Microsoft Clustering'deki için Microsoft sql Server destek ilkesi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 327518 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, sql için Microsoft Destek İlkesi açıklanır Sunucu Yük Devretme Kümelemesi. Microsoft Müşteri Destek Hizmetleri'ne (css) destekler sql Server Yük Devretme Kümelemesi, Yük Devretme Kümelemesi üzerinde dayanır. Microsoft Küme hizmeti aşağıdaki ürünlerde bulunan özellikler:
 • Windows 2000 Advanced Server
 • Windows 2000 Datacenter Edition
 • Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Windows Server 2003 Datacenter Edition
 • Windows Server 2008 Enterprise Edition
Not Windows Server 2008 yük devretme kümeleri yalnızca sql Server 2005 Service Pack 2 veya sonraki sürümlerini destekler.

Önemli sql Server 2000 Enterprise Edition yükseltme sql Server 2005 Standard Edition için desteklenen bir yükseltme yolu değil. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Developer Network (msdn) Web sitesini ziyaret edin:
http://msdn2.microsoft.com/en-us/library/ms143393.aspx
sql Server 2000 yerine çalışma küme örneği yükseltirken bir geri dönüş çözüm istiyorsanız, extreme kurtarma önlemleri sql Server 2005 yük devretme küme örneği yeni bir yüklemesini gerçekleştirin öneririz. Daha sonra yeni yükleme için verileri taşıma. Geçerli yükleme öngörülemeyen durumlarda sql Server 2005 yüklemesi zamanında tamamlanmasını engelliyorsa eskisi gibi kalacaktır.

Microsoft sunucu kümeleri yalnızca küme üzerinde desteklenir Kümenin altından Windows Server Kataloğu'nda listelenen çözümleri Çözümleri. Windows Server kataloğu görüntülemek için aşağıdaki Microsoft ziyaret edin. Web sitesi:
http://www.windowsservercatalog.com/
Bu terim "sunucu kümeleri" Microsoft çalıştıran bilgisayarlar anlamına gelir. Küme hizmeti. Windows Server 2003 ailesi aşağıdaki türleri sağlar. Kümeleme Hizmetleri:
 • Sunucu kümesi (yük devretme kümesi)
 • Ağ Yükü Dengeleme
 • Programlama Kümeleme sunucusu
Yalnızca Sunucu küme çözümleri için yüksek sql Server ile birlikte kullanılabilir sql örneği ile kullanılabilirlik bir düğüm kaybolursa veya bir sorun var Sunucu. Ağ Yükü Dengeleme ile birlikte bazı durumlarda kullanılabilir tek başına salt okunur sql Server yüklemeleri. SQL Sunucu yerine çalışma kümelenmiş örnekleri her benzersiz Grup gerektirir. Bu gereksinimi olan sürücü harfi kullanan küme disk kaynaklarında geçerlidir Küme ve her sql Server Yük devretme küme örneği için benzersiz. Her Ayrıca sql Server'ın kümelenmiş örneğinin yük devretme gerekir en az bir benzersiz bir IP adresi vardır. Sürümü bağlı olarak yüklü birden çok benzersiz IP adresleri mümkün olabilir. Ayrıca, her Yerine çalışma kümelenmiş örneğinin iki sanal sunucunun ve örneğinin adı olmalıdır kümenin üyesi olduğu etki alanı için benzersiz olan.

Desteklenen Microsoft sql Server Yük devretme kümeleme yüklemeler de izlemeniz gerekir Sunucu kümeleri ve Windows Server Kataloğu/donanım ilkesi desteği Uyumluluk Listesi.

Daha fazla bilgi için tıklatın Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
309395, Microsoft destek ilkesi sunucu kümeleri için Donanım Uyumluluk Listesi ve Windows Server Kataloğu
Windows Server 2003, Microsoft sql ile başlayan Kümeleme Microsoft sql Server 7.0 ve 6.5 sunucu artık desteklenmeyecektir, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesinde belirtildiği gibi:
810391 sql Server 6.5, sql Server 7.0 ve msde 1.0 desteği, Windows Server 2003
Microsoft Server Kümeleme dışındaki kümeleme ürünlerde sql Server küme birincil destek kişinizin sql Server ile ilgili herhangi bir destek sorunları için üçüncü taraf küme çözüm sağlayıcısı olur. sql Server geliştirilen ve Microsoft Server Kümeleme kullanarak sınamıştır. sql Server kurulumlarının destekleyen bir üçüncü taraf küme çözümleri, herhangi bir yükleme sorunları, performans sorunları veya küme davranış sorunları için birincil ilgili kişi olmalıdır. css, tek başına bir sql Server sürümü için bunu aynı şekilde üçüncü taraf küme kurulumları için gereken ticari olarak akla uygun destek sağlar.

