16-Bit PC Kartı aygıtları, ınstall Windows 2000 Service Pack 3 sonra çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 327947 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
ÖNEMLI: Bu makale kayıt defterini değiştirmeyle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Windows 2000'i bir tümleşik (Windows'ta) Service Pack 3 (SP3) yükledikten sonra bazı 16-bit iç ve dış PC Kartı aygıtları aygıtları düzgün çalışmayabilir. PC kartı olarak da bilinen kişisel bilgisayar bellek kartı Uluslararası Birliği (PCMCIA) aygıtları aygıtlardır.

Neden

IRQ, PC Kartı aygıtınız doğru yönlendirilen bu davranış oluşabilir. Aşağıdaki aygıtları, sık bu belirtiye etkilenir:
  • Tümleşik bir kablosuz ağ bağdaştırıcıları PC Kartı standartlarını temel alır.
  • PC kartı yuvası masaüstü bilgisayarlarda kullanılan aygıtlar.
Tüm bu aygıtların PCI yönlendirme gerektirir. Varsayılan olarak, Windows 2000 SP3, PCMCIA ve PCI IRQ yönlendirmesi devre dışı bırakır.

Çözüm

UYARı: Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.

Windows 2000 SP3'ü kullanırken, IRQ yönlendirme kapatmak için <a0></a0>, kayıt defterini düzenleyin. Bunu yapmak için <a0></a0>, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın ve sonra da kayıt defterinde aşağıdaki anahtarı görüntüleyin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Pcmcia\Parameters
Bu kayıt defteri anahtarına aşağıdaki kayıt defteri değerini ekleyin ve sonra da Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın:
Değer adı: DisableIsaToPciRouting
Veri türü: DWORD
Veri değeri: 0

Daha fazla bilgi

Bu belirti, Lucent/orinoco 802.1 x kablosuz ağ bağdaştırıcısının ortaya çıkabilir. Bu bağdaştırıcıyı yükledikten sonra ağ kullanılabilir görünüyor ve sinyal gücü aynı kalır. Ancak ağın kullanılamadığı ve ağ bağlantısı simgesi kırmızı "X" ele vardır.

Özellikler

Makale numarası: 327947 - Last Review: 1 Kasım 2006 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.1
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP3
  • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbnetwork kbprb KB327947 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:327947

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com