Võimalike põhjuste tõrketeate "SQL Server ei ole olemas või juurdepääs keelatud"

Artiklite tõlked Artiklite tõlked
Artikli ID: 328306 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Laienda kõik | Ahenda kõik

Sellel veebilehel

Kokkuvõte

"SQL Server ei ole olemas või juurdepääs keelatud" on üldnimetus Microsoft Data Access Components (MDAC) teate, mis näitab, et selle arvuti, kus töötab Microsoft SQL serveriga ei saa ühendust. See üldine Sõnumil on palju võimalikke põhjuseid. Mõned kõige levinumad põhjused on kirjeldatud jaotises "Lisateavet".

Märkus Järgmised tõrketeated on ka sarnased põhjused:
SQL-i Server pole saadaval või seda pole olemas
Määratud SQL-serverit ei leitud

Lisateave

On "SQL Server ei ole olemas või access denied" sõnumit ei saa märkida järgmist:
 • Et sisselogimise protsessi SQL serveriga nurjus.
 • SQL Server ei ole õigused päringut töödelda.
 • Ei saa kasutada SQL serveri autentimist, sest ainult Windowsi autentimine on lubatud.

Võimalike põhjuste

Serveriga seotud põhjused

Kui kliendi arvutite ühendamiseks arvutiga, mis on SQL serveri käivitamine võib olla probleem server-side.
 • Kui arvutisse on installitud SQL Server teie Määrake ühendusstringi. Veenduge, et SQL Server on tegelikult installitud arvutis, kuhu saate määrata oma ühendusstringi.
 • SQL Server pole käivitatud. SQL-i Server peab olema jooksevad vastu ühendusi.
 • SQL Server on protokolli kuulates või port mis te kasutate ühendamiseks. Server Network Utility server määrab mis protokolle SQL Server kasutab ja Millistesse portidesse TCP/IP SQL serveri näidatakse Kuula. Client Network Utility, mis MDAC andmeallika nimi (DSN) või teie ühendusestring määrab, millist protokolli ja port kasutab teie klient, kui ta ühendab. Lisateabe saamiseks klõpsake selle Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid:
  289573PRB: Seadistamine DSNd SQL Server net-teekidega
  328383 SQL serveri klientidele võib muuta protokolle, kui klientarvutid proovite luua ühendust SQL serveri eksemplar
 • SQL Serveri käivitamisel see võiks kuulata kohta ning täpsustatud TCP/IP pordi ja ei aktsepteeri TCP/IP ühendusi. Lisateabe saamiseks klõpsake Järgmine artikkel numbri Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks:
  293107PRB: TCP\IP porti kasutab mõni muu rakendus
 • SQL Serveri nimi erineb arvuti Nimi. Lisateabe saamiseks selle probleemi SQL Server 2000, klõpsake järgmisel artikli numbril, et vaadata ja selle Microsofti teabebaasi (Knowledge Base):
  303774Vika: SQL Server Books Online "Ümbernimetamine serveris" teema on puudulik
  Lisateavet selle probleemi kohta SQL Server 7.0, klõpsake järgmisel artikli numbril, et vaadata ja Microsofti teabebaasi artikli kuvamiseks:
  195759Korduma kippuvad küsimused - SQL Server 7.0 - SQL-seadistuste
  Lisateavet selle probleemi kohta SQL serveri rühmitatud keskkonnas, klõpsake järgmisel artikli numbril, et Saate vaadata Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikkel:
  307336Kuidas muuta rühmitatud SQL Server võrgu nimi
 • Jaoks Lisateabe saamiseks klõpsake järgmisel artikli numbril, et vaadata aastal Microsofti teabebaasi:
  298822FIX: MSDE ühendus ei pruugi arvutis multihomed
 • Lisateabe saamiseks klõpsake järgmisel artikli numbril, et vaadata selle Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikkel:
  306199FIX: Dünaamiline IP-aadressid ei saa ühenduda SQL Server 2000
 • Alustades SQL Server Desktop Engine'iga (tuntud ka kui MSDE 2000) Service Pack 3 (SP3) või SP3a, ainult kohalik ühendus on lubatud poolt vaikimisi. Kui soovite lubada kaugühendused SQL Server Desktop Engine, Järgige järgmises artiklis:
  814130 Kuidas aidata turvalise võrguühenduse SQL Server 2000 kohalikud andmebaasid

