Exchange Server kullanarak depolama bağlı ağı ve ağa bağlı depolama aygıtları

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328879 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Bu makalede, depolama bağlı ağı (SAN) ve ağa bağlı depolama aygıtları hakkında genel bir bakış sağlar ve bu depolama sistemleri, Microsoft Exchange Server 2003, Microsoft Exchange 2000 Server ve Microsoft Exchange Server 5.5 ile kullanımını açıklar.

Depolama bağlantılı ağ

Bir SAN bir depolama alanı ağı da anılır. Bir SAN birden çok sunucu ve tek bir ağ üzerindeki başka bir depolama aygıtları bağlar. Teknolojileri küçük bilgisayar sistemi arabirimi (SCSI) ve Fiber Kanal depolama aygıtları ve bunları kullanan sunucular arasında hızlı ve güvenilir bağlanırlık sağlamak için kullanın.

Not Microsoft Windows 2000 Datacenter Server için aynı "SAN" kısaltması, sistem alan ağı'nı kullanan başka bir teknoloji içerir. Sistem alan ağları ve depolama ortamı ağları hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
264135Bir depolama alanı bir sistem alanı ağı arasındaki farkları ağ
260176Sistem alan ağları'nın açıklaması

SAN, Exchange Server 2003 desteği

Windows Donanım Kalite Laboratuarı (WHQL) onaylı SAN depolama sistemleri, gerekli gereksinimlerini karşıladığını ve Exchange Server 2003 depolama aygıtı olarak desteklenir.

Non-WHQL, izin verilen depolama aygıtları, Exchange Server 2003 ile de çalışabilir. Depolama aygıtı doğru şekilde yapılandırın ve yeniden dağıtma hakkında daha fazla bilgi için veya Exchange Server 2003 ile uyumlu olduğunu doğrulamak için depolama aygıtı satıcınıza başvurun.

Exchange 2000 Server'da SAN desteği

WHQL onaylı SAN depolama sistemleri, gerekli gereksinimlerini karşıladığını ve Exchange 2000 Server depolama aygıtı olarak desteklenir.

Non-WHQL, izin verilen depolama aygıtları, Exchange 2000 Server ile de çalışabilir. Depolama aygıtı doğru şekilde yapılandırın ve yeniden dağıtma hakkında daha fazla bilgi için veya Exchange 2000 Server ile uyumlu olduğunu doğrulamak için depolama aygıtı satıcınıza başvurun.

Exchange 5.5 Server SAN desteği

WHQL onaylı SAN depolama sistemleri, gerekli gereksinimlerini karşıladığını ve Exchange 5.5 Server depolama aygıtı olarak desteklenir.

Depolama aygıtları ile Exchange 5.5 Server de çalışabilir olmayan WHQL onaylı. Depolama aygıtı doğru şekilde yapılandırın ve yeniden dağıtma hakkında daha fazla bilgi için veya Exchange 5.5 Server ile uyumlu olduğunu doğrulamak için depolama aygıtı satıcınıza başvurun.

Ağa bağlı depolama

Ağa bağlı depolama, ağa bağlı depolama sunucusu ağ yeniden yönlendiricisi üzerinden başka bir sunucu dosya paylaşımı iletişim kuralı (örneğin, sunucu ileti bloğu [SMB], ortak ınternet dosya sistemi [CIFS] veya ağ dosya sistemi [NFS]) kullanarak bağlandığı bir disk depolama sistemidir. Bir Evrensel Adlandırma Kuralı (UNC) yolu kullanarak veya ağ paylaşımına bir sürücü eşleme, ağ kaynağına erişebilir (örneğin, \\ ServerName \ ShareName).

Ağa bağlı depolama destekleyen Exchange Server 2003

WHQL onaylı olmayan ağa bağlı olan depolama aygıtlarını gerekli gereksinimlerini karşıladığını ve Exchange Server 2003 depolama aygıtı olarak desteklenir.

Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
839687Exchange Server 2003'te, ağa bağlı depolama aygıtlarının kullanımını, Microsoft destek ilkesi

Exchange 2000 Server ağa bağlı depolama desteği

Exchange 2000 Server ile ağa bağlı depolama aygıtlarının kullanımını desteklemiyor. Exchange 2000 Server, yerel olarak takılan disklerdeki kullanılabilir fiziksel diskin özelliklerini erişimi olması gerekir. Exchange veritabanlarını ağ üzerinden dosya paylaşımları üzerinde depolandığında bu fiziksel disk özellikleri kullanılamaz. Exchange 2000'de NAS desteği hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
317173Exchange Server ve ağa bağlı depolama

Exchange 5.5 Server destek ağa bağlı depolama

WHQL onaylı olmayan ağa bağlı olan depolama aygıtlarını gerekli gereksinimlerini karşıladığını ve Exchange 5.5 Server depolama aygıtı olarak desteklenir.

Depolama aygıtları ile Exchange 5.5 Server de çalışabilir olmayan WHQL onaylı. Depolama aygıtı doğru şekilde yapılandırın ve yeniden dağıtma hakkında daha fazla bilgi için veya Exchange 5.5 Server ile uyumlu olduğunu doğrulamak için depolama aygıtı satıcınıza başvurun.

Ek okuma

İlgili konular hakkında ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
317173Exchange Server ve ağa bağlı depolama
317172Exchange Server 5.5 ve ağa bağlı depolama
314916Ağ paylaşımlarındaki veri dosyalarını yerleştirirseniz, oluşabilecek sorunları Exchange

Daha fazla bilgi

WHQL hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/whdc/hcl/default.mspx
SAN veya ağa bağlı depolama donanımı satıcıları başvurma hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki listede uygun makale numarasını tıklatın:
65416Üçüncü Taraf Donanım ve Yazılım Satıcıları İletişim Listesi, A-K

60781Üçüncü Taraf Donanım ve Yazılım Satıcıları İletişim Listesi, L-P

60782Üçüncü Taraf Donanım ve Yazılım Satıcıları İletişim Listesi, Q-Z (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Özellikler

Makale numarası: 328879 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 7.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
  • Microsoft Exchange Server 5.5 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbinfo kbnetwork KB328879 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328879

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com