Při otevření nebo uložení souboru do síťové složky otevře aplikace soubor v režimu pouze pro čtení nebo se zobrazí chybová zpráva s informací o narušení sdílení a odepření přístupu (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 328170 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Pokud otevřete síťovou složku v Průzkumníku a pokuste se otevřít soubor z nebo uložit soubor do této složky může přidružený program sestavy narušení sdílení, vrátit zprávu "přístup odepřen" nebo otevření dokumentu jen pro čtení. Obvykle k tomuto problému dochází, když otevřete síťovou složku a potom poklepejte na soubor aplikace Word nebo Microsoft Excel otevřít. Otevře se dokument jen pro čtení.

Příčina

Tento problém může dojít při popisovač sloupec na prostředí Microsoft Windows XP přečte obsah souboru v síťové složce získat další informace, například autora nebo předmět, současně přidružený program pokusí otevřít nebo uložit soubor.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Problém vyřešíte instalací nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Microsoft Windows XP. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
322389získání nejnovější aktualizace Service Pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

K dispozici je podporovaná oprava hotfix od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k opravě problému popsanému v tomto článku. Použijte tuto opravu hotfix pouze u systémů, kde dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Pokud Vás tento problém závažně nepostihuje, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, v horní části tohoto článku je sekce "Hotfix stažení k dispozici". Pokud tento oddíl nevidíte, obraťte se na Technickou podpora společnosti Microsoft pro získání opravy hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo jakékoli řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit zvláštní požadavek na službu. Výdaje na technickou podporu se týkají dalších otázek a problémů, které nelze vyřešit pomocí této opravy konkrétní opravy hotfix. Navštivte následující web společnosti Microsoft pro získání telefonního čísla na Zákaznické centrum, nebo pokud chcete vytvořit samostatnou žádost o podporu:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: Zobrazí formulář "Hotfix stažení k dispozici" jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.Anglická verze této opravy má následující atributy souborů (nebo novější). Data a časy jednotlivých souborů jsou uvedeny ve formátu UTC (Coordinated Universal Time). Pokud zobrazíte informace o souboru, bude převedena na místní čas. Rozdíl mezi místním ČASEM a najít, použijte kartu časové pásmo v ovládacím panelu Datum a čas.
  Date     Time  Version    Size    File name
  -------------------------------------------------------------------------
  15-Jan-2003 13:00 6.0.2800.1157 8,240,128 Shell32.dll
				

Poznámka: Toto je oprava klienta, který musí být nainstalována v počítači, který přistupuje k vzdálené sdílené položky.

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešit, proveďte následující kroky:
 1. V aplikaci Průzkumník otevřete síťovou složku obsahující soubor, který se pokoušíte otevřít nebo uložit.
 2. V nabídce Nástroje klepněte na tlačítko složky možnosti.
 3. Klepněte na tlačítko používat klasické složky systému Windows a potom klepněte na tlačítko OK.
Pro účely testování můžete přejmenovat následující klíč registru. Tím zabráníte prostředí z otevírání souboru a extrahování sloupec volitelné informace. Změna klíče z tohoto klíče:
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\Shellex\ColumnHandlers\{24F14F01-7B1C-11d1-838f-0000F80461CF}
Použijte následující klíč:
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\Shellex\ColumnHandlers\{24F14F01-7B1C-11d1-838f-0000F80461CF}-disable

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny v části Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt. Tento problém byl poprvé opraven aktualizací Microsoft Windows XP Service Pack 2.

Další informace

Podle výchozího nastavení po instalaci opravy hotfix prostředí systému Windows XP již pokusí číst celý soubor extrahovat soubor může být stále atributy, pokud je soubor umístěn na sdílené složce UNC, ale celý soubor číst, pokud je na mapované jednotce data. Popisů složek a položek na ploše se zobrazí pouze typ, velikost a datum změny souborů, které jsou umístěny v síti.

Chcete-li zobrazit informace další sloupec, postupujte takto:
 1. V nabídce Zobrazit klepněte na tlačítko Podrobnosti.
 2. Pravým tlačítkem na záhlaví sloupce a klepněte na tlačítko Vložit zaškrtněte políčko vedle další atributy, které chcete zobrazit.
Pokud jsou zobrazeny další sloupce, je pravděpodobné, že problém popsaný v tomto článku může dojít, pokud se program pokusí otevřít soubor exkluzivně současně je, že Průzkumník extrahování dat sloupce. Chcete-li zabránit problému, nezobrazují informace další sloupec.

Tato oprava hotfix řeší také problémy s výkonem v rozsáhlé síti (WAN) nebo v síti sytostí pomalé sítě. Protože Explorer již otevře soubor vzdáleně, síťový provoz podstatně sníží.

Další informace o řešení tohoto problému na namapované jednotky klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
816627Tisk na port tiskárny prostřednictvím protokolu TCP/IP může být v systému Windows 2000 pomalý (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

Vlastnosti

ID článku: 328170 - Poslední aktualizace: 15. května 2007 - Revize: 4.7
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbenv kbbug kbfix kbwinxppresp2fix KB328170 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:328170

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com