Aynı SmartMedia bağdaştırıcıları eklemek bir "Dur hata kodu 0x000000CA" hata iletisine neden oluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 326457 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

İki Windows XP'de aynı Antec akıllı kart PCMCIA okuyucuların iki aynı SmartMedia kartı takın, Tak ve Kullan önemli bir hata oluştuğunu bildiren bir "Dur 0x000000CA" hata iletisi alabilirsiniz. Ayrıca bilgisayar yanıt vermeyebilir.

Neden

Atapi.sys Antec SmartMedia okuyucu Tak ve Kullan Kimlikleri, farklı fiziksel varlıklar için aynı seri numarasını verdiği benzersiz yapmaz.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için en son Windows xp hizmet paketini edinin. Ek bilgi için makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
322389 En son Windows xp hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin yalnızca bu makalede açıklanan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme, ek sınama uygulanabilir. Bu nedenle, bu sorundan ciddi bir şekilde etkilemiyorsa, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Karşıdan yüklenebilir bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek'e başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Tam listesini Microsoft Müşteri Hizmetleri ve destek telefon numaraları veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bu dil için bir düzeltme değil çünkü.

Dosya bilgileri

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, dosya öznitelikleri (veya üstü) aşağıdaki tabloda listelenen. Tarihler ve saatler için bu dosyalar, Eşgüdümlü Evrensel Saat (utc) listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. utc ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için kullanın. Saat dilimi Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında sekmesi.
  Date     Time  Version   Size  File name
  --------------------------------------------------
  16-Aug-2002 19:31 5.1.2600.55 87,168 Atapi.sys
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için bir defada yalnızca bir kart takın.

Durum

Microsoft bu sorunun, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bulunduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows xp Service Pack 1'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 326457 - Last Review: 23 Şubat 2012 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix kbmt KB326457 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:326457

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com