אין אפשרות להציג או לשנות את התכונה 'לקריאה בלבד' או את תכונת המערכת של תיקיות

תרגומי מאמרים תרגומי מאמרים
Article ID: 326549 - View products that this article applies to.
לקבלת גירסה של מאמר זה המותאמת ל-Microsoft Windows 2000, ל-Windows NT 4.0, ל-Windows Millennium Edition, ל-Windows 98 ול-Windows 95, עיין במאמר 256614.
הרחב הכל | כווץ הכל

מאפייני הבעיה

ייתכן שתיתקל באחת מהתופעות הבאות:
 • לא ניתן להציג או לשנות את התכונות 'לקריאה בלבד' או 'מערכת' של תיקייה באמצעות תיבת הדו-שיח מאפיינים של התיקייה. לדוגמה, ייתכן שתיתקל בתופעות הבאות:
  • בעת הצגת הכרטיסייה כללי בתיבת הדו-שיח מאפיינים של התיקייה, תיבת הסימון לקריאה בלבד לא זמינה ואין תיבת סימון שבה ניתן לשנות את תכונת המערכת.
  • אתה לוחץ כדי למחוק את הסימון או לוחץ כדי לבחור בתיבת הסימון לקריאה בלבד בכרטיסייה כללי שבתיבת הדו-שיח מאפיינים של תיקייה. כאשר אתה לוחץ על אישור או על החל מופיעה הודעת השגיאה הבאה:
   אישור שינויים בתכונה
   בחרת לבצע את השינויים הבאים בתכונה:
   בטל הגדרה לקריאה בלבד
   האם ברצונך להחיל שינוי זה על תיקיה זו בלבד, או שברצונך להחיל אותו גם על כל תיקיות המשנה והקבצים?
   אם תלחץ על החל שינויים על תיקיה זו בלבד, התכונה 'לקריאה בלבד' תשתנה בכל הקבצים שבתיקייה, אבל התכונה לא תשתנה בתיקייה, בתיקיות המשנה שלה, או בקבצים שבתיקיות המשנה שלה. אם תלחץ על החל שינויים על תיקיה זו, תיקיות משנה וקבצים, התכונה 'לקריאה בלבד' תשתנה בכל הקבצים שבתיקייה ובכל הקבצים בתיקיות המשנה, אבל התכונה לא תשתנה בתיקייה או בתיקיות המשנה.
 • תוכניות מסוימות עשויות להציג הודעות שגיאה כאשר מנסים לשמור קבצים בתיקייה עם התכונות 'לקריאה בלבד' או 'מערכת'. כתוצאה מכך, ייתכן שהתוכניות האלה לא יוכלו לשמור קבצים בתיקייה.

סיבה

שלא כמו התכונה 'לקריאה בלבד' עבור קובץ Windows, רכיבים ועזרים של Windows ותוכניות אחרות, בדרך כלל מתעלמים מהתכונה 'לקריאה בלבד' עבור תיקייה. לדוגמה, ניתן למחוק תיקייה, לשנות שם של תיקייה ולבצע שינויים בתיקייה עם התכונה 'לקריאה בלבד' באמצעות סייר Windows. התכונות 'לקריאה בלבד' ו'מערכת' משמשות את סייר Windows אך ורק כדי לברר אם התיקייה היא תיקייה מיוחדת, כמו תיקיית מערכת שהתצוגה שלה מותאמת על ידי Windows (לדוגמה, 'המסמכים שלי', 'מועדפים', 'גופנים', Downloaded Program Files - קבצי תוכניות שהורדו), או תיקייה שהתאמת אישית באמצעות הכרטיסייה התאמה אישית בתיבת הדו-שיח מאפיינים של התיקייה. כתוצאה מכך, סייר Windows לא מאפשר להציג או לשנות את התכונות 'לקריאה בלבד' או 'מערכת' של תיקיות. הגדרת התכונה 'לקריאה בלבד' עבור תיקייה גורמת לסייר לבקש את ה-Desktop.ini של אותה תיקייה על מנת לבדוק אם יש צורך להגדיר הגדרות תיקייה מיוחדות כלשהן. אם למיקום משותף ברשת יש כמות גדולה של תיקיות שהוגדרו כ'לקריאה בלבד', הסייר עשוי להזדקק לזמן ארוך מהצפוי כדי לעבד את התוכן של אותו מיקום משותף עקב ההמתנה לאחזור של קבצי ה-Desktop.ini. ככל שקישוריות הרשת לשיתוף איטית יותר, כך יימשך התהליך זמן רב יותר, עד לנקודה שבה יחלוף פרק הזמן שהוקצה לסייר בהמתנה לנתונים והוא לא יעבד דבר או ייראה כאילו הפסיק להגיב (נתקע).

