Etki Alanı Denetleyicisinde Sistem Durumu Yedeklemesinde Hatalı DNS Sorgusu

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328285 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bir etki alanı denetleyicisinde sistem durumu yedeğini çalıştırdığınızda, hatalı DNS sorgusu verilir. Sorgu, etki alanı denetleyicisinin bilgisayar adının etki alanı adı olarak kullanır. Örneğin, Northwind adlı etki alanı denetleyicisi DC SITE sitedir, "_ldap._tcp.dc-site._sites.dc._msdcs.northwind." addır

Netlogon oturum açarsanız, aşağıdaki girdileri görürsünüz:
08/16 13: 13: 10 [ÇEŞITLI] DsGetDcName işlevi adlı: etki alanı: NORTHWIND Acct:(boş) Flags: DS DNS RET_DNS
08/16 13: 13: 10 [Ileti YUVASı] <local>bulunan NORTHWIND NORTHWIND (boş)'den alınan ping
08/16 13: 13: 10 [KRITIK] <local>etki alanı (boş) için NORTHWIND (null) olduğundan, adı belirtilen etki alanını barındıran olmayan geçersiz için NORTHWIND ping.
08/16 13: 13: 27 [KRITIK] DsGetDcNext: _ldap._tcp.191-64-Switch--Def-First-Site._sites.dc._msdcs.NORTHWIND.: DNS Query başlatılamıyor. 1460 0x5b4
08/16 13: 13: 27 [KRITIK] NetpDcGetNameIp: NORTHWIND: DnsQuery hiçbir veri döndürdü.
08/16 13: 13: 27 [KRITIK] NetpDcGetName: NORTHWIND: IP ve NetBIOS her ikisi de yapılır.
08/16 13: 13: 27 [ÇEŞITLI] DsGetDcName işlevi 1355 verir: etki alanı: NORTHWIND Acct:(boş) Flags: DS DNS RET_DNS
Üzerinde oturum Netlogon etkinleştirme hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
109626Netlogon Hizmeti için Hata Ayıklama Günlüğünü Etkinleştirme

Neden

Active Directory yedek destek kitaplığı, etki alanı kaldırma işareti ömrü belirlediğinde, yanlış etki alanı denetleyicisinin adını kullanır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size  File name
  -------------------------------------------------------
  20-Sep-2002 01:13 5.0.2195.6064 27,920 Ntdsbcli.dll

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü

Özellikler

Makale numarası: 328285 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 2.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Service Pack 3
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP1
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP2
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server SP3
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbdirservices kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbwin2000presp4fix KB328285 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328285

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com