Hata: Güvenlik, kullan ASP.NET SQL Server oturum durumu ile tümleşik olduğunda kimliğe bürünme çalışmayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 326606 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Tümleşik güvenlik ile SQL Server modunda oturum durumu Yönetimi'ni kullanan bir ASP.NET uygulaması için kimliğe bürünme özelliği etkinleştirildiğinde, oturum durumu kaybolur veya uzun bir süredir kilitli oluşan sorunları görebilirsiniz.

Neden

ASP.NET Kimliğe bürünme aşağıdaki senaryolarda kullanabilirsiniz:
  • Oturum durumu geri SQL Server'a yazdığınızda.
  • Başka bir kullanıcı, aynı oturum durumu verileri tutan olarak görülür, çünkü oturum durumunu almak için yoklama kullandığınızda.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
  • Kimliğe bürünme özelliğini kullanın.
  • Kimliğe bürünme kullanmak zorundaysanız, SQL Server oturum modu durumu yönetimi tümleşik güvenlik kullanmayın.
  • Kimliğe bürünme hem de tümleşik güvenlik ile SQL Server oturum modu durumu yönetimi kullanmanız gerekiyorsa <a0>processModel</a0> öğesinin userName ayarında belirtilen hesabın erişimi verin. Bu, SQL Server çalıştıran bilgisayardaki Machine.config dosyasında bulunur.

Durum

Microsoft, Microsoft bir hata olduğunu onaylamıştır bu makalenin başında listelenen ürünlerden.

Daha fazla bilgi

SQL Server oturum durumu, kendi açık SqlConnection nesneler için bağlantı havuzu uygular. SQL Server oturum durumu verileri, SQL Server veritabanına kaydeder, bu bir arka plan iş parçacığı kullanır. ASP.NET çalışan işleminin (Aspnet_wp.exe varsayılan ASP.NET yüklemesinde Microsoft Windows XP ve Microsoft Windows 2000'de) ve Microsoft Windows Server 2003'de varsayılan ASP.NET yüklemesinde W3wp.exe arka plan iş parçacığının çalıştığı hesabı. SQL Server bağlantı girişimi bir SqlConnection nesne havuzu içinde bulunan varsa başarılı olur. Hiçbir açık SqlConnection nesnesi havuzda bulunabilir, ancak bir SqlConnection nesnesi ASP.NET çalışan işlemi hesabının oluşturulur. Bu hesabın SQL Server çalıştıran bilgisayara bağlanma izni yoksa, bağlantı başarısız olur ve bu da oturum verilerinin, SQL Server çalıştıran bilgisayara geri yazma girişiminde başarısız olur. Varsayılan olarak, yazıcı kilit ne zaman oturum erişildiğinde bir oturum için kullanılır. Bu nedenle, oturum kilitli kalır, bir zaman aşımı oluşuncaya kadar.

Referanslar

ASP.NET uygulamalarında kimliğe bürünme kullanılarak ve SQL Server'a bağlandığınızda tümleşik güvenliği'ni kullanma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
306158BILGI: Bir ASP.NET uygulamasında kimliğe bürünme uygulama
316989SORUN: "oturum açma başarısız oldu" hata iletisi, bir güvenilen bir veri bağlantısı ASP.NET'ten SQL Server'a oluşturduğunuzda
ASP.NET ve .NET Framework için düzeltmeleri ve diğer ilgili güncelleştirmeleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitelerini ziyaret edin:
.NET framework - ürün güncelleºtirmeleri
http://msdn2.microsoft.com/en-us/vstudio/aa718353.aspx
ASP.NET forumları
http://forums.asp.net/

Özellikler

Makale numarası: 326606 - Last Review: 24 Şubat 2014 Pazartesi - Gözden geçirme: 3.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft ASP.NET 1.1
  • Microsoft ASP.NET 1.0
  • Microsoft SQL Server 1.1 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbbug kbhttpruntime kbsecurity kbstate KB326606 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:326606

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com