Bellek kullanımını ve 3 GB anahtarı değişimi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 328882 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Exchange sanal bellek kullanımını ilişkili sorunlar bu makalede, / 3 GB geçin.

Daha fazla bilgi

3 GB anahtarı

Varsayılan olarak, Windows, toplam 4 gigabayt (GB) sanal adres alanını adresleyebilir. Varsayılan olarak, bu 2 GB (işletim sistemi) çekirdek için rezerve edilen ve 2 GB Exchange gibi kullanıcı modu programlarına ayrılmış durumda.

Put ne zaman bir / 3 GB geçiş işletim sisteminin Boot.ini dosyasına sanal adres alanı dağılımın kullanıcı vermek için yeniden ayırmaya 3 GB boş alan ve sınırı 1 GB çekirdek modu programlar. / 3 GB anahtarı yalnızca posta kutusu depoları veya ortak klasör depoları içeren bilgisayarlarda gereklidir. Bu anahtar, posta kutusu depoları veya ortak klasör depoları bulunmayan bilgisayarlarda önerilmez.

Önemli Yalnızca / 3 GB aşağıdaki işletim sistemlerinde geçin:
  • Microsoft Windows Server 2003 Datacenter Edition
  • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Windows 2000 Advanced Server
  • Microsoft Windows 2000 Datacenter Server
  • Microsoft Windows NT 4.0, Enterprise Server
Dikkat Kullanımını destekleniyor / 3 GB anahtarı Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition'da bir üretim ortamında Active Directory tarafından kullanılacak. Bu işlevi kullandığınızda, Microsoft Exchange Server 2003 üretim ortamında desteklenmektedir. Aksi durumda, / 3 GB Windows Server 2003 Standard Edition, yalnızca geliştirme ve sınama amacıyla anahtarıdır.

Kullanmadığı / 3 GB aşağıdaki işletim sistemlerinde geçin:
  • Microsoft Windows 2000 Server
  • Microsoft Windows NT 4.0 Server
Yalnızca Windows 2000 Server ve Windows NT 4.0 Server 2 GB kullanıcı modu programlarına tahsis edebilirsiniz. Kullandığınız / 3 GB anahtarını 1 GB adres alanı kaybetmek için Windows 2000 Server veya Windows NT 4.0 Server, 1 GB çekirdek için ve 2 GB kullanıcı modu programlar, elinizde.

Windows 2000 Server tabanlı bir bilgisayarda Exchange

Kullanıcı modu programlar için 2 GB sanal bellek adres sınırı 1 GB'TAN fazla bilgisayarınızda yüklü olan fiziksel bellek varsa, çeşitli sorunlar için Exchange katkıda bulunabilir.

Exchange veritabanı arabellekleri fiziksel bellek miktarına göre tahsis edilen bellek hesaplar. Yukarıdaki 1 GB fiziksel bellek sanal belleğin 2 veritabanı arabellekleri için ayrılacak GB disproportionate çok miktarda neden olabilir. Bu sanal bellek parçalanması sorunlarını, performans sorunları, neden olabilir veya "bellek yetersiz".

Bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki yöntemlerden birini veya birkaçını kullanın:

Jet DBA boyutunu küçültme

JET DBA azaltarak, bazı bellek geri alma olanağınız bulunabilir boyutu. Nasıl yapılır: JET DBA boyutunu küçültme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
266768Nasıl yapılır: Exchange 2000 Server deposu veritabanı en büyük önbellek boyutunu değiştirme

JET, maxOpenTables sayısını azaltın

JET, maxOpenTables sayısını azaltarak, bazı bellek geri çözebilirsiniz.

MsExchESEParamMaxOpenTables, her bir nesnedeki depolama grubu daha düşük bir değere ayarlayın. Hizmeti'nde 8 bir yordam için varsayılan 85,000 Pack 2 (SP2) olur. Bu 8 yordamlara için Service Pack 3 (SP3) 27,600 düşürülür. 4-Yordamlara bu değer yarısını sayısıdır.

Not Bellek sorun yaşamaya devam ederseniz, bazı RAM 1 GB veya daha az bir şekilde azaltmak için sunucunuzun kaldırın. Bu durum, bu makalede açıklanan soruna neden olduğunu doğrulamak için yardımcı olur.

Exchange'ı bir Windows 2000 Advanced Server tabanlı bilgisayara

Windows 2000 Advanced Server tabanlı bir bilgisayar olduğunda 1 GB fiziksel RAM kullanımı birden / 3 GB Boot.ini dosyasında 3 GB sanal adres alanı için erişim sağlamak için Exchange gibi kullanıcı modu programlarına vermek geçin. Daha fazla bilgi için bu sorun, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
266096Exchange 2000 1 gigabayttan daha fazla fiziksel RAM kullanıldığında /3GB anahtarını gerektirir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Windows 2000 Datacenter Server tabanlı bir bilgisayarda Exchange

Use / 3 GB 1 GB'DEN fazla fiziksel RAM Windows 2000 Datacenter Server tabanlı bir bilgisayarda ile geçin. Exchange Service Pack 1 (SP1) Windows 2000 Datacenter Server'da da desteklenmesi gerekir.

/ PAE anahtarının

Fiziksel Adres Uzantısı (PAE), Windows 2000 Datacenter Server ve Windows 2000 Advanced Server bu API, yukarıdaki, 4 GB bellek kullanmak için yazılmış programları olanaklı kılan özelliktir. Bu API yararlanacak biçimde yazılmış programları gibi Microsoft SQL Server 2000 olsa da, Exchange 2000 Server ile uyumlu değil. Kullanıyorsanız, bu nedenle, Exchange yalnızca 3 GB adresleri / 3 GB geçin.

SORUN GİDERME

Normal olarak bu makalede açıklanan sorunlar için ilişkili sorunlar, performans sorunları ile ilgili açık olur. Bu sorunları gidermek için <a0></a0>, performans izleyicisi aracını kullanın.

Sanal adres dökümü yardımcı programı (VADUMP) sorunlarını gidermek için aşağıdaki gibi de kullanılabilir. VADUMP aracı hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
317411Nasıl yapılır: Exchange sanal bellek sorunlarını gidermek için veri toplama

Ek bilgi

Bu makalede açıklanan sorunlar hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
2919884 GB RAM ayarlama özelliğinin ve fiziksel adres uzantısı parametre açıklaması
300573Windows 2000 Datacenter Server Exchange 2000 Enterprise Server desteği
266096Exchange 2000 1 gigabayttan daha fazla fiziksel RAM kullanıldığında /3GB anahtarını gerektirir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
298064Exchange 2000 Server için planlama ölçeklenebilirlik
266650BackOffice programı hakkında bilgi için Windows 2000 Datacenter Server tabanlı bilgisayarlarda desteği
317411Nasıl yapılır: Exchange sanal bellek sorunlarını gidermek için veri toplama
266768Nasıl yapılır: Exchange 2000 Server deposu veritabanı en büyük önbellek boyutunu değiştirme
823440Windows Server 2003 tabanlı bir sistem üzerindeki Exchange Server 2003'te /3GB anahtarının kullanımı

Özellikler

Makale numarası: 328882 - Last Review: 25 Ekim 2007 Perşembe - Gözden geçirme: 5.4
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
  • Microsoft Exchange Server 2003 Enterprise Edition
  • Microsoft Exchange Server 2003 Standard Edition
  • Microsoft Exchange 2000 Server Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbenv kbinfo KB328882 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:328882

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com