Kullanıcıların dosyaları sıkıştırmasını engelleme yöntemi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328597 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Kullanıcıların dosya sunucusuna sıkıştırılmış dosyaları geçirmeden gelen engellemek isteyebilirsiniz. Bunu sıkıştırmak ve dosyaların sıkıştırmasını açmak veya gereken bir yedekleme alanı tahmin etmek amacıyla kullanılan CPU gücü nedeniyle yapmak isteyebilirsiniz.

Kullanıcılar, dosya sunucusu üzerindeki sıkıştırma devre dışı bırakarak bir dosya sunucusuna sıkıştırılmış dosya koyma tümüyle engelleyemez. Örneğin, Microsoft Windows XP ve Microsoft Windows Server 2003 sıkıştırmasını devre dışı bırakmak için bir dosya sistem ayarı yoktur. Düzeltmeyi bu makalede anlatılan ayarı sıkıştırma <a0>NTFS</a0> dosya sistemini kullanan bir birimdeki kullanılabilir olmasını beklediğiniz programlarda sorunlara yol açabilir.

Bu makalede açıklanan düzeltme, her program için ayrı ayrı bir istemci bilgisayarda sıkıştırmasını devre dışı bırakmak için bir yöntem sağlar. Bu yöntem için destek uygulama uyumluluğu katmana yerleşik olarak bulunur. Bu yöntem'ı dağıtmanın bir yolu, bilgisayar Grup ilkesi nesnelerini (GPO) kullanmaktır.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki tarih ve saat öğesinde saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size    File name   Platform SP
  ---------------------------------------------------------------------------
  31-Dec-2002 00:28 5.1.2600.108  1,801,728 Acgenral.dll  x86    none
  20-Dec-2002 19:11         1,055,610 Sysmain.sdb  x86    none
  31-Dec-2002 01:16 5.1.2600.1152 1,821,696 Acgenral.dll  x86    1
  19-Dec-2002 22:42         1,086,000 Sysmain.sdb  x86    1
  16-Dec-2002 22:58 5.1.2600.108  1,801,728 Wacgenral.dll IA64   none
  20-Dec-2002 19:11         1,055,610 Wsysmain.sdb  IA64   none
  18-Dec-2002 19:28 5.1.2600.1152 1,821,696 Wacgenral.dll IA64   1
  19-Dec-2002 22:42         1,086,000 Wsysmain.sdb  IA64   1

Durum

Microsoft bu durumun, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Not Bu düzeltme, her program için ayrı ayrı yapılandırmanız gerekir. Explorer.exe yalnızca bir örnektir.

Bir birimin yetenekleri hakkında bilgi almak için Explorer.exe çağrı GetVolumeInformation gibi programları işlev. Bu düzeltme yüklü uygulama uyumluluk katmanı FS_FILE_COMPRESSION veya FILE_SUPPORTS_ENCRYPTION gibi bu seçeneklerden bazıları gizleyebilirsiniz.

Bu düzeltmeyi yükledikten sonra işlem Katmanı'nı kullanma hakkında yönergeler içeren bir güvenlik veritabanı (SDB) dosyaları uygulayabilirsiniz. Uyumluluk yönetici aracı Microsoft Uygulama Uyumluluğu Araç Takımı ile dahil olduğunu unutmayın. Microsoft Uygulama Uyumluluğu Araç Takımı'nı karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=24DA89E9-B581-47B0-B45E-492DD6DA2971&displaylang=en
Uyumluluk Yöneticisi'ni kullanarak, Explorer.exe sıkıştırmaya önlemek için bir SDB dosyası oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows XP Service Pack 2 (SP2) yüklemek veya karşıdan yükleyip düzeltme Microsoft Windows XP Service Pack 1 (SP1) çalıştıran bir bilgisayarda "Çözüm" bölümünde yer alır.
 2. Karşıdan yükleme ve Microsoft .NET Framework sürüm 1.1 yeniden dağıtılabilir paketi, aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=262d25e3-f589-4842-8157-034d1e7cf3a3&DisplayLang=en
 3. Uyumluluk Yöneticisi aracını başlatın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft Uygulama Uyumluluğu Araç Takımı 4. 0 ' ı işaretleyin, Araçlar ' ın üzerine gelin ve Uyumluluk Yöneticisi</a1>'ı tıklatın.
 4. Compatibility Administrator konsolunda, Düzelt ' i tıklatın, Explorer.exesabit için programın adı</a0> kutusunda yazın Microsoft Corp.Bu programın satıcısının adı kutusuna yazın ve sonra da <a2>Gözat</a2>'ı tıklatın.
 5. C:\Windows klasöründe bulunur Explorer.exe dosyasını tıklatın, ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 6. Işletim sistemi modları listesinde yok ' u tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 7. Tümünü Temizle düğmesi kullanılabiliyorsa, tüm diğer uyumluluk düzeltmeleri temizleyin, Uyumluluk düzeltmeleri listesinde Getvolumeınformationlie</a1> onay kutusunu seçmek için tıklatın ve Parameters</a1>'ı tıklatın Tümünü Temizle'yi tıklatın.
 8. Komut satırı kutusuna sıkıştırma, devre dışı bırakmak için tür 16 şifrelemeyi devre dışı ya da her ikisini de sıkıştırma ve şifreleme devre dışı bırakmak için 131088 yazın 131072 yazın.
 9. Modül adı kutusuna, Explorer.exe yazın, Ekle ' yi tıklatın, Ekle ' yi tıklatın, Tamam ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 10. Eşleştirme bilgileri iletişim kutusunda son ' u tıklatın, Dosya menüsünde <a1>Kaydet</a1> seçeneğini tıklatın, Explorer.exeVeritabanı adı kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 11. Veritabanı Kaydet iletişim kutusunda, Explorer.sdbDosya adı</a0> kutusunda yazın C:\Windows\AppPatch klasörünü tıklatıp seçin ve sonra da <a2>Kaydet</a2>'i tıklatın.
Kullanıcılar, bu iletişim kutularında dosya özelliklerini erişebildiğinden, sıkıştırma kullanan tüm programları ya da genel dosya iletişim kutularında, veya Kaydet olarak kullanan programlar adımları yineleyebilirsiniz.

