2 GHz büyük, bir CPU hızı ile Hyper-akıtılan veya çift işlemcili bilgisayarlarda belirli programlar tarafından çalıştırılamıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 327809 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Bazı programlar (örneğin, oyunlar), bilgisayarların hyper-iş, çift işlemcili bilgisayarlarda veya CPU hızı 2 gigahertz (GHz) büyük olduğu tek bir işlem bilgisayarlar düzgün çalışmayabilir.

Neden

Bu sorun, çalıştırmakta olduğunuz program zaman kodu oluşturmak için QueryPerformanceCounter ve QueryPerformanceFrequency işlevleri kullanır, ancak sonuç yalnızca düşük 32 bit kullanır ve imzalı bir sayı olduğunu varsayar ortaya çıkabilir. Iş parçacığına hyper-sahip bilgisayarlar, çift işlemcili bilgisayarlarda veya CPU hızı 2 GHz büyük olduğu tek bir işlem bilgisayarlar, çıktı bazı programların hatalı yorumlanmalıdır ve bunun sonucunda, program doğru çalışmayabilir veya yanıt vermeyebilir.

Çözüm

Bu sorunu gidermek için <a0></a0>, bu soruna yönelik bir güncelleştirme olup olmadığını belirlemek için doğru şekilde çalışmadığından, programın üreticisine başvurun.

Durum

Microsoft bu sorunun, QueryPerformanceCounter hakkında hatalı varsayımlar programlarda bulunduğunu ve QueryPerformanceFrequency çıkış onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Bazı bilgisayarlarda, CPU saat hızına QueryPerformanceFrequency tarafından döndürülen sonuç olacaktır. Çalışan bir 2.1 GHz'den daha hızlı işlemcili bir bilgisayarda bu sıklık değeri en az 32 bit duyarlık gerektirir. Bazı programlar, yalnızca 31 bit duyarlık ve bayrak işareti olan bir imzalı tamsayı değeri olarak QueryPerformanceFrequency sonucu ile çalışır. Bu programlar hatalı daha hızlı bu CPU üzerinde çalışır. Bu sorunun oluşmaması için <a0></a0>, QueryPerformanceFrequency ve QueryPerformanceCounter döndürülen tüm 64 bit programlar kullanmalısınız.

Hiper iş parçacıklı teknolojisi hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki ıntel Web sitesini ziyaret edin:
http://www.intel.com/cd/ids/developer/asmo-na/eng/dc/threading/index.htm
Yazılım üreticinize başvurma konusunda daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/gp/vendors
Microsoft, teknik destek bulmanıza yardımcı olmak üzere üçüncü taraf iletişim bilgilerini sağlamaktadır. Bu bilgiler haber verilmeden değişebilir. Microsoft bu üçüncü taraf iletişim bilgilerinin doğruluğunu garanti etmez.

Bu makalede açıklanan üçüncü taraf ürünleri Microsoft'tan bağımsız şirketler tarafından üretilmektedir. Microsoft bu ürünlerin performans veya güvenilirliğiyle ilgili hiçbir garanti vermemektedir.

Özellikler

Makale numarası: 327809 - Last Review: 16 Haziran 2008 Pazartesi - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows XP Home Edition
  • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbnofix kbprb KB327809 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:327809

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com