Podczas uruchamiania programu Outlook Express program Windows Messenger uruchamia się nawet po usunięciu do niego dostępu

Tłumaczenia artykułów Tłumaczenia artykułów
Numer ID artykułu: 327390 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Symptomy

Po usunięciu dostępu do programu Microsoft Windows Messenger za pomocą jednej z przedstawionych poniżej metod w systemie Windows XP z dodatkiem Service Pack 1 (SP1), program Windows Messenger może nadal uruchamiać się podczas uruchamiania programu Microsoft Outlook Express:
  • Kliknij, aby wyczyścić pole wyboru Włącz dostęp do tego programu w narzędziu Ustawienia dostępu programów i ustawień domyślnych w Panelu sterowania.
  • Usuń dostęp do programu Windows Messenger, używając przycisku Dodaj/Usuń składniki systemu Windows w narzędziu Dodaj lub usuń programy Panelu sterowania.

Przyczyna

Metody opisane w sekcji „Symptomy" tego artykułu powodują usunięcie dostępu do programu Windows Messenger z menu Start, pulpitu oraz innych miejsc bez usuwania programu Windows Messenger. Umożliwia to innym programom, działającym w systemie Windows, korzystanie z programu Windows Messenger do poprawnego funkcjonowania. Na przykład program Outlook Express może nadal otwierać listę kontaktów w programie Windows Messenger mimo usunięcia dostępu do programu Windows Messenger.

Rozwiązanie

Aby uniemożliwić rejestrowanie się w programie Windows Messenger po uruchomieniu programu Outlook Express:
  1. W programie Outlook Express kliknij polecenie Opcje w menu Narzędzia.
  2. Na karcie Ogólne kliknij pole wyboru Automatycznie loguj się do programu Windows Messenger, aby je wyczyścić.
  3. Kliknij przycisk OK.
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące zapobiegania uruchamianiu się programu Windows Messenger po uruchomieniu programu Outlook Express, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
302089 Jak zapobiec uruchamianiu programu Windows Messenger na komputerze z systemem Windows XP

Więcej informacji

System Windows XP z dodatkiem SP1 zawiera nowe funkcje narzędzia Dodaj lub usuń programu w Panelu sterowania, które służą do usuwania dostępu do programów Microsoft Internet Explorer, Outlook Express, Microsoft Windows Media Player i Windows Messenger z menu Start, pulpitu i innych lokalizacji. Aby uzyskać dodatkowe informacje, jak uzyskać dodatek SP1 systemu Windows XP SP1, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP

Właściwości

Numer ID artykułu: 327390 - Ostatnia weryfikacja: 14 lipca 2003 - Weryfikacja: 2.0
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
  • Microsoft Windows XP Home Edition z dodatkiem SP1
  • Microsoft Windows XP Professional z dodatkiem SP1
  • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition z dodatkiem SP1
Słowa kluczowe: 
kbprb KB327390

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com