Možné příčiny chybové zprávy "SQL Server neexistuje nebo byl odepřen přístup"

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 328306 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

"SQL Server neexistuje nebo byl odepřen přístup" je obecný Microsoft Data Access Components (MDAC) zprávu, která označuje, že Nelze kontaktovat počítač se systémem Microsoft SQL Server. Tento obecný zpráva má mnoho možných příčin. Jsou popsány některé z nejčastějších příčin v části "Další informace".

Poznámka: Následující chybové zprávy také mají podobné příčiny:
SQL Server není dostupný nebo neexistuje.
Zadaný Server SQL nebyl nalezen.

Další informace

"SQL Server neexistuje nebo byl odepřen přístup" zpráva není uvedeno následující:
 • Že proces přihlášení k serveru SQL se nezdařilo.
 • SQL Server nemá správná oprávnění k dotaz zpracovat.
 • Ověřování serveru SQL Server nelze použít, protože pouze Je povoleno ověřování systému Windows.

Možné příčiny

Příčiny související server

Pokud žádné klientské počítače mohou připojit k počítači, který je spuštěn SQL Server, může být problém na straně serveru.
 • V počítači není nainstalován SQL Server, Zadejte připojovací řetězec. Ověřte, zda je skutečně nainstalován SQL Server v počítači, který určíte v připojovacím řetězci.
 • SQL Server není spuštěn. SQL Server musí být spuštěn přijmete připojení.
 • SQL Server není naslouchání protokolu nebo portu používáte pro připojení. Určuje, Server Network Utility na serveru protokoly serveru SQL Server, který bude používat a na které porty TCP/IP serveru SQL Server bude naslouchat. Client Network Utility, název zdroje dat (DSN), MDAC nebo váš připojovací řetězec Určuje, který protokol a port používá klient při jeho připojí. Další informace získáte Následující články báze Microsoft Knowledge Base:
  289573PRB: Konfigurace DSN pomocí net knihoven serveru SQL Server
  328383 Klienti serveru SQL Server mohou změnit protokoly, klientské počítače se pokusí připojit k instanci serveru SQL Server
 • Při spuštění serveru SQL Server nelze naslouchat Zadaný TCP/IP port a nepřijímá připojení TCP/IP. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  293107PRB: TCP\IP port používán jinou aplikací
 • Název serveru SQL Server se liší od počítače název. Další informace o tomto problému v SQL Server 2000, získáte v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  303774Chyba: Téma "Přejmenování serveru" v dokumentaci SQL Server Books Online je neúplné
  Další informace o tomto problému SQL Server 7.0 klepněte na na následující číslo článku v následujícím článku Microsoft Knowledge Base:
  195759Často kladené dotazy - SQL Server 7.0 - nastavení SQL
  Další informace o tomto problému SQL Server v prostředí clusteru, klepněte na následující číslo článku zobrazení článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  307336Změna názvu sítě clusteru serveru SQL Server
 • Pro Další informace získáte klepnutím následující číslo článku článek databáze Microsoft Knowledge Base:
  298822Oprava: MSDE připojení může selhat v počítači s více adresami
 • Další informace získáte následujícím článku znalostní báze článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  306199Oprava: Dynamické IP adresy nelze připojit k serveru SQL Server 2000
 • Počínaje SQL Server Desktop Engine (označovaný také MSDE 2000) Service Pack 3 (SP3) nebo aktualizace SP3a, pouze místní připojení povoleno, podle výchozí nastavení. Pokud chcete povolit vzdálená připojení k serveru SQL Server Desktop Engine postupujte podle pokynů v následujícím článku:
  814130 Jak lépe zabezpečené síťové připojení pro místní databáze serveru SQL Server 2000

