Varsayılan UI Farklı Bir Dile Değiştirildikten Sonra Bilgisayarın Başlatılması Yavaşlayabilir

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 329202 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Önemli Bu makale, kayıt defterini düzenlemeyle ilgili bilgi içerir. Kayıt defterini değiştirmeden önce yedeklemeyi unutmayın. Bir sorun çıkması durumunda kayıt defterini nasıl geri yükleyeceğinizi bildiğinizden emin olun. Kayıt defterini yedekleme, geri yükleme ve değiştirme hakkında daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makaleyi inceleyin:
256986Microsoft Windows Kayıt Defteri'nin Açıklaması
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Varsayılan kullanıcı arabirimi (UI) ingilizce ' çok dilde kullanıcı arabirimi paketi (MUI) kaynaklarını, profiller, (System. sistemi içeriğinde çalışan hesapların üç "Yönetici" sözcüğü localizes bir dile değiştirirseniz Sysprep Mini Sihirbazı çalıştırdığınızda Yerel hizmet, ağ hizmeti) artık eşitlenir. Sistem profil, (S-1-5-18) kullanır, yerelleştirilmiş kullanıcı ARABIRIMI, ancak <a2>(S-1-5-20) ağ hizmet profili</a2> ve <a4>yerel hizmet profiline (S-1-5-19) hala ingilizce olarak hazırlanmıştır. Lsass.exe bu hizmet hesaplarını kimliğine bürünür tutarsızlığı bilgisayarı başlatma 10 dakika olur ve pek çok hizmetin değil Başlat.

Microsoft Windows, ağ bağlantıları hazırlanıyor windows görüntülenir çok işlemcili bilgisayarlarda başlangıç sırasında yanıt vermiyor.

Not: çoğu Avrupa dili "Yönetici" sözcüğü yerelleştirmeniz dilleri içerir. Doğu Asya dillerinden bu sözcüğü yerelleştirmeniz.

Neden

Bu sorun, Sysprep Mini Sihirbazı Intl.cpl yapılandırılmış Yerelleştirme değerleri sıfırlar nedeniyle oluşur.

Çözüm

Microsoft Windows XP

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Windows XP hizmet paketini edinin. Daha fazla bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

ÖNKOŞULLAR

Windows XP hizmet paketi 1'in bu düzeltmeyi uygulamak için yüklü olması gerekir.

Yeniden başlatma gereksinimi

Bu düzeltmeyi uyguladıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatmanız gerekmez.

Düzeltme Değiştirme Bilgileri

Bu düzeltme başka bir düzeltmenin yerini almaz.

DOSYA BİLGİLERİ

Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yeni dosya özniteliklerine) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version   Size   File name
  --------------------------------------------------
  28-Oct-2002 18:31 5.1.2600.11  122,368  Intl.cpl
  28-Oct-2002 18:31 5.1.2600.11  939,520  Syssetup.dll
				

Pratik Çözüm

Uyarı Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni veya başka bir yöntemi kullanarak kayıt defterini hatalı olarak değiştirirseniz önemli sorunlar oluşabilir. Bu sorunlar, işletim sisteminizi yeniden yüklemenizi gerektirebilir. Microsoft bu sorunların çözülebileceğini garanti etmemektedir. Kayıt defterini kendi sorumluluğunuzda değiştiriniz.
Windows XP ve Microsoft Windows Server 2003'te bu soruna geçici bir çözüm bulmak için <a0></a0>, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'ni başlatın.
 2. Aşağıdaki kayıt defteri ayarı'ı tıklatın:
  HKEY_USERS\S-1-5-18\Control Panel\Desktop
 3. MultiUiLanguageID
  değerini not kayıt defteri anahtarı.
 4. MultiUiLanguageID
  değerini aşağıdaki kayıt defteri ayarlarında 3. adımda not ettiğiniz değerle aynı kayıt defteri anahtarı:
  • HKEY_USERS\S-1-5-19\Control Panel\Desktop
  • HKEY_USERS\S-1-5-20\Control Panel\Desktop
 5. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
 6. Bilgisayarı yeniden başlatın.
Tam, sonra bu yordamı, bilgisayar çok daha hızlı başlar ve Hizmetleri başarıyla başlatmak.

Durum

Microsoft, "Geçerli Olduğu Ürünler" bölümünde listelenen Microsoft ürünlerinde bu sorunun olduğunu onaylamıştır.

Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 329202 - Last Review: 4 Kasım 2007 Pazar - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows Server 2003 Enterprise Edition
 • Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbbug kbfix KB329202 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:329202

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com