Nasıl yapılır: Exchange 2000 posta kutularına erişmek için kullanılan istemcilerde sunucu-tarafı kısıtlamaları koy

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328240 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemekle ilgili bilgiler içermektedir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklediğinizden ve bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini geri nasıl yükleyeceğinizi anladığınızdan emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve düzenleme ile ilgili bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft Exchange 2000 Server Service Pack 1 (SP1) ve sonrasına, Exchange posta kutularına erişmek için kullanılan istemcilerde bir sunucu tarafı sınırlama şimdi koyabilirsiniz. Bu kısıtlama, eski MAPI istemcileri kısıtlamak veya herhangi bir MAPI istemcisi kullanarak sunucuya oturum açmak için sahip kullanıcıları kısıtlamak istediğiniz durumlarda yararlı olabilir.

Sunucu-tarafı kısıtlamaları istemcilerde yerleştirin...

Erişimi kısıtlamak için <a0></a0>, Exchange 2000 Server çalıştıran bir sunucuda aşağıdaki kayıt defteri dize değeri oluşturun.

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni yanlış kullanırsanız, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilecek ciddi sorunlara neden olabilir. Microsoft, Kayıt Defteri Düzenleyicisi yanlış kullanımından kaynaklanan sorunları çözebileceğinizi garanti edemez. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni kullanmak kendi sorumluluğunuzdadır.Kayıt defterini geri yükleme hakkında daha fazla bilgi için "Kayıt geri yükleme" Yardım konusu içinde Regedit.exe veya Regedt32.exe, "Kayıt defteri anahtarı geri yüklemek" Yardım konusuna bakın.
 • HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\ MSExchangeIS\ParametersSystem konumu:
 • Adı: MAPI istemcileri devre dışı bırak
 • REG_SZ türü:
 • Değer: bir MAPI istemci sürümlerinin--virgülle ayrılmış veya noktalı virgülle ayrılmış listesi, örneğin girin:
  9.0.0-9.9.9 12.0.0-12.1.5; 1.1.1-2.2.2
MAPI istemci sürümü de kayıt defteri dize değeri tanımlamak için dört olası aralıkları vardır:
 • 6.0.0-7.0.0: <a1>Sürümler</a1> aracılığıyla 7.0.0 6.0.0 verilir.
 • 6.0.0-: <a1>Sürümler</a1> 6.0.0 verilir ve daha sonra
 • -9.0.0: Tüm sürümleri 9.0.0 kadar engeller.
 • 10.0.0: Yalnızca bu sürümü engeller.
Önemli Kayıt defteri dize değeri ekledikten sonra durdurun ve sonra yeni değerin etkinleşmesi bilgi deposu hizmetini yeniden başlatın.

Istemci bir hata iletisi

Kullanıcının Exchange 2000 Server çalıştıran bir sunucu, sınırlı bir istemci, oturum açmaya çalışırsa aşağıdaki hata iletisini alır:
Microsoft Outlook başlatılamıyor. Microsoft Exchange Server bilgisayarı için oturum açma denemesi başarısız oldu.

Istemci sürümü dizesi

Istemci kendisini istemci sürümü dizesi kullanılması belirler. Bu dize, istemci için hakkında iletişim kutusunda bildirilen sürüm numarası benzer. Ancak bu sürüm numarası kullanmadığı. Bunun yerine, Exchange System Manager İstemcisi sürüm özelliğini posta kutusu deposu oturumlar sayfasında görüntülemek için kullanın.

Önemli Dize, Exchange System Manager'da bir ek değer--örneğin, W.X.Y.Z sahip bildirdi. Sunucu tarafı kayıt defteri dize yapılandırdığınızda, W, Y ve Z konumları bulunan değerler temel alan bir dizeyi kullanın. X konumu bulunan değeri içerir. Örneğin, Exchange System Manager'da 10.0.0.1234 ve olan gösterilen sürümü, özellikle bu kullanıcıların durdurmak istiyorsanız, kayıt defteri dize değeri 10.0.1234 veri değerinin bulunduğu uygular.

Sürüm dizesi kuralları

Sürüm dizesi, MAPI istemcileri ve dahil olmak üzere Microsoft Outlook 2000 için aşağıdaki kuralları kullanır:
Major build number. Build number. Dot release
Microsoft Outlook 2002 için aşağıdaki kuralı sürümü dizesini kullanır:
Major build number. Minor build Number. Build number
Düzeltmeler ve hizmet sürümleri, istemci sürümü dizesi etkileyebilir. Istemci erişimi MAPI oturum açmak için kullanmak üzere sunucu tarafında Exchange bileşenlerini de olduğundan dikkatli olun. Diğer Exchange yapı numarası 6.0.4712.0 gibi raporla birlikte bazı bileşenler kendi istemci sürümü gibi SMTP veya, OLEDB <a1>Bileşen</a1> adı olarak bildirin. Bu nedenle, 6 ile başlayan sürüm numaralarına sahip olan istemciler kısıtlama kaçının. x.x.

Örneğin, önlemek için MAPI erişim tamamen aşağıdaki kısıtlama belirtmek yerine
0.0.0-65535.65535.65535
Böylece sunucu bileşenleri, aşağıdaki gibi oturum açabilirsiniz, iki aralığı belirtin:
0.0.0-5.9.9; 7.0.0-65535.65535.65535

Referanslar

MAPI istemcileri devre dışı bırakma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
288894Exchange Server çalışan bir bilgisayara MAPI istemci erişimi devre dışı bırakma

Özellikler

Makale numarası: 328240 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kberrmsg kbhowtomaster KB328240 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328240

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com