הערה בגירסאות קודמות מסוימות של Windows, ניתן לשנות את התכונה 'לקריאה בלבד' של תיקיות באמצעות תיבת הדו-שיח מאפיינים של התיקייה, אבל אף גירסה של Windows לא מאפשרת לשנות את התכונה 'מערכת' באמצעות סייר Windows.

דרכים לעקיפת הבעיה

כדי לעקוף בעיה זו, השתמש בפקודה Attrib בשורת הפקודה (Cmd.exe) כדי להציג או להסיר את התכונות 'לקריאה בלבד' או 'מערכת' של תיקיות. הקלד attrib /? בשורת הפקודה כדי להציג את התחביר עבור הפקודה Attrib.

אזהרה אם מסירים מתיקייה את התכונה 'לקריאה בלבד' או 'מערכת', היא עשויה להיראות כתיקייה רגילה וייתכן אובדן של חלק מההתאמות האישיות. לדוגמה, Windows מתאים אישית את התיקייה 'גופנים' ומספק תצוגת תיקייה מיוחדת שמאפשרת להסתיר ואריציות, כמו אותיות מודגשות או נטויות. הוא גם מאפשר לשנות את הגדרות התצוגה של התיקייה בדרכים ספציפיות לגופנים. אם מסירים את התכונות 'לקריאה בלבד' ו'מערכת' מהתיקייה 'גופנים', הגדרות התצוגה המותאמות אישית האלה אינן זמינות. עבור תיקיות שהתאמת אישית באמצעות הכרטיסייה התאמה אישית בתיבת הדו-שיח מאפיינים של התיקייה, סמל התיקייה והתאמות אישיות נוספות עלולים להיעלם כאשר תסיר את התכונה 'לקריאה בלבד'.

אם תוכנית אינה יכולה לשמור קבצים בתיקייה עם התכונה 'לקריאה בלבד', לדוגמה 'המסמכים שלי', החלף את התכונה 'לקריאה בלבד' בתכונה 'מערכת' באמצעות פקודת Attrib בשורת הפקודה.

לדוגמה, על מנת לשנות את התכונה 'לקריאה בלבד' לתכונה 'מערכת' עבור התיקייה C:\Test, השתמש בפקודה הבאה:
attrib -r +s c:\test
שים לב, תוכניות מסוימות עלולות לא לפעול כהלכה עם תיקיות שהוגדרה עבורן התכונה 'מערכת'. לדוגמה, על מנת להסיר הן את התכונה 'לקריאה בלבד' והן את התכונה 'מערכת' עבור התיקייה C:\Test, השתמש בפקודה הבאה:
attrib -r -s c:\test

סטטוס

התנהגות זו נובעת מן התכנון.

מידע נוסף

Windows מאחסן תכונות של קבצים ותיקיות במערכת הקבצים ביחד עם השם, הסיומת, חתימות תאריך ושעה ופרטים נוספים של הקובץ והתיקייה. תיבת הסימון לקריאה בלבד של תיקיות לא זמינה כיוון שאינה חלה על התיקייה. ניתן להשתמש בתיבת סימון זו כדי להגדיר את התכונה 'לקריאה בלבד' עבור קבצים בתיקייה. אולם לא ניתן לברר באמצעות סייר Windows אם לתיקייה מסוימת הוגדרו התכונות 'לקריאה בלבד' ו'מערכת'. על מנת לברר מהן התכונות שהוגדרו עבור תיקייה, או על מנת לשנות תכונות אלה, עליך להשתמש בפקודה Attrib משורת הפקודה.

מאפיינים

Article ID: 326549 - Last Review: יום שלישי 26 יולי 2011 - Revision: 5.6
המידע במאמר זה חל על:
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise x64 Edition
 • Microsoft Windows Server 2003, Datacenter Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Enterprise Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Standard Edition (32-bit x86)
 • Microsoft Windows Server 2003, Web Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional x64 Edition
 • Microsoft Windows XP Media Center Edition 2005 Update Rollup 2
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Premium Edition
 • Microsoft Windows Small Business Server 2003 Standard Edition
מילות מפתח 
kbenv kbprb KB326549

ספק משוב

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com