Windows XP'yi geri çağırdığınızda taşınabilir ortama hazırda bekleme sırasında eklenen veriler kaybolabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 327086 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Aşağıdaki koşullar altında aygıttan çıkarılabilir ortamı bir depolama aygıtına yazılan verileri silinebilir:
 1. Bir taşınabilir medya depolama aygıtı takılı olmasına karşın Windows XP tabanlı bilgisayarınız hazırda bekleme durumuna gelmeden. Kaldırılabilir ortam depolama aygıtlarını Compact Flash, bellek çubuğu, SmartMedia veya güvenli dijital bellek aygıtları içerir.
 2. Medyayı çıkarın ve veri ekleyin.
 3. Ortam bilgisayara yeniden takın ve sonra hazırda bekleme durumundan devam et.
Başka bir bilgisayar veya aygıt (örneğin, sayısal kamera) ortam taktığınızda bilgisayarın hazırda sırada aygıta yazılmış veriler eksik olabilir.

Neden

Bu sorun, Windows çalışırken, bilgisayar hazırda aygıttaki özgün verileri önbelleğe alır oluşabilir. Bilgisayar hazırda bekleme durumundan devam ettiğinde Windows aygıta bu özgün verileri geri yükler.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size  File name
  -----------------------------------------------------
  01-Aug-2002 23:36 5.1.2600.51 44,416 Classpnp.sys
				

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm için aşağıdaki yöntemlerden birini kullanın:
 • Ortamı yeniden önce bilgisayarı hazırda bekleme durumundan devam et.
 • Hazırda bekleme durumundan devam ettirdiğinizde, Kaldırılabilir ortam aygıtı durdurmayı, ortamın çıkarılacağı ve ortam'ı yeniden görev çubuğunun sağ tarafında HotPlug aracını kullanın.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Windows XP Service Pack 1'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Microsoft Windows 2000 bu sorun hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
327081Hazırda Bekletme Sırasında Kaldırılabilir Medyaya Eklenen Veriler Windows 2000 Geri Çağrıldığında Kaybolabilir

Özellikler

Makale numarası: 327086 - Last Review: 21 Mayıs 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbbug kbenv kbfix kboswin2000fix kbwinxpsp1fix KB327086 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:327086

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com