Desteklenen bir düğüm sayısı

Aşağıdaki desteklenen düğüm sayısı listesidir Microsoft sql Server'ın her sürümü ile:
 • Microsoft sql Server 7.0
  Microsoft sql Server 7.0, en çok iki düğüm destekleyen bir Yük devretme kümesi.
 • Microsoft sql Server 2000 Enterprise Edition (32-bit)
  Microsoft sql Server 2000 Enterprise Edition (32-bit) en çok dört düğüm yük devretme kümesinde destekler.
 • Microsoft sql Server Enterprise Edition (64-bit)
  Yukarı destekleyen Microsoft sql Server Enterprise Edition (64-bit) bir yük devretme kümesinde sekiz düğümü için.
 • Microsoft sql Server 2005 Standard Edition (32-bit veya 64-bit)
  Microsoft sql Server 2005 Standard Edition iki destekler Yük devretme kümesindeki düğümler.
 • Microsoft sql Server 2005 Enterprise Edition (32-bit veya 64-bit)
  Microsoft sql Server 2005 Enterprise Edition en çok destekler Yük devretme kümesindeki düğümler sekiz.
Not Microsoft'a Microsoft sql Server 2000 (32-bit) yükseltme yapıyorsanız sql Server Enterprise Edition (64-bit), sql Server yine de yalnızca dört destekler düğüm.


sql Server 2008 ve sql Server 2008 R2 bilgileri
sql Server 2008 ve sql Server 2008 R2 sürümleri için sql Server Books Online'da aşağıdaki konulara bakın:
 • Desteklenen bir düğüm sayısı hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki konuya bakın:
  http://msdn.microsoft.com/en-us/library/cc645993.aspx#High_availability
  Not Bu sql Server 2008 R2 Books Online konu olsa da, aynı içeriği sql Server 2008 için geçerlidir.
 • sql Server Yük Devretme Kümelemesi için desteklenen işletim sistemleri hakkında daha fazla bilgi için şu konuda "Your işletim sistemi ayarlarını doğrulayın" bölümüne bakın:
  http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms189910.aspx
Özet olarak, sql Server 2008 ve sql Server 2008 R2 sürümleri en çok 8 düğümü Windows Server 2003 ve Windows Server 2008 ve sonraki sürümlerinde 16 düğümlerinde desteği.

Takılı sürücüler

Bir küme üzerinde oluşturulmuş sürücülerin kullanımı desteklenmiyor, Microsoft sql Server yüklemesi içerir. İçin Daha fazla bilgi bulunan makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın Microsoft Knowledge Base:
819546sql Server bağlı birimler için destek

2216461 Windows Server 2008 tabanlı küme bağlama noktası üzerinde yüklemek sql Server 2008 kurulumu başarısız oluyor
Not sql Server 2005 yük devretme kümesi örnekleri üzerinde desteklenmez. etki alanı denetleyicileri olarak kullanılan yük devretme küme örneği düğümleri.


Sanallaştırma desteği

Donanım sanallaştırma ortamında installating sql Server Yük devretme hakkında daha fazla bilgi kümeleri için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
956893 Bir donanım sanallaştırma ortamında çalışan Microsoft sql Server ürünleri için destek ilkesi

Daha fazla bilgi

sql Server Yük devretme küme kategorisinde HCL'de listelenmemişse kümeler için kümeleme

sql Server Yük devretme küme çözümünüzün listede yoksa, Windows Server Kataloğu/donanım uyumluluk listesi. desteklenen "küme olarak Çözüm"kabul desteklenmeyen ve beklenmeyen bir davranış ortaya. Ancak, css sorun giderme ipuçları sunabilir ve makul destek istedi. Ancak, css için bir çözüm bulunacağını garanti etmez olmayan - Windows Server Kataloğu/hcl küme çözümleri.

Destek için izleyin aşağıdaki adımları:
 1. Herhangi bir sorun giderme başlamadan önce başvurmanız gerekir Tartışmak için özgün donanım üreticisi (oem) olup olmadığını, özellikle Küme desteklenebilen uygulamasıdır. oem en iyi yanıt yapılandırma ve küme donanımı için desteklenebilirlik sorular.
 2. Çözüm garanti anlaşması üzerine ve yok Olay iadesi sağlanan, css sorunu giderebilirsiniz. Microsoft hcl kümelere sahip bir çözüm garanti etmez. Herhangi bir çözüm bulunursa, olayı ödenmesini değil.

