SQL Server 2000 Service Pack 3 yüklendikten sonra T-SQL hata ayıklayıcısını varsayılan olarak önceki istemciler için devre dışı bırakılır

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328151 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3 (SP3) yükledikten sonra Microsoft SQL Server 2000 SP3 ' önceki Query Analyzer'ın bir sürümü veya Microsoft Visual Studio .NET'den önceki bir Microsoft Visual Studio sürümünü kullanıyorsanız, varsayılan olarak, T-SQL hata ayıklayıcısını kullanamazsınız.

Bir önceki istemciden T-SQL hata ayıklayıcısı'nı kullanmaya çalıştığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Sunucu: <a1>hata</a1> 514, Level 16, State 1, Procedure sp_sdidebug, satır 1 [Microsoft] [ODBC SQL Server sürücüsü] [SQL Server] açılamadı, hata ayıklayıcısını [SQL Server adı] ile iletişim kurmak için (hata 0x80070005 =). Hata ayıklama için bağlantı 53 devre dışı.

Daha fazla bilgi

Not SQL Server 2000 SP3 ' önceki sürümlerini Query Analyzer'ı ve Visual Studio, Visual Studio. NET'i önceki sürümleri için bu makalenin "eski istemcileri" olarak adlandırılır.

Microsoft T-SQL hata ayıklayıcı bir önceki istemciler için güvenlik nedeniyle devre dışı bıraktı. T-SQL hata ayıklayıcı, önceki istemciler için etkinleştirmek için <a0></a0>, sa gibi sysadmins sunucusu rolünün üyesi açıkça aşağıdaki kod çalıştırarak hata ayıklama etkinleştirmelisiniz:
        Exec sp_sdidebug 'legacy_on'
				
sunucuyu yeniden zaman bu yordamı yinelemeniz gerekir. Microsoft, bir üretim sunucusuna, T-SQL hata ayıklayıcı kullanmanızı önermez.

T-SQL hata ayıklayıcı, önceki istemciler için devre dışı bırakmak için aşağıdaki kodu sysadmins sunucusu rolünün bir üyesi çalıştırabilirsiniz:
       Exec sp_sdidebug 'legacy_off'
				

Aşağıdaki tabloda Transact-SQL varsayılan davranışını tanımlayan Debugger'ın SQL Server SP3 ile.
Bu tabloyu kapaBu tabloyu aç
Istemci hata ayıklamaVarsayılan'legacy_on'
Sorgu Çözümleyicisi (SP3 öncesi)Devre DışıEtkin
Sorgu Çözümleyicisi (SP3)EtkinEtkin
Visual Studio 5 ve 6Devre DışıEtkin
Visual Studio .NET doğrudan veritabanı hata ayıklamaEtkinEtkin
Visual Studio .NET uygulama hata ayıklamasıDevre DışıEtkin

Referanslar

T-SQL hata ayıklayıcı hakkında daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da "Transact-SQL hata ayıklayıcı kullanma" ve "Transact-SQL Debugger sorun giderme" konularına bakın.

Özellikler

Makale numarası: 328151 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 6.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbproductlink kbinfo KB328151 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328151

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com