Kliendi- või kohaldamisega seotud põhjused

Kui mõnede klientarvutid või rakendusi saab ühenduse luua, kuid teised ei, teil on ilmselt tekkinud kliendipoolse probleemi.
 • Arvuti nime pole olemas. Kontrollige õigekirja arvuti, millega proovite ühendust luua.
 • Sa üritasid ligi pääseda nimega astme SQL Server kuid teil on täpsustades õige eksemplari nimi. Lisateabe saamiseks klõpsake järgmist artikkel mitmed Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks:
  265808Kuidas ühenduda SQL Server 2000 nime eelmise versiooni klient tööriistad
 • Windows-tasandi turvalisus, mida te kasutate ühendamiseks on erineb oodatust. Näiteks Microsoft Internet Information Teenused (IIS) kasutab IUSR_arvutinimi, ei ole konto, kellega te logite Windows'isse või ehk sõltuvalt sellest, kuidas olete konfigureerinud IIS teisele kontole. Lisaks seotud serverid kasutavad Windows-taseme turvakontekstis SQL Server Agent mõnede asjaolud. Konto, mida kasutate Turvakontekst ei tohi Juurdepääs arvutile on installitud SQL Server.
 • Te ei kasuta õiget protokolli. Kontrollige oma kliendi Võrgustik utiliit (CNU) kontrollida protokolle, mida kasutate (varem MDAC versioon, te vaikeseaded asemel võimaldab protokollid). Lisaks kontrollige, kas seal on kõik määratletud varjunimed ning CNU mis määrata erinevad protokolli või sadama (või mõlemat), kui te ootate. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsoft Knowledge artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid Alus:
  328383SQL serveri klientidele võib muuta protokolle, kui klientarvutid proovite luua ühendust SQL serveri eksemplar
  289573 PRB: Seadistamine DSNd SQL Server net-teekidega
 • Eemaldatud Client for Microsoft Networks võrgustike komponendi klient võrgu atribuutidest. Lisateabe saamiseks klõpsake Järgmine artikkel numbri Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks:
  253959Kliendi Microsoft Networks funktsioone kui piiritlemata võrguadapter
 • Kui SQL Server on rühmitatud, võrgukaart võib valesti nimega või konfigureeritud. Kui ühtegi töötavat adapterit pannakse erilist märki või koos erinevate tõstudega, nimetage need ümber. Veenduge, et võrgu adapterid sisse arvuti on õigesti konfigureeritud.
 • Võib ilmneda ka MDAC kõrvaltoimed lahknevus. Jaoks täiendavat teabe saamiseks klõpsake järgmisel artikli numbril, et vaadata ja selle Microsofti teabebaasi (Knowledge Base):
  307255Komponendi kontrollija: Probleemide diagnoosimiseks ja reconfigure MDAC käitiste
 • Kontrolli protokoll, mis on määratud järgmised alamvõti:
  HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MSSQLServer\Client\ConnectTo\DSQUERY
  See väärtus peegeldab tavaliselt seaded on CNU, kuid mõnikord see ei ole. Kui väärtus on DBNETLIB, ta kasutab ühe protokolli ning CNU loendis lubatud protokolle . Kui loendis on kindlat protokolli, et protokoll selle asemel kasutatakse.
 • Te püüate ühendust nimega torude kaudu, kuid kas SQL Server kuulab nimitoru muutunud vaikimisi, või sa kasutad vale toru nimi.

