Windows XP SP1 yüklendikten sonra ınternet'te DirectPlay programları kullanılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 327299 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

ınternet bağlantı paylaşımı için Service Pack 1 (SP1) kullanarak Windows XP tabanlı bir bilgisayarı yükselttiğinizde, DirectPlay (örneğin, Age of Empires veya Midtown Madness 2) kullanan programlar ınternet Bağlantı Paylaşımı ana bilgisayarı veya istemci bilgisayarda doğru çalışmayabilir. ınternet'te, dış bir bilgisayar kullanıyorsanız, Windows XP ınternet Bağlantısı Paylaşımı ana bilgisayarı veya istemci bilgisayarı ile etkileşimli çalışmak için bu programları kullanırken sorunlarla da olabilir.

Örneğin, aşağıdaki belirtilerden herhangi biriyle karşılaşabilirsiniz:
 • Bir ınternet Bağlantısı Paylaşımı istemci bilgisayarından DirectPlay (örneğin, Age of Empires veya Midtown Madness 2) kullanan bir ınternet oyunu ana edemiyor.
 • DirectPlay için ınternet Bağlantı Paylaşımı çalışan ya da bir Windows XP SP1 tabanlı bir ana bilgisayardan veya ınternet Bağlantısı Paylaşımı istemci bilgisayarından kullanan bir ınternet oyunu katılamaz.
 • Dış bir bilgisayardan ınternet'te DirectPlay kullanan bir ınternet oyunu katılamaz.

Neden

Bu sorun, aşağıdaki koşullardan biri doğru olduğunda oluşabilir:
 • Internet Bağlantısı Güvenlik Duvarı (ICF) özelliğini Windows XP ınternet Bağlantısı Paylaşımı ana bilgisayarında paylaşılan bir ağ bağdaştırıcısının özelliklerinde açık değil.
 • Diğer ağ kullanıcılarının paylaşılan ınternet bağlantısını denetlemesine veya devreden çıkarmasına izin ver ayarı ınternet bağlantı paylaşımı Windows XP tabanlı bir bilgisayarda seçilmedi.
 • Istemci bilgisayar, Windows XP SP1 veya Microsoft DirectX 9.0 çalışmıyor.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Paylaşılan bir ağ bağdaştırıcısının ınternet'teki ıCF'YI açma bağlantı paylaşımı ve paylaşılan ınternet bağlantısını ev sahipliği yapan bilgisayar. ıCF'YI açma hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  283673Windows XP'de güvenlik duvarı nasıl açılır veya kapatılır
  Bir oyunu ınternet bağlantı paylaşımı Windows XP tabanlı istemci bilgisayarda barındırmak çalışıyorsanız, ınternet bağlantı paylaşımı üzerinde oyun barındırarak bu soruna geçici bir çözüm için de içerebilir ana bilgisayarı veya dış bir oyuncunun bilgisayarda.
 2. ınternet Bağlantı Paylaşımı ana bilgisayarında <a2>diğer ağ kullanıcılarının paylaşılan ınternet bağlantısını denetlemesine veya devreden çıkarmasına izin ver</a2> ayarını seçin. Bunu yapmak için:
  1. Başlat ' ı tıklatın, Denetim Masası ' nı tıklatın ve sonra da Ağ bağlantıları ' nı çift tıklatın.
  2. Paylaşılmakta olan ağ bağdaştırıcısını sağ tıklatın ve sonra da Özellikler ' i tıklatın.
  3. Gelişmiş sekmesinde ınternet bağlantı paylaşımı altındaki diğer ağ kullanıcılarının paylaşılan ınternet bağlantısını denetlemesine veya devreden çıkarmasına izin ver onay kutusunu seçmek için tıklatın.
 3. Tüm istemci bilgisayarlar, DirectX 9.0 veya Windows XP SP1 yükseltin. DirectX 9.0 End-user çalışma zamanı'nı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=2da43d38-db71-4c1b-bc6a-9b6652cd92a3
  En son Windows XP hizmet paketini edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
  322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 327299 - Last Review: 17 Ekim 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 4.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB327299 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:327299

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com