Artikli ID: 329284 - Vaadake tooteid, millega see artikkel seostub.
Selle artikli Microsoft Windows NT 4.0 ja Microsoft Windows 2000 kohta käiva versiooni vaatamiseks klõpsake linki 162363.
Laienda kõik | Ahenda kõik

SÜMPTOMID

Võite saada järgmise stopp-tõrketeate:
Tõrketeade STOP: 0x0000009C (0x00000004, 0x00000000, 0xb2000000, 0x00020151)
"MACHINE_CHECK_EXCEPTION"
Sulgudes olevad neli parameetrit võivad olla erinevad.

PÕHJUS

See käitumine ilmneb seetõttu, et teie arvutiprotsessor tuvastas Windows XP taastumatu riistvaratõrke ning teatas sellest. Selleks kasutas protsessor Pentiumi protsessorite funktsiooni Machine Check Exception (MCE) või mõne Pentium Pro protsessorimudeli funktsiooni Machine Check Architecture (MCA). Selle tõrketeate kuvamise põhjuseks võivad olla järgmised tegurid:
 • Süsteemisiini tõrked
 • Mälutõrked, mis võivad hõlmata paarsuse või veaparanduskoodi (ECC) probleeme
 • Protsessori või riistvara vahemälutõrked
 • Protsessori puhvrite Translation Lookaside Buffers (TLB) tõrked
 • Muud protsessoritarnijale omased tuvastatud riistvaraprobleemid
 • Tarnijale omased tuvastatud riistvaraprobleemid

OLEK

Selline käitumine on ette nähtud.

LISATEAVE

Kui Windows XP ja teie riistvaraplatvorm ei taastu riistvaratõrkest nii, et süsteem saaks edukalt ja usaldusväärselt tööd jätkata, ilmneb arvuti kontrollimise erand. Arvuti kontrollimise erandeid on raske täpsemalt diagnoosida ning sellele probleemile üldkasutatavat lahendust pole. Selle probleemi tõrkeotsingu sooritamisel abi saamiseks pöörduge oma riistvaratootja või arvuti riistvaratehniku poole.

Arvuti kontrollimise erandeid põhjustab sageli mõni järgmistest tingimustest:
 • Te ei arvesta protsessori või emaplaadi kasutamisel selle spetsifikatsioonidega. Näiteks kiirendate protsessori või siini üle. Soovitame teil käitada riistvara tootja määratud kiirusel.
 • Mürarikas toide, ülekoormatud toitekaablid, sobimatud ning nurjuvad toiteallikad võivad teie arvutit destabiliseerida. Veenduge, et teie arvutil on stabiilne ja usaldusväärne toiteallikas.
 • Jahutusseadmete (nt ventilaatorite) nurjumisest tingitud äärmuslikud soojustingimused võivad teie arvutit kahjustada. Veenduge, et kõik teie arvuti jahutusseadmed töötavad.
 • Olete mälu kahjustanud või kasutate mälu, mille tüüp teie arvutile ei sobi. Kui olete hiljuti mälukonfiguratsiooni muutnud, taastage probleemi määratlemiseks eelmine konfiguratsioon. Veenduge, et kasutate oma arvuti jaoks õiget mälu.
Märkus. Teie riistvara võib toetada täiendavaid tõrgete logimise funktsioone, mis loovad arvuti kontrollimise erandi ning soovitavad konkreetsemat lahendust.

Pentiumi ja Pentium Pro protsessoris pakuvad mehhanismi, riistvaraga seotud probleemide (nt mälu paarsuse tõrgete ja vahemälu tõrgete) tuvastamiseks ja edastamiseks. Riistvaratõrkest teatamiseks teatab protsessor arvuti kontrollimise tõrke tuvastamisest, luues arvuti kontrollimise erandi (katkestus 18). Windows XPteatab tõrke ilmnemisest ning kuvab parameetrid, mille abil saate erandi dekodeerida. Funktsiooni Machine Check Architecture kohta teabe saamiseks pöörduge oma riistvaratarnija või protsessoritootja poole või lugege juhendit Intel Pentium Pro Family Developer's Manual - Volume 3: Operating System Writer's Manual.

Atribuudid

Artikli ID: 329284 - Viimati läbi vaadatud: 10. oktoober 2006 - Redaktsioon: 1.5
KEHTIB JÄRGMISE LÕIGU KOHTA:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
Märksõnad: 
kberrmsg kbprb kbprod2web KB329284

Andke tagasisidet

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com