Nelze použít programy využívající rozhraní DirectPlay v Internetu, po instalaci aktualizace Windows XP SP1

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 327299 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Po upgradu počítače se systémem Windows XP, používající sdílení připojení k Internetu na Service Pack 1 (SP1), programy využívající DirectPlay (například Age of Empires, nebo Midtown Madness 2) nemusí fungovat správně u hostitele Sdílení připojení k Internetu nebo v klientském počítači. Používáte-li jako externí počítač v síti Internet, můžete mít potíže při používání těchto programů k interakci s systémem Windows XP počítač služby Sdílení připojení k Internetu hostitele nebo klienta.

Například může nastat některý z následujících příznaků:
 • Internet hry využívající rozhraní DirectPlay (například Age of Empires nebo Midtown Madness 2) z klientského počítače služby Sdílení připojení, nelze umístit.
 • Nelze se připojit Internetu hru využívající rozhraní DirectPlay z obou hostitele se systémem Windows XP SP1 počítače, ve kterém je spuštěna služba Sdílení připojení k Internetu nebo z klientského počítače služby Sdílení připojení.
 • Nelze se připojit Internetu hru využívající rozhraní DirectPlay externí počítačem v síti Internet.

Příčina

Tomuto problému může dojít, pokud platí některá z následujících podmínek:
 • Ve vlastnostech sdílený síťový adaptér v hostitelském počítači systémem Windows XP sdílení připojení k Internetu není zapnuta funkce Brána Firewall pro připojení k Internetu (ICF).
 • V počítači se systémem Windows XP sdílení připojení k Internetu nebylo vybráno nastavení Umožnit ostatním uživatelům v síti řídit či zakázat sdílení připojení k Internetu.
 • V klientském počítači není spuštěn systém Windows XP SP1 nebo rozhraní Microsoft DirectX 9.0.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, postupujte takto:
 1. Zapnutí brány firewall pro připojení k Internetu pro sdílený síťový adaptér v síti Internet sdílení připojení k počítači, který je hostitelem sdílené připojení k Internetu. Další informace o zapnutí brány firewall pro připojení k Internetu získáte v článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  283673POSTUPY: Povolit nebo zakázat bránu firewall v systému Windows XP
  Pokud se pokoušíte umístit hru do klientského počítače se systémem Windows XP sdílení připojení k Internetu, lze také vyřešit tento problém uložením hry sdílení připojení k Internetu hostitelského počítače nebo v počítači externí přehrávač.
 2. Vyberte nastavení Umožnit ostatním uživatelům v síti řídit či zakázat sdílení připojení k Internetu v hostitelském počítači služby Sdílení připojení k Internetu. Chcete-li tak učinit:
  1. Klepněte na tlačítko Start, klepněte na příkaz Ovládací panely a poklepejte na panel Síťová připojení.
  2. Klepněte pravým tlačítkem myši na síťový adaptér, sdílený a potom klepněte na příkaz Vlastnosti.
  3. Na kartě Upřesnit klepnutím zaškrtněte políčko Umožnit ostatním uživatelům v síti řídit či zakázat sdílení připojení k Internetu ve skupinovém rámečku Sdílení připojení k Internetu.
 3. Inovovat všechny klientské počítače rozhraní DirectX 9.0 nebo Windows XP SP1. Stáhnout Runtime rozhraní DirectX 9.0 koncových uživatelů, na následujícím webu společnosti Microsoft:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3
  Další informace o získání nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows XP získáte následujícím článku znalostní báze Microsoft:
  322389Jak získat nejnovější aktualizaci Windows XP Service Pack

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Vlastnosti

ID článku: 327299 - Poslední aktualizace: 17. října 2007 - Revize: 4.5
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
Klíčová slova: 
kbmt kbprb KB327299 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:327299

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com