Numer ID artykułu: 329570 - Zobacz jakich produktów dotyczą zawarte w tym artykule porady.
Rozwiń wszystko | Zwiń wszystko

Na tej stronie

Symptomy

Po zainstalowaniu dodatku Service Pack 1 (SP1) dla programu Internet Explorer 6 lub dodatku SP1 dla systemu Windows XP (w obu znajduje się dodatek SP1 do programu Outlook Express 6) można utracić dostęp do niektórych załączników poczty e-mail w programie Outlook Express. Na przykład może wystąpić jeden z następujących symptomów:
 • Po kliknięciu przycisku spinacza w okienku podglądu niedostępne są polecenia Zapisz załączniki i nazwa_pliku.
 • Po otwarciu wiadomości e-mail niedostępne jest polecenie Zapisz załączniki w menu Plik, w wiadomości e-mail brakuje pola Dołącz, a na pasku alertów wiadomości, u góry wiadomości e-mail, został wyświetlony następujący komunikat:
  Program Outlook Express usunął dostęp do następujących niebezpiecznych załączników w wiadomości e-mail: nazwa_pliku1, nazwa_pliku2.

Przyczyna

Takie zachowanie występuje, jeśli włączono opcję Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników, które mogą potencjalnie zawierać wirusy, a program Outlook Express ustalił, że załączniki wiadomości e-mail są „niebezpieczne”. W programie Outlook Express 6 z dodatkiem SP1 opcja Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników, które mogą potencjalnie zawierać wirusy jest domyślnie włączona. Po włączeniu tej funkcji antywirusowej program Outlook Express ustala, czy plik jest bezpieczny, korzystając z listy niebezpiecznych plików programu Internet Explorer oraz opcji Potwierdź otwarcie po pobraniu w opcjach folderów. Nie są pobierane żadne załączniki wiadomości e-mail, w których znajduje się plik „niebezpiecznego” typu, i uzyskanie dostępu do takiego załącznika jest niemożliwe.

Obejście problemu

Jeśli masz pewność, że załącznik można bezpiecznie pobrać lub otworzyć, użyj następującej metody: UWAGA: Ponieważ istnieje kilka wersji systemu Microsoft Windows, poniższe kroki mogą wyglądać inaczej na różnych komputerach. W razie wątpliwości należy odwołać się do dokumentacji posiadanego produktu.

Wyłączanie opcji korzystania z listy niebezpiecznych plików

Aby wyłączyć opcję Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników, które mogą potencjalnie zawierać wirusy:
 1. Uruchom program Outlook Express.
 2. W menu Narzędzia kliknij polecenie Opcje.
 3. Kliknij kartę Zabezpieczenia, wyczyść pole wyboru Nie zezwalaj na zapisywanie lub otwieranie załączników, które mogą potencjalnie zawierać wirusy w obszarze Ochrona przed wirusami, a następnie kliknij przycisk OK.

Stan

Zachowanie takie jest zgodne z projektem programu.

Więcej informacji

WAŻNE: Metody, które opisano w tym artykule, umożliwiają uzyskanie dostępu do załączników pliku w programie Outlook Express. Przed otwarciem pobranych załączników należy je przeskanować w poszukiwaniu wirusów. Aby zapisać załączniki pliku w sposób umożliwiający ich przeskanowanie przed otwarciem:
 1. Otwórz wiadomość e-mail w programie Outlook Express.
 2. W menu Plik kliknij polecenie Zapisz załączniki.
 3. W polu Zapisz w określ folder, w którym chcesz zapisać załączniki, a następnie kliknij przycisk Zapisz.
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące funkcji ochrony przed wirusami w programie Outlook Express 6, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
291387 OLEXP: Korzystanie z funkcji ochrony przed wirusami w programie Outlook Express 6
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące listy plików uznanych za niebezpieczne w programie Internet Explorer, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
291369 Informacje dotyczące listy plików uznanych za niebezpieczne w programie Internet Explorer 6
Aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące sposobu pobrania najnowszego dodatku Service Pack do programu Internet Explorer 6, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
328548 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla programu Internet Explorer 6
Aby uzyskać dodatkowe informacje, jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP, kliknij numer artykułu poniżej w celu wyświetlenia tego artykułu z bazy wiedzy Microsoft Knowledge Base:
322389 Jak uzyskać najnowszy dodatek Service Pack dla systemu Windows XP

Właściwości

Numer ID artykułu: 329570 - Ostatnia weryfikacja: 6 stycznia 2004 - Weryfikacja: 3.3
Informacje zawarte w tym artykule dotyczą:
 • Microsoft Outlook Express 6.0
 • Microsoft Outlook Express 6.0
 • Microsoft Outlook Express 6.0
 • Microsoft Outlook Express 6.0
 • Microsoft Outlook Express 6.0
 • Microsoft Outlook Express 6.0
 • Systemu Microsoft Windows XP 64-Bit Edition z dodatkiem SP1
 • Systemu Microsoft Windows XP Home Edition z dodatkiem SP1
 • Systemu Microsoft Windows XP Professional z dodatkiem SP1
 • Microsoft Internet Explorer 6.0
Słowa kluczowe: 
kbpubtypekc kbmsccsearch kberrmsg kbprb kbui KB329570

Przekaż opinię

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com