USB hub'ınızı kaldırdığınızda karşılaşılan hata iletisi: "Bu Aygıt Başlatılamıyor (Kod 10)"

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 329184 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Duyuru
Bu makale Windows 2000 için geçerlidir. Windows 2000 desteği 13 Temmuz 2010'da sona ermektedir.Windows 2000 Destek Ömrü Sonu Çözüm Merkezi, Windows 2000'den geçiş stratejinizi planlamak için başlangıç noktanızdır. Daha fazla bilgi için bkz. Microsoft Destek Ömrü İlkesi.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Bu makalenin Windows Vista sürümü için bkz: 933442.
Bu makalenin Windows XP sürümü için bkz: 943104.

Belirtiler

Bir USB hub'ını bilgisayarınızdan kaldırdığınızda, aşağıdaki hata iletisini alabilirsiniz:
Bu aygıt başlatılamıyor (Kod 10)
Bu belirti, USB hub'ını bilgisayarınızdan kaldırdığınızda hub'a birden çok USB aygıtı bağlıysa oluşur.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows 2000 hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasına tıklayın:
260910 En son Windows 2000 hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın.

İndirilebilecek bir düzeltme varsa, bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme indirilebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine bir istekte bulunun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya sorun giderme işlemleri gerekirse, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support&ln=tr
Not "Düzeltme indirilebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu dil için kullanılabilir bir düzeltme bulunmamasıdır.
Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya öznitelikleri) sahiptir. Bu dosyalarla ilgili tarihler ve saatler UTC (eşgüdümlü evrensel saat) kullanılarak listelenmiştir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat öğesinde Saat Dilimi sekmesini kullanın.
  Tarih     Saat  Sürüm    Boyut  Dosya adı ---------------------------------------------------- 11 EKİ 2002 09:33 5.0.2195.6087 32.848 Uhcd.sys

Durum

Microsoft bu sorunun "Uygulandığı Yer" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde yer aldığını onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows 2000 Service Pack 4'te giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 2000 Datacenter Server için bir düzeltme edinme hakkında daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasına tıklayın:
265173 Datacenter programı ve Windows 2000 Datacenter Server ürünü
Not Bu, doğrudan Microsoft destek kuruluşu tarafından oluşturulan bir “FAST PUBLISH” makalesidir. Buradaki bilgiler, ortaya çıkan sorunları gidermek üzere olduğu gibi sağlanmaktadır. Mümkün olduğu kadar hızlı sunulmasının bir sonucu olarak malzemelerde yazım hataları bulunabilir ve bunlar bildirimde bulunulmadan daha sonra düzeltilebilir. Diğer hususlar için Kullanım Koşulları’na bakın.

Özellikler

Makale numarası: 329184 - Last Review: 31 Ekim 2013 Perşembe - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows 2000 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbautohotfix kbresolve kbhotfixserver kbqfe kbwin2ksp4fix kberrmsg kbbug kbfix kbwin2000presp4fix KB329184

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com