Sistem bekleme veya hazırda bekleme modundan devam ettiğinde IEEE 1394 depolama aygıtı algılaması çalışmıyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 329909 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Bilgisayarınızı Windows XP Service Pack 1 için (SP1) bir CD-ROM ya da dış disk sürücüsü gibi bir IEEE 1394 depolama aygıtı takıldığında - tabanlı sistemleri çağrıldıktan sonra bekleme veya hazırda bekleme modundan Aygıt algılama işlemi, sistemi çalışmayabilir. Bu nedenle, aygıt çalışmaz.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.

Windows XP Home Edition ve Windows XP Professional

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  22-Oct-2002 15:26 5.1.2600.104    38,656 Sbp2port.sys

			

Windows XP Home Edition SP1 ve Windows XP Professional SP1

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  23-Oct-2002 14:18 5.1.2600.1134   38,656 Sbp2port.sys

			

Windows XP 64-Bit Edition

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  22-Oct-2002 15:26 5.1.2600.104   140,160 Sbp2port.sys

			

Windows XP 64-Bit Edition SP1

  Date     Time  Version      Size  File name
  --------------------------------------------------------------
  23-Oct-2002 14:18 5.1.2600.1134   140,160 Sbp2port.sys

			
Not: Bu düzeltme, çift modlu düzeltme paketlerinin kullanılarak dağıtılır. Böylece, SP1 çalıştıran ne olursa olsun düzeltmeyi yüklemek. Çift modlu düzeltme SP1 yüklü değilse, SP1'i yüklediğinizde otomatik olarak yüklenir, bilgisayarınızda bir düzeltmeyi deftere naklet-SP1 sürümü geçirir.Çift modlu düzeltme paketleri hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
328848Windows XP için çift modlu güncelleştirme paketlerinin açıklaması (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)

Pratik Çözüm

Depolama aygıtı Windows XP SP1 tabanlı sisteminize bir IEEE 1394 arabirimi üzerinden bağlıysa, Sistem bekleme veya hazırda bekleme moduna girmeden önce aygıtın bağlantısını kesin. Sistem bekleme veya hazırda bekleme modundan çağrıldıktan sonra aygıtı yeniden bağlayın ve bunu kullanmayı denemeden önce sistem aygıtı saptadığında dikkat edin.

Durum

Microsoft, bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Özellikler

Makale numarası: 329909 - Last Review: 30 Eylül 2005 Cuma - Gözden geçirme: 3.5
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
 • Microsoft Windows XP 64-Bit Edition SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbpending kbqfe KB329909 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:329909

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com