Nelze Zobrazit obrazy TIFF pomocí faxu Prohlížeč obrázků a

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 329270 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Pokud používáte prohlížeč Windows obrázků a faxů v systému Windows XP, může dojít k následujícím problémům:
  • Když otevřete soubor vícestránkový Tagged Image File Format (TIFF), pouze na první stránce se zobrazí správně. Zbytek stránky zobrazí jako černé čtverečky.
  • Otevřete-li obrázek ve formátu TIFF, obraz se objeví zvolna a nečitelná.
Pokud používáte systém Windows 2000 program Kodak Image Viewer, můžete tyto soubory zobrazit očekávaným způsobem. Navíc pokud převést tyto soubory TIFF formát různou kompresi pomocí systému Windows 2000 program Kodak Image Viewer a potom tyto soubory, pomocí služby Fax Prohlížeč obrázků a zobrazit, můžete zobrazit soubory podle očekávání.

Příčina

Windows Prohlížeč obrázků a faxů systému Windows XP používá rozhraní Windows grafických zařízení (GDI +). Rozhraní GDI + podporuje mnoho standardní kompresní algoritmy faxových zpráv. Však mohou být nekompatibilní s některými schémata kódování, které nejsou často používány.

Řešení

Chcete-li tento problém vyřešit, zakažte PackBit kódování v softwaru, který je vytvořen faxu. Tyto dokumenty lze také převeďte do jiného formátu.

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku.

Vlastnosti

ID článku: 329270 - Poslední aktualizace: 19. května 2011 - Revize: 3.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Windows XP Professional
  • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbprb kbmt KB329270 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:329270

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com