Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4'te bir gezici kullanıcı profili oluşturulduğunda varolan gezici kullanıcı profili klasörleri denetimi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 327462 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makalenin Microsoft Windows Server 2003 sürümü için bkz: 327259.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Windows XP (Service Pack 1) sürümü ve Windows 2000 Service Pack 4 (SP4) öncesi sürümlerini, Windows, profil klasörü, bir gezebilen kullanıcı profili oluşturulduğunda zaten varsa, gezebilen hedef izinleri denetlemez. Bu davranış, tek bir önceden, başka bir kullanıcının gezici profil klasörünü oluşturun ve klasörü klasör daha sonra ziyaret oluşturan sağlayan izinler ayarlamak için izin verebilir. Oluşturan sonra kullanıcının gezici kullanıcı profilini değiştirmek veya meşru kullanıcıya erişim vermek çözümleyebilirsiniz.

Windows Server 2003, Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4 için doğru izinlerin arayın ve izinleri Windows gerektirir, yoksa gezici izin vermez. Bu makalede, bu makalenin başında listelenen ürünlerin bu yeni davranışı anlatılmaktadır.

En son Microsoft Windows XP hizmet paketi hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir
Microsoft Windows 2000 için en son hizmet paketi hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Daha fazla bilgi

Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4 üzerinde kullanıcı profili klasörleri gezici doğru güvenlik doğrulamak için aşağıdaki denetimleri gerçekleştirin:
 • Gezici profil klasörü varsa, Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4'te kullanıcı veya yerel Administrators grubu klasörün sahibi olup olmadığını denetleyin. Bu denetim, yerel Yöneticiler grubuna, ancak değil yerel Administrators grubu, üye sahibi, başarısız olur.
 • Klasörü kullanıcı veya Yöneticiler tarafından sahibi, Grup ve "Gezici profil klasörleri kullanıcı sahipliği denetle" ilkesi ayarlanmamışsa, Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4'te yasal ve oturum kapatma işlemi sırasında ve oturum açma işlemi sırasında klasöründen klasörüne dosya kopyalamak için bu klasörü düşünün.
 • Gezici profil klasörü varsa ve kullanıcı veya Administrators grubu klasörün sahibi değilse, Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4'te herhangi bir dosya ya da klasöre kopyalamayın, bir hata iletisi görüntüler ve sistem olay günlüğüne bir olay. Kullanıcı önbellek profilinin verilir veya önbelleğe alınmış bir profil yoksa geçici bir profil çıkarılır.
 • Profil klasörü yoksa, Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4'te, klasör, geçerli bir biçimde oluşturun.
 • "Gezici profil kullanıcı sahipliği denetleme klasörler" ilkesini ayarlama, klasörün sahipliğini işaretlenmemiş olduğundan ve Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4'te klasörü meşru olduğunu varsayalım.
Aşağıdaki güncelleştirmeler SP4 öncesi Bu davranışa neden güncelleştirilmiş dosyaları içerir:
 • MS03-045 (824141): arabellek liste kutusu ve açılan kutu denetimi taşması kod yürütülmesine izin verebilir
 • (824390) Windows 2000 tabanlı bir istemciden bir Windows NT 4.0 kaynak etki alanında oturum açamıyor
 • (827953) Bilgisayar çöküyor ve Dur 0x50 hatası oluşuyor bir belgeyi yazdırmaya çalıştığınızda
 • MS04-011 (835732): Microsoft Windows için güvenlik güncelleştirmesi

Hata iletileri

Kullanıcı, kullanıcı profili, Windows XP SP1 veya Windows 2000 SP4 yanlış güvenlik nedeniyle kaydedilemiyor, aşağıdaki hata iletilerinden birini alabilirsiniz. Bu hata iletileri Ayrıca, olay günlüğüne kaydedilir:
Olay KIMLIĞI: 1526
Önem derecesi: hata

Windows gezici profilinizi yüklemedi ve yerel profilinizle oturumunuzu açmaya çalışıyor. Oturumu kapattığınızda değişiklikler sunucuya kopyalanmayacak. Bir profil klasörü sunucu kopyası zaten doğru güvenliğe sahip olmayan bulunduğundan Windows profiliniz yüklemedi. Geçerli kullanıcı veya yönetici grubu klasörün sahibi olmalıdır. Ağ yöneticinizle bağlantı kurun.
Olay 1000:
Kaynak: Userenv
Windows gezici profilinizi yüklemedi ve yerel profilinizle oturumunuzu açmaya çalışıyor. Oturumu kapattığınızda değişiklikler sunucuya kopyalanmayacak. Bir profil klasörü sunucu kopyası zaten doğru güvenliğe sahip olmayan bulunduğundan Windows profiliniz yüklemedi. Geçerli kullanıcı veya yönetici grubu klasörün sahibi olmalıdır. Ağ yöneticinizle bağlantı kurun.
Kullanıcı önbelleğe alınmış bir profil kullanarak oturum açmasını olamaz ve geçici bir profil verilen, standart geçici bir profil iletinin hata iletisinden sonra görüntülenir.

Nasıl yapılır: yeni denetim için varolan gezici kullanıcı profili klasörleri kapatın

Grup ilkesi Düzenleyicisi'nde Yönetim Şablonları\Sistem\Kullanıcı profilleri altındaki "Gezici profil klasörleri kullanıcı sahipliği denetimi" adlı yeni bir bilgisayar ilkesi bulunmaktadır. Windows 2000 SP4'te yeni bilgisayar ilkesine bilgisayar configuration\Administrative altında bulunan <a1>Template\System\Logon</a1> Grup ilkesi Düzenleyicisi'nde. Sahiplik doğrulama için varolan gezici kullanıcı profili klasörleri kapatın ve Windows XP davran???na geri dönmek için Yöneticiler bu ilkeyi kullanabilirsiniz. Bu yeni ilke, kullanıcının gezici profil klasörünün doğru izinleri denetleme Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4 engeller. Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4 önce sürümleri'de, profil klasörü zaten varsa, hiçbir çek için doğru izinlere gerçekleştirilir.

Aşağıdaki koşullar doğruysa Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4'te dosya veya gezici profil klasörü kopyalamayın:
 • Devre dışı bırakın ya da bu ayarı yapılandırın.
 • Gezebilen kullanıcı profili klasörü vardır.
 • Kullanıcı ya da Administrators grubu klasörün sahibi var.
Bu ayarı etkinleştirirseniz, davranışı Windows XP SP1 ve Windows 2000 SP4 önce sürümleri ile aynıdır.

Özellikler

Makale numarası: 327462 - Last Review: 1 Şubat 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 9.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP Tablet PC Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP4
 • Microsoft Windows 2000 Professional SP4
 • Microsoft Windows 2000 Server SP4
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhotfixserver kbqfe kbenv kbwin2ksp4fix kbinfo KB327462 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:327462

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com