Příčiny související klienta nebo související s

Pokud některé klientské počítače nebo aplikace může připojit, ale ostatní nelze, pravděpodobně dochází k problému klienta.
 • Název neexistuje. Zkontrolujte počítače, ke kterému se chcete připojit.
 • Pokoušíte se přistupovat k pojmenované instanci serveru SQL Server ale nejsou určující název instance správné. Další informace získáte klepnutím na následující článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  265808Jak se připojit k SQL Server 2000 s názvem instance s předchozí verze klientské nástroje
 • Windows úroveň zabezpečení, kterou používáte k připojení je různých očekávání. Například Microsoft Internet Information Použití služby (IIS) IUSR_název_počítače, není účet, se kterým přihlášení k systému Windows nebo případně jiný účet v závislosti na konfiguraci služby IIS. Navíc spojena. servery používají Windows úroveň kontextu zabezpečení SQL Server Agent v některých okolnosti. Kontext zabezpečení účtu, který používáte, nesmí máte přístup k počítači, na kterém je nainstalován SQL Server.
 • Nepoužíváte správný protokol. Kontrola klienta Nástroj (CNU) k ověření protokoly, které používáte v síti (pro starší verze součástí MDAC, můžete nastavit výchozí místo povolení protokolů). Dále zkontrolujte, zda jsou v CNU všech definovaných aliasů, Zadejte jiný protokol nebo port (nebo obojí), než očekáváte. Další informace na následující čísla v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  328383Klienti serveru SQL Server mohou změnit protokoly, klientské počítače se pokusí připojit k instanci serveru SQL Server
  289573 PRB: Konfigurace DSN pomocí net knihoven serveru SQL Server
 • Odebrání klienta sítě Microsoft sítě součást z vlastností sítě v klientském počítači. Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  253959Klient sítě Microsoft funkce když nevázané ze síťového adaptéru
 • Pokud je clustery serveru SQL Server, může být síťové adaptéry nesprávně pojmenované nebo nakonfigurován. Pokud jsou všechny síťové adaptéry se zvláštními znaky nebo s smíšené, přejmenovat. Ověřte, zda jsou síťové adaptéry v počítače jsou správně nakonfigurovány.
 • Máte vedlejší účinky součásti MDAC Neshoda. Pro další informace získáte klepnutím na následující číslo článku v následujícím článku Znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  307255Nástroj Component Checker: Diagnostika problémů a změna konfigurace instalací součástí MDAC
 • Zkontrolujte protokol, který je uveden v následující podklíč:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSSQLServer\Client\ConnectTo\DSQUERY
  Tato hodnota je obvykle odráží nastavení v CNU, ale někdy ne. Pokud je hodnota DBNETLIBpoužívá jeden z protokolů v seznamu povolených protokolů CNU. Pokud je uveden určitý protokol, protokol je použit.
 • Pokoušíte se připojit přes pojmenované kanály, ale buď pojmenovaný kanál, na kterém SQL Server naslouchá změnil z výchozího, nebo používáte název nesprávný kanál.

  Výchozí instance pomocí Následující kanál v nástroji Server Network Utility:
  \\.\pipe\sql\query
  Pojmenované instance použijte:
  \\.\pipe\MSSQL$Název_instance\sql\query
 • Zadali jste název DSN, který není správného typu (soubor, uživatele nebo systému). Pro další informace o různých typů DSN, získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  213772Použití systému uživatele a souborové zdroje dat
 • Další informace získáte klepnutím na následující článek znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  290820Chyba: SQL Desktop Edition: nepodaří připojit po instalaci součásti MDAC 2.6 sdílené paměti

Příčiny související se sítí nebo doménových

Pokud se zobrazí tato chybová zpráva pouze s počítači, které jsou v určité domény, v určité podsíti nebo za bránou firewall, recenze následující problémy.
 • Brána firewall nebo směrovač není správně nakonfigurován nebo byla Konfigurace blokování portu UDP 1434. Pokud je blokován UDP port 1434, bude pravděpodobně nutné Určení portu, na kterém SQL Server naslouchá v připojovacím řetězci od klienta. Další informace na následující čísla v následujícím článku databáze Microsoft Knowledge Base:
  287932Porty TCP, potřebné pro komunikaci prostřednictvím brány firewall serveru SQL Server
  318432 Chyba: Nelze se připojit k pojmenované instanci clusteru přes bránu firewall
 • Přiřazení práv uživatele zásady místního zabezpečení vašeho Účet systému Windows neumožňuje přístup k síti. "Přístup Zásady počítače v síti"musí být povoleno. Navíc "Odepřít právo na přístup k tomuto počítači ze sítě"nesmí být poskytnuta.
 • Problém důvěryhodnosti domény nebo je jeden z počítačů v pracovní skupině a proto nemá přístup k doméně. V některých případech k práce tento problém vyřešit, můžete vytvořit i stejné místní účet systému Windows počítače s stejné heslo pro každý účet. Další informace článek znalostní báze Microsoft Znalostní báze Knowledge Base:
  321247Konfigurace zabezpečení protokolu dodávky
 • Rozlišení názvu není funkční. Zkontrolujte nastavení systém pro identifikaci názvů, který používáte (například DNS, WINS, hostitelé, nebo LMHOSTS). Další informace získáte v následujícím článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
  169790Řešení potíží základní TCP/IP

Vlastnosti

ID článku: 328306 - Poslední aktualizace: 18. srpna 2012 - Revize: 17.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Enterprise Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Workgroup Edition
Klíčová slova: 
kbsqlsetup kbinfo kbmt KB328306 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku: 328306

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com