. Büyük uygulamalar varsa ve bellek tüketimi artan önemli bellek gereksinimleri olan karmaşık uygulamalar. Uygulamayı yeniden supportability sorunlar oluşabilir. Bu kaybı kullanıcının oturum durumunu içerir.

Xcopy dağıtım nedir?

Xcopy dağıtım ASP dağıtım açıklar.Burada kullandığınız net Sürükle ve bırak özelliği Microsoft Windows Gezgini'nde, Dosya Aktarım Protokolü (ftp) veya dosyaları bir konumdan diğerine kopyalamak için Xcopy dos komut. asp.NET uygulama kayıt defterinde değişiklik yapılmaksızın gerektirir ve özel olan Yükleme gereksinimleri için ana şirket üzerinde barındırılan siteler.

Xcopy dağıtım avantajları

Bir Xcopy-stili dosya aktarımını basitleştirir, dağıtım ve Bakım asp.Kayıt defteri girdisi yapın ve sizi kaydetmek için net siteleri hiçbir bileşen. Microsoft.net uygulamaları, genellikle self-describing hiç bağımlılığı ile. Derleme sürüm ile yeni bir kopyasını bile kopyalayabilirsiniz Web durdurmadan uygulamanın kullandığı bir dll Sunucu.

Xcopy dağıtım ve kopya proje arasındaki farklar Visual Studio.NET

Xcopy dağıtım özel bir yazılım yüklemeden gerektirmez. geliştirme veya Web sunucusu. Visual Studio.Microsoft FrontPage Server yüklemek net Copy Project yöntemi gerektirir. Uzak sunucuda Uzantıları (fpse). Xcopy komutunu yalnızca en son düzenlenen dosyaların yerini verir. Dosyaları el ile değiştirmek için aşağıdakilerden birini seçin veya gibi tarihi belirtmek için /d anahtarını Xcopy komutunu kullanabilirsiniz:
xcopy kaynak [hedef] /D:m-d-y

Sanal dizini Internet Information Services (IIS) uygulaması olarak ayarlayın.

Hedef dizini henüz ayarlamadıysanız, Bu uygulama Microsoft Internet Information Services olarak ayarlanması (IIS dosya aktarmadan önce). Sanal dizini ayarlama için izleyin Bu adımlar:
 1. Başlat' ı tıklatın, Programlar' ı, Yönetimsel Araçlar' ın üzerine ve Internet Services Manager' ı tıklatın.
 2. Sol bölmede, sanal adını sağ tıklatın Dizin, sonra da Özellikler' i tıklatın.
 3. Web adı veya adı sanal site olduğundan emin olun Dizin, Uygulama adı kutusuna Uygulama ayarlarıaltında listelenir. Değilse, Oluştur' u tıklatın.
Ek bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
172138Internet Information Services (IIS) sanal dizin oluşturma

Sorun giderme

Bazı durumlarda asp dağıtımını tamamlayamıyor.NET Web uygulaması tek başına Xcopy dosya aktarımı yoluyla. Bu durumlar şunlardır:
 • Genel yüklemenizi gerektiren derlemeler Derleme Önbelleği (gac). Varsa herhangi birleştirmeler, asp paylaştırmanız gerekir.net kullanır birden çok uygulama alanlarında Gacutil.exe yardımcı programını kullanmalısınız. Bu derlemeler gac içine kaydedin. Kaydını kaldırmak, değiştirmek ve her uygulama dağıtma derlemeler yeniden kaydettirin.
 • com birlikte çalışabilirlik. asp.net uygulama bileşenleri kullanır. com birlikte çalışabilirlik ile nesne modeli (com) bileşenleri, bu com kaydettirmelisiniz. com + Hizmetleri bileşenleri.
 • Servise bileşenleri. Microsoft, kullanmanızı önerir Regsvcs.exe yardımcı programı com + hizmetlerini kullanmak sınıflarda kaydetmek için (Bu, System.EnterpriseServices.ServicedComponent sınıfından türetilir).

Referanslar

Microsoft dağıtma hakkında daha fazla bilgi için.NET çözümleri Xcopykullanmak için aşağıdaki Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesini ziyaret edin:
Windows Installer karşı Xcopy kullanma zamanı belirleme
Daha fazla bilgi.Yöneten net yardımcı programı kitaplığı komut satırı arabirimi aracı sağlayan Global Assembly Cache, aşağıdaki Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesini ziyaret edin:
Genel Derleme Önbelleği yardımcı programını (GACUTIL.EXE)
Microsoft Kuruluş Hizmetleri (com +) hakkında daha fazla bilgi için de eklenir.Aşağıdaki Microsoft net Framework ziyaret Developer Network Web sitesi:
İçinde Kuruluş Hizmetleri (com +) anlama.NET
İçin ek bilgi, makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
315682 Derleme Genel derleme önbelleğine Visual Studio nasıl yüklenir.NET

Özellikler

Makale numarası: 326355 - Last Review: 18 Haziran 2012 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft ASP.NET 1.1
 • Microsoft ASP.NET 1.0
Anahtar Kelimeler: 
kbdeployment kbhowtomaster kbmt KB326355 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 326355

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com