  Anlaşılan değil ise, bir çözüm garanti, css sorun giderme değil ve para iadesi olay.
 3. Standart sorun giderme işlemleri yalıtmak için kullanacağı css Sunucu küme sorunu. Tarafından kullanılan bazı genel sorun giderme yöntemleri css şunları içerir:
  • Microsoft Bilgi Bankası'nın kullanımı. Microsoft Bilgi Bankası, Microsoft TechNet aracılığıyla müşterilere veya yapabilirsiniz aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
   http://support.microsoft.com
  • Sorun üzerinde yinelenmiş olup olmadığını belirleme kümeler (mümkün olduğunda) desteklenir.
  Not Küme için uygunluğu onaylanmamış, Düzeltme desteği yoktur kullanılabilir. css tarafından donanım sorunu neden olup olmadığını belirleyemiyor. uyumsuzluk veya istenmeyen yazılımları davranışı.
 4. Sorunun çözümü, yoktur, css önerebilir içeren bazı tutumdur alternatifleri:
  • Problemi olan bir kümede, sorununuz Kümede hcl.
  • Açık olan bir küme çözümü kullanmak isteyen hcl küme.
  • Küme almak oem ile çalışmak zorunda hcl küme.
  • oem için çalışmak isteyen bir Çözüm.
Sunucu kümeleri için donanım özelliklerine çok olan sıkı. Küme hcl bilinen kabul edilebilir küme listesini içerir. test edilmiş yapılandırmalar. Deneyerek çok zaman harcayabilir. tarafından neden algılanan sunucu küme sorunlarını giderme kullandığınız küme donanımı.

Bazı donanım örnekleri Küme sorunlara neden olabilecek uyumsuzluklar şunları içerir:
 • sql Server Yük Devretme Kümelemesi yükleme hataları.
 • Küme çözümünün doğru paylaşılan yalıtmak. veri diski ve ana bilgisayar bağdaştırıcıları (HBA) başka aygıtların üzerinde paylaşılan yolu veri yolu.
 • SCSI denetleyicisi çalışan desteği olmayan bir Başlatıcı birden çok ortam.
 • Rezervasyonları veya yayın hba doğru işlemiyor veya paylaşılan veri yolu üzerindeki bir aygıt yeniler.
 • Önbelleğe alma düzeneği denetleyicisinde uyumlu değil Küme yapılandırması ile.
 • Küme içi iletişim için ağ bağdaştırıcısı varsa çok yüksek bir gecikme.
 • RAID denetleyicisinin doğru gerçekleştirilmiyor yapılandırma bilgisi denetleyicileri arasında.
 • PCI veri yolu yanlış yapılandırılmış ve yanlış vardır (birincil, ikincil, üçüncül) yanlış veri yolu bağdaştırıcıları.
 • Denetleyicileri "Fiziksel Disk ile uyumlu "Kaynak türü.
 • SCSI denetleyicisi düzgün dağıtma işten çıkarma.
Bu liste neden olan tüm sorunları içermez Sunucu kümesi ile ilgili sorunlar. Bu sorunların hiçbiri css tarafından algılanabilir. Bu sorunlar genellikle, bulunabilmesi tam küme çözümü Küme hcl uyumluluğu için sınanmıştır.

Tam bir küme, Yapılandırma daha eski bir işletim sistemi için listelenen ancak için listede yok daha yeni işletim kullanmakta olduğunuz bu konuda belirtildiği gibi sistem desteği Bölüm izleyecektir.

Karışık 32-bit ve 64-bit sql Server Yük devretme kümesi sql Server 2005 desteği örnekleri

Windows Server 2003 Service Pack 1 veya sonraki bir sürümünü çalıştırması gerekir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalelerine bakın. IA-64 yüklemeleri için aşağıdaki makaleye bakın Microsoft Knowledge Base:
312090 32-Bit kaynakları 64 bit sunucu kümesi üzerinde kullanamazsınız.
x 64 için yüklemeler, bulunan aşağıdaki makaleye bakın Microsoft Knowledge Base:
875423 Windows Server 2003 Service Pack 1 ve Windows Server 2003 x 64 tabanlı sürümlerinde 32 bit programların 64 bit sunucu kümeleri için destek eklenmiştir
Uyarı Kaynak DLL'ler 32-bit programlar için 64-bit bir bilgisayarda çalıştıramazsınız. bir Windows Server 2003'ün 32-bit sürümü olmadan herhangi bir hizmeti çalıştıran paketleri yüklü. Bu nedenle, 32-bit programların 64 bit sunucu üzerinde çalışamaz Küme. Bu senaryoda, kaynak dll 64-bit sürümünü kullanmanız gerekir.

