Bilgisayar Kapatma sırasında askıda kalıyor veya birden çok program ExitWindowsEx() işlevi çağrısı yeniden başlatılıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 327565 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Iki veya daha fazla programı kapatın veya Windows'u yeniden denerseniz, kapatılıyor, ancak Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows 2000 çalıştıran bir bilgisayar yanıt vermeyebilir. Masaüstü duvar kağıdını görülebilir ve fare işaretçisini hareket, ancak klavye girişi (CTRL + ALT + DELETE tuş birleşimini dahil) için bilgisayar yanıt vermeyebilir. Devam etmek için bilgisayarı kapatmanın gerekebilir. Otomatik güncelleştirme, Windows Update, Microsoft Update veya Windows Server Update Service (WSUS) sunucusundan güncelleştirmeleri yüklemek için yapılandırılmışsa, Windows 2000 sistem kapatma sırasında yanıt vermiyor olabilir veya güncelleştirmeleri yükledikten sonra yeniden başlatın.

Neden

Birden fazla programı kapatın veya Windows'u yeniden başlatın, hemen hemen aynı anda ExitWindowsEx işlevini çağırırsanız, kapatma iletilerini hatalı atılabilir. Bu durumda, kapatma işlemi tamamlanmaz.

Çözüm

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.
Not Kullanılabilir hiçbir Windows 2000 düzeltme için bu sorun Windows 2000, bir Genişletilmiş Destek aşamasında olduğundan. Daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windows/lifecycle/servicepacks.mspx
Microsoft Ürün Destek Ömrü ilkeleri hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin: aşağıdaki Web sitesi
http://support.microsoft.com/common/international.aspx?RDPATH=dm;en-us;lifecycle.
Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size    File name
  -------------------------------------------------------
  22-Aug-2002 19:16 5.1.2600.100 1,671,040 Win32k.sys
				

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Özellikler

Makale numarası: 327565 - Last Review: 19 Şubat 2007 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbbug kbfix kbqfe KB327565 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:327565

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com