Využití paměti serveru Exchange a přepínač/3 GB

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 328882 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Tento článek popisuje problémy, které souvisejí s virtuální využití paměti serveru Exchange a / 3 GB přepnete.

Další informace

Přepínač/3 GB

Ve výchozím nastavení systému Windows lze adresovat celkem 4 gigabajty (GB) virtuální adresový prostor. Ve výchozím nastavení je 2 GB této vyhrazen pro jádro (operační systém) a 2 GB je vyhrazen pro programy jako Výměna.

Při uvedení / 3 GB Přepněte do souboru Boot.ini operačního systému, který přerozdělování rozdělení virtuálního adresového prostoru udělit programům v uživatelském režimu 3 GB místa a omezení jádra 1 GB. Na / 3 GB přepínač je požadována pouze v počítačích, které obsahují úložiště poštovních schránek nebo veřejných složek. Tento přepínač v počítačích, kterých se nedoporučuje. není nutné úložiště poštovních schránek a veřejných složek.

Důležité Použít pouze / 3 GB přepínač s následujícími operačními systémy:
  • Systém Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows NT 4.0 Enterprise Server
Upozornění: Podporujeme použití / 3 GB přepínače v Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition v produkčním prostředí pro použití se službou Active Directory. Microsoft Exchange Server 2003 je podporována ve výrobním prostředí, při použití této funkce. V opačném případě / 3 GB v systému Windows Server 2003 Standard Edition je pouze pro účely vývoje a testování.

Nepoužívejte / 3 GB přepínač s následujícími operačními systémy:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows NT 4.0 Server
Windows 2000 Server a Windows NT 4.0 Server můžete pouze 2 GB přidělit k programům v uživatelském režimu. Pokud použijete / 3 GB Přepnutí systému Windows 2000 Server nebo Windows NT Server 4.0, který mají 1 GB pro jádra a 2 GB pro programům v uživatelském režimu, tak ztratíte 1 GB adresní prostor.

Server Exchange v počítači se systémem Windows 2000 Server

Lze limit 2 GB virtuální paměti adresa programům v uživatelském režimu Exchange přispět k několik problémů, pokud máte více než 1 GB fyzická paměť nainstalovaná v počítači.

Vypočítá Exchange přidělené vyrovnávací paměti databáze na základě množství fyzické paměti paměť. Fyzickou paměť nad 1 GB může způsobit nepřiměřenou výši 2 GB virtuální paměti přidělená vyrovnávací paměti databáze. To může způsobit virtuální paměť fragmentace problémů, problémy s výkonem, nebo "nedostatek paměti" problémy.

Chcete-li tento problém vyřešit, použijte jednu nebo více z následujících metody:

Zmenšit velikost DBA Jet

Pravděpodobně moci uvolnit paměť snížením JET DBA velikost. Další informace jak zmenšit velikost JET DBA, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
266768Jak změnit velikost mezipaměti databáze úložiště serveru Exchange 2000 Server

Snižte počet maxOpenTables v databázovém stroji JET

Pravděpodobně moci uvolnit paměť snížením počtu z maxOpenTables v databázovém stroji JET.

Sada msExchESEParamMaxOpenTables na každém objekt skupiny úložišť na nižší hodnotu. Výchozí hodnota 8 proc služby Service Pack 2 (SP2) je 85,000. Tím se snižuje o 27,600 Service Pack 3 (SP3) pro 8-procs. Číslo 4-procs je polovina této hodnoty.

Poznámka: Pokud budete pokračovat problémy paměti, odeberte některé RAM ze serveru je snížit na 1 GB nebo méně. Díky tomu můžete potvrdit, že situace, která je popsána v tomto článku je příčinou problému.

Počítač serveru Exchange v systému Windows 2000 Advanced Server

Pokud má počítač se systémem Windows 2000 Advanced Server více než 1 GB fyzické paměti RAM, použít / 3 GB v souboru Boot.ini k programům v uživatelském režimu jako Výměna přístup k 3 GB virtuálního adresového prostoru. Další informace tohoto vydávání, klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
266096Server Exchange 2000 vyžaduje přepínač/3 GB s fyzickou pamětí RAM o velikosti 1 GB a více

Výměna na počítači se systémem Windows 2000 Datacenter Server

Použít / 3 GB přepínač s více než 1 GB fyzické paměti RAM v systému Windows 2000 Počítač se systémem Datacenter Server. Výměna vyžaduje aktualizaci Service Pack 1 (SP1) se podporované v systému Windows 2000 Datacenter Server.

Přepínač/PAE

Rozšíření fyzické adresy (PAE) je funkce systému Windows 2000 Datacenter Server a Windows 2000 Advanced Server, který umožňuje programy, které byly vytvořeny pro toto rozhraní API používat paměť nad 4 GB. Přestože Existují programy, jako je například Microsoft SQL Server 2000, které byly napsány tak, aby Výhodou tohoto rozhraní API serveru Exchange 2000 není kompatibilní s ním. Protože z tohoto serveru Exchange pouze adresy 3 GB při použití / 3 GB přepnete.

Poradce při potížích

Problémy, které souvisejí s problémy, které jsou popsány v v tomto článku obvykle zřejmé jako problémy s výkonem. Řešení Tyto potíže, použijte nástroj Sledování výkonu.

Můžete také použít Vypsat virtuální adresu nástroj (VADUMP) problémů s tímto způsobem. Další informace o nástroji VADUMP klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
317411Jak získat data Exchange problémů virtuální paměti

Další informace

Další informace o problémech, které jsou popsány v tomto článek, klepněte na tlačítko naleznete v následujících článcích znalostní báze společnosti Microsoft:
291988Popis funkce 4 GB paměti RAM ladění a parametr rozšíření fyzické adresy
300573 Podpora serveru Exchange 2000 Enterprise Server na systém Windows 2000 Datacenter Server
266096 Server Exchange 2000 vyžaduje přepínač/3 GB s fyzickou pamětí RAM o velikosti 1 GB a více
298064 Škálovatelnost plánování pro Exchange 2000 Server
266650 Informace o programu BackOffice podporu v počítačích se systémem Windows 2000 Datacenter Server
317411 Jak získat data Exchange problémů virtuální paměti
266768 Jak změnit velikost mezipaměti databáze úložiště serveru Exchange 2000 Server
823440 Použití 3 GB přepínače v Exchange Server 2003 v systému Windows Server 2003

Vlastnosti

ID článku: 328882 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 7.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Klíčová slova: 
kbenv kbinfo kbmt KB328882 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:328882

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com