Görev Zamanlayıcısı İşleri Çalışmıyor ve Zaman Zaman Hata Kodu 0x8004130f Oluşturuyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328773 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Pek çok Görev Zamanlayıcısı işleri her gün çok işlemcili bir bilgisayarda bir kullanıcı hesabı kullanarak çalıştırıyorsanız ve bazı işleri günde birden çok kez çalıştırılırsa, işleri zaman zaman, kimlik bilgilerini kaybedersiniz ve değil çalıştırın. Bu durumda, bu SchedLgU.txt dosyasında <a0>Windows</a0> klasöründeki benzer girişleri bulabilirsiniz:
"Job Name" (Program) Time Stamp ** HATA **
Belirtilen görev için hesap bilgisi alınamadı; bu nedenle görev çalışmadı. Bir hata oluştu veya görev için hesap bilgileri bulunmuyor. Oluşan hata:
0x8004130f: Belirtilen görev için Görev Zamanlayıcı güvenlik veritabanında hesap bilgileri bulunamadı.

Etkilenen işler için Özellikler'i açarsanız, hesabı ile oturum olarak iş çalıştığı hesabın ne olursa olsun, önce hesabı belirtilmedi belirtilmesini bakın.

Neden

Koşullar ender birleşimi Görev Zamanlayıcısı'nı kullanan kimlik bilgileri veritabanı bozulabilir. Bozulmanın algılandığında, kimlik bilgileri kaldırılır. Bu kimlik bilgilerini kaybediyor sonra bir proje açtığınızda kullanıcı arabirimi, geçerli kullanıcı adını <a2>iş</a2> özelliklerini gösterir.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
260910En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version     Size   File name
  -------------------------------------------------------
  15-Jan-2003 19:13 4.71.2195.6654 123,664 Mstask.exe

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server'a yönelik bir düzeltme edinme hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
265173Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü

Özellikler

Makale numarası: 328773 - Last Review: 20 Şubat 2007 Salı - Gözden geçirme: 1.9
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
 • Microsoft Windows 2000 Server
 • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbsysadmin kbwin2ksp4fix kbbug kbfix kbwin2000presp4fix KB328773 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328773

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com