  Vaikimisi näiteks kasutada Järgmine toru Server võrgu Utility:
  \\.\pipe\sql\query
  Nimega eksemplari kasutama:
  \\.\pipe\MSSQL$instancename\sql\query
 • Olete määranud DSN-i, mis pole õiget tüüpi (faili, kasutaja või süsteemi). Jaoks täiendavat DSN-d, mis tüüpi teavet kliki järgmine artikkel numbri Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks:
  213772Kuidas kasutada süsteemi, kasutaja ja faili andmeallikad
 • Lisateabe saamiseks klõpsake järgmist artikkel mitmed Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks:
  290820Vika: SQL-i Desktop Edition: jagatud mälu ei saa ühendust luua, kui olete installinud MDAC 2,6

Võrgu- või domeeni seotud põhjused

Kui see tõrketeade kuvatakse ainult arvutitega, mis on eraldi domeen, teatud alamvõrgus või kaitstud tulemüüriga, läbi selle järgmisi küsimusi.
 • Tulemüüri või marsruuteri pole õigesti konfigureeritud või on olnud konfigureeritud blokeerida UDP port 1434. Kui UDP port 1434 on blokeeritud, võite olla sunnitud Määrake SQL Server kuulab sadama Andmebaasiühenduse string klient. Lisateabe saamiseks klõpsake Microsoft Knowledge artiklite kuvamiseks järgmisi artiklinumbreid Alus:
  287932TCP pordid vaja SQL serveriga suhtlemiseks läbi tulemüüri
  318432 VIGA: Ei saa ühendust luua rühmitatud nimega astme läbi tulemüüri
 • Kohaliku turvalisuse poliitika kasutaja õiguste loovutamise puhul oma Windowsi konto ei võimalda juurdepääsu võrgust. Selle "sellele juurdepääs Arvuti võrgust"poliitika peab olema lubatud. Lisaks on "eitada juurdepääs sellele arvutile võrgu"õigust ei anta.
 • Seal on probleem domeeni usaldust või arvutis on töörühma ja seega ei pääse domeenile. Mõnel juhul, et töö probleemi lahendamiseks saate luua sama kohalikku Windowsi kontot nii arvutite iga konto jaoks sama parooli. Lisateabe saamiseks klõpsake järgmisel artikli numbril, et vaadata Microsoft Teadmusbaasi:
  321247Kuidas konfigureerida turvalisuse Logi laevandus
 • Eraldusvõime nimi ei tööta. Kontrollige seadeid nime lahendamise süsteemi, mida kasutada (näiteks DNS, WINS, hosts, või LMHOSTS-i). Lisateabe saamiseks klõpsake Järgmine artikkel numbri Microsoft teabebaasi (Knowledge Base) artikli kuvamiseks:
  169790Põhilised TCP/IP probleemide tõrkeotsing

Atribuudid

Artikli ID: 328306 - Viimati läbi vaadatud: 20. juuni 2013 - Redaktsioon: 1.0
Kehtib järgmise lõigu kohta:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Express Edition
 • Microsoft SQL Server 2005 Developer Edition
 • Microsoft SQL 2005 Server Enterprise
 • Microsoft SQL 2005 Server Workgroup
Märksõnad: 
kbsqlsetup kbinfo kbmt KB328306 KbMtet
Masintõlgitud
NB! Artikkel on tõlgitud Microsofti masintõlketarkvaraga ja seda saab parandada Kogukonnapõhise tõlkeraamistiku (CTF) tehnoloogiaga. Microsoft pakub masintõlgitud, kogukonna järeltöödeldud ja inimtõlgitud artikleid, et anda mitmekeelne juurdepääs kõigile meie teabebaasi artiklitele. Masintõlgitud ja järeltöödeldud artiklites võib olla sõnavara-, süntaksi- ja/või grammatikavigu. Microsoft ei vastuta mingite ebatäpsuste, tõrgete ega kahjude eest, mis on tulenenud sisu valest tõlkest või selle kasutamisest meie klientide poolt. Lisateavet CTF-i kohta leiate aadressilt http://support.microsoft.com/gp/machine-translation-corrections/et.
Artikli ingliskeelse versiooni kuvamiseks klõpsake siin: 328306

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com