SDB dosyaları dağıtmak için aşağıdaki adımları izleyin:
 1. C:\Windows\AppPatch klasöründe oluşturacağınız bir SDB dosyaları ayar gerektiren tüm bilgisayarlara dağıtılmalıdır. SDB dosyaları, hedef bilgisayardaki C:Windows\AppPatch klasörüne kopyalayın.
 2. Ayar yüklemeye sdbinst Windows\apppatch\explorer.sdb komutunu çalıştırın. Her bir SDB dosyası için yineleyin.
Uyumluluk Yöneticisi'ni kullanarak, Explorer.exe sıkıştırmayı etkinleştirmek için bir SDB dosyası oluşturmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Windows XP SP2 veya karşıdan yükleyip, Windows XP SP1 çalıştıran bir bilgisayarda "Çözüm" bölümünde bulunan düzeltme.
 2. Karşıdan yükleme ve Microsoft .NET Framework sürüm 1.1 yeniden dağıtılabilir paketi, aşağıdaki Microsoft Web sitesinden yükleyin:
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=262d25e3-f589-4842-8157-034d1e7cf3a3&DisplayLang=en
 3. Uyumluluk Yöneticisi aracını başlatın. Bunu yapmak için <a0></a0>, Başlat ' ı tıklatın, Programlar ' ın üzerine gelin, Microsoft Uygulama Uyumluluğu Araç Takımı 4. 0 ' ı işaretleyin, Araçlar ' ın üzerine gelin ve Uyumluluk Yöneticisi</a1>'ı tıklatın.
 4. Compatibility Administrator konsolunda, Düzelt ' i tıklatın, Explorer.exesabit için programın adı</a0> kutusunda yazın Microsoft Corp.Bu programın satıcısının adı kutusuna yazın ve sonra da <a2>Gözat</a2>'ı tıklatın.
 5. C:\Windows klasöründe bulunur Explorer.exe dosyasını tıklatın, ' ı tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 6. Işletim sistemi modları listesinde yok ' u tıklatın ve sonra ileri ' yi tıklatın.
 7. Tümünü Temizle düğmesi kullanılabiliyorsa, tüm diğer uyumluluk düzeltmeleri temizlemek için Uyumluluk düzeltmeleri listesinde Getvolumeınformationlie</a1> onay kutusunu seçin, ileri ' yi tıklatın ve sonra da <a2>Eşleştirme bilgileri</a0> iletişim kutusundaki son</a2>'u tıklatın tıklatın Tümünü Temizle'yi tıklatın.
 8. Dosya menüsünde <a1>Kaydet</a1> seçeneğini tıklatın, Explorer.exeVeritabanı adı kutusuna yazın ve Tamam ' ı tıklatın.
 9. Veritabanı Kaydet iletişim kutusunda, Explorer.sdbDosya adı</a0> kutusunda yazın C:\Windows\AppPatch klasörünü tıklatıp seçin ve sonra da <a2>Kaydet</a2>'i tıklatın.

  Not Varolan dosyayı değiştirmek için bir ileti aldığınızda, Evet ' i tıklatın.
 10. Bu dosya sıkıştırmasını yer alan adımları kullanarak yeniden etkinleştirmek istediğiniz bilgisayarlara uygun "SDB dosyaları dağıtmak üzere:" bölümünde, bu makalenin.

Özellikler

Makale numarası: 328597 - Last Review: 4 Nisan 2007 Çarşamba - Gözden geçirme: 6.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbqfe kbbug kbfix kbwinxppresp2fix KB328597 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328597

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com