WMI olay sırası, sürekli olarak birçok yönetimi olaylarını harekete When taşması

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 329283 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Belirtiler

Olay tüketicilerin, yönetimi olaylarını harekete zamanla System.Management.Instrumentation ad alanı'nı kullanarak, aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Hata numarası: 0x80041061
Açıklaması: olay sırası taştı

Ayrıca aşağıdaki hata iletisini wbemess.log görüntülenebilir:

Tüketiciler için tutulan olayları 2000000 sınırı aşıldı. Aşırı yük altında sistem, yetersiz bellek koşullar ensue.

Neden

Bu davranış dizisini, basit türler, katıştırılmış nesneler, dizeler ve başvuruları da dahil olmak üzere iki veya daha fazla uzunluğu sabit olmayan özellikler içeren çok olay nesneleri ateşlenmesine Windows Yönetim Gereçleri (WMI) çekirdek hizmetinde oluşur. WMI olay sağlayıcısı, bu olay nesneleri sağlayan yeni her olay için IWbemClassObject nesne kullanır, olay nesne boyutu zamanla büyür ve sonuçta da taşma WMI olay sırası neden olur. Microsoft System.Management.Instrumentation ad alanını uygulayan olay sağlayıcısı IWbemClassObject.NET Framework 1. 0'ı kullanır. Bu nedenle, .NET Framework, bu sorundan etkilenir.

Çözüm

Microsoft desteklenen bir düzeltme yayımladı, ancak yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmaktadır. Düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşmış olan sistemlere uygulayın.

Bu sorunu çözmek için, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'ne başvurun. Microsoft Ürün Destek Hizmetleri'nin telefon numaralarının tam listesi ve destek ücretleriyle ilgili bilgi için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not Özel durumlarda, Microsoft Destek Uzmanı özel bir güncelleştirmenin sorununuzu çözümleyeceğini belirlerse, destek aramaları için normalde uygulanan ücretler iptal edilebilir. Ek destek sorularına ve söz konusu güncelleştirme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır.Bu düzeltmenin İngilizce sürümü, aşağıdaki tabloda listelenen dosya özniteliklerine (veya daha yenisi) sahiptir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date    Time Version    Size   File name
  --------------------------------------------------------------
  9-Oct-2002 4:01 1.0.3705.367 352,256 System.Management.dll

				

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Düzeltme uygulandıktan sonra kullanıcılar kendi Araçlı derlemeler yeniden derleyin ve gerekir sonra bu derlemeleri installutil.exe ile kaydetmek.

Not Bu düzeltme, Microsoft .NET Framework gerektiren 1.0 Service Pack 2.

Özellikler

Makale numarası: 329283 - Last Review: 7 Nisan 2006 Cuma - Gözden geçirme: 2.2
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft .NET Framework 1.0
 • Microsoft Windows Yönetim Araçları 1.5
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbqfe kbhotfixserver kbbug kbfix KB329283 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:329283

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com