Ağ klasöründe dosya açma veya kaydetme sırasında program dosyayı salt okunur olarak açıyor veya bir paylaşım ihlali döndürüyor ya da "Erişim Reddedildi" iletisi görüntüleniyor (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328170 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Windows Gezgini'nde ağ klasörü açın ve sonra bir dosya veya klasörün bir dosyaya kaydetme açmaya, ilişkili programı, bir paylaşım ihlali rapor, bir "erişim engellendi" iletisi döndürmek veya belgeyi salt okunur olarak açmak. Bir ağ klasörünü açın ve sonra da Microsoft Word veya Microsoft Excel bir dosyayı açmak için çift tıklatın, <a0></a0> Bu sorun genellikle gerçekleşir. Belgeyi salt okunur olarak açar.

Neden

Bu sorun, Microsoft Windows XP Kabuk sütun işleyicinin ağ klasöründe ek bilgi, yazarı veya konu gibi ilişkili programı açmak veya dosyayı kaydetmek için aynı anda almak için dosyanın içeriğini okur oluşabilir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size    File name
  -------------------------------------------------------------------------
  15-Jan-2003 13:00 6.0.2800.1157 8,240,128 Shell32.dll
				

Not Bu uzak paylaşıma eriştiğinde bilgisayarda yüklü bir istemci tarafı düzeltmedir.

Pratik Çözüm

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdakileri yapın:
 1. Windows Gezgini'nde, açmak veya kaydetmek istediğiniz dosyayı içeren ağ klasörünü açın.
 2. Araçlar menüsünde Klasör Seçenekleri.
 3. Windows klasik klasörlerini kullan'ı tıklatın ve sonra Tamam ' ı tıklatın.
Sınama amacıyla, aşağıdaki kayıt defteri anahtarını yeniden adlandırabilirsiniz. Bu dosyayı açmak ve isteğe bağlı bir sütunu bilgi ayıklama Kabuk engeller. Bu anahtar, bu anahtar değiştirin:
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\Shellex\ColumnHandlers\{24F14F01-7B1C-11d1-838f-0000F80461CF}
Bunun yerine, aşağıdaki anahtarını kullanın:
HKEY_CLASSES_ROOT\Folder\Shellex\ColumnHandlers\{24F14F01-7B1C-11d1-838f-0000F80461CF}-disable

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Düzeltme yüklendikten sonra varsayılan olarak, Windows XP Kabuk artık eşlenen bir sürücüye veridir, dosyanın tamamını öznitelikleri, dosya, bir UNC paylaşımına ancak dosyanın tamamını bulunuyorsa, yine de olabilir, extract dosyaya okuma dener. Klasör ve Masaüstü öğelerinin açılır açıklamalarını yalnızca türünü, boyutunu ve ağda bulunan dosyalar için değiştirilme tarihi gösterir.

Ek sütun bilgileri görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Görünüm menüsünden Ayrıntılar ' ı tıklatın.
 2. Sütun başlığını sağ tıklatın ve sonra görüntülenmesini istediğiniz ek öznitelikleri yanında bir onay işareti koymak için tıklatın.
Ek sütunlar görüntülenir, şansınız yoktur, bu makalede anlatılan sorun, program aynı anda yalnızca bir dosyayı açmaya çalışırsa, Windows Gezgini sütun veri ayıklanıyor oluşabilir. Sorunu önlemek için <a0></a0>, ek sütun bilgileri görüntüleyin.

Bu düzeltme, bir geniş alan ağı (WAN) ya da doymuş ağınızdaki yavaş ağ performans sorunlarını da giderir. Explorer artık dosya uzaktan açtığından, ağ trafiğinin önemli ölçüde azalır.

Eşlenen sürücüler bu sorunu giderme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
816627TCP/IP bağlantı noktası yazdırma Windows 2000'de yavaş olabilir.

Özellikler

Makale numarası: 328170 - Last Review: 15 Mayıs 2007 Salı - Gözden geçirme: 4.7
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbenv kbbug kbfix kbwinxppresp2fix KB328170 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328170

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com