sql Server 2000 ve sql Server 2005 yük devretme kümesi örnekleri kullanma sınırlamaları karışık

sql Server 2005 ve sql Server 2000 kurulumları kullandığınızda sql Server 2000 kurulumları kurulumları aynı küme üzerinde olması gerekir sql Server 2005 örnekleri yerel olarak veya yük devretme olarak yüklemeden önce Küme örnekleri. sql Server 2005'in tüm yük devretme kümesi örnekleri kullanır Sunucu küme kaynağı. Bu sql Server örneklerini içerir. 2000.

Ayrıca, sql Server 2005 yüklendikten sonra sql Server Yerel istemci kullanılan birincil iletişim kuralıdır. Değişiklikleri sunucuya Küme kaynağı dll ve kullanılan birincil iletişim kuralı engeller sql Server 2000 veya sql Server 2000 düğümlerinin re-addition yüklenmesi Yük devretme kümesi örnekleri. Çünkü böyle ne kaynak DLL'si, ne de birincil iletişim kuralını sql Server 2000 serbest bırakıldığı zaman vardı ve olacaktır Geçerli sunucu küme kaynağı dll veya birincil olarak tanınmayabilir sql Server Yük devretme kümesi örnekleri için iletişim kuralı.
Daha fazla bilgi için aşağıdaki makaleyi tıklatın. Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere numarası:
905618Bir sql Server 2000 veya sql Server 7.0, sql Server 2005'i yükledikten sonra yüklediğiniz örneğine bağlanmaya çalıştığınızda, bağlantı bir hata iletisi alabilirsiniz
Tek başına yüklemeleri sırasında etkilenmez. ilk yükleme sanal yük devretme kümesi örnekleri gibi. İçinde sanal Yük devretme kümesi örnekleri, bu ilk yüklemesinden engeller tamamlanıyor.

Not sql Server 2005, sql Server Service Manager'ı yükledikten sonra sql Server 2005 sanal sunucu adı yerine düğüm adını görüntüler. Onu sql Server Service Manager sql Server işlemek için kodlandığını değil çünkü bunu yapar. 2005 ve sql Server 2005, sql Server Service Manager içermez.

Windows Server 2008 yük devretme kümeleri

Yalnızca sql Server 2005 Service Pack 2 (SP2) veya sonraki sürümleri sql Server 2005'in Windows Server 2008 yük devretme kümeleri ile desteklenir.

Yeni etki alanı için geçirme sql Server Yük devretme kümesi örnekleri

sql Server 2000 hizmet hesaplarını Windows 2000 ve Windows 2003 server yük devretme kümesi için etki alanı kullanıcıları kullanırken, küme çalışırken yeni bir etki alanı için geçirilebilir. Yeni etki alanı için sql Server 2005 ve sonraki sürümleri yükseltilemez. Yük devretme kümesi bileşenleri kaldırıp gerekecektir. Windows sunucu kümesinin bir etki alanından diğerine taşıma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
269196 Windows sunucu kümesinin bir etki alanından diğerine taşıma
sql Server kaldırmadan önce karma mod güvenliği veya veritabanları için bu klasörü geri takas kaldırmadan önce kaydedilmelidir sql Server oturumları ve sistem içeren veri klasörü için eklenen yeni etki alanı hesaplarını kullanmak için süresini azaltmak için bir kez yeniden ayarlanması gerekir. sql Server destek dosyalarını sql Server Native Client, Integration Services veya Workstation Components hiçbir kaldırılmasını yapılmalıdır.

Referanslar

Daha fazla bilgi için "Yük Devretme Kümelemesi" konusuna bakın. Microsoft sql Server 2005 çevrimiçi veya Microsoft sql Server 2000 rehberleri Çevrimiçi.

Özellikler

Makale numarası: 327518 - Last Review: 16 Ocak 2013 Çarşamba - Gözden geçirme: 5.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2000 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2008 Developer
 • Microsoft SQL Server 2008 Enterprise
 • Microsoft SQL Server 2008 Standard
Anahtar Kelimeler: 
kbhowto kbsql2005cluster kbinfo kbmt KB327518 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir: 327518

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com