SORUN: Bilgisayarınızı değil yeniden MSVCRT.dll dosya ekleyen bir Microsoft Visual Basic 6.0 uygulaması yeniden yükledikten

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 330314 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

Paket ve Dağıtım Sihirbazı, paketlenmiş bir Microsoft Visual Basic 6. 0'ın uygulama yükledikten sonra bilgisayarınızı başlattığınızda, aşağıdaki hatalardan birini alırsınız:
 • Microsoft Windows NT 4.0:
  STOP: c000021a {önemli sistem hatası}
  Windows oturum açma işlemi Sistem işlemi, 0x00000080 durumuyla beklenmeyen şekilde sonlandırıldı (0x00000000 0x00000000).

  Sistem kapatıldı.
 • Microsoft Windows 2000:
  Bazı sistem dosyaları bilgisayarınızdaki güncel olduğundan Kur devam edemiyor. Istiyorsanız, Kur sizin için bu dosyaları şimdi güncelleştirmek için Tamam'ı tıklatın. Kurulumu yeniden çalıştırmadan önce Windows'u yeniden başlatmanız gerekir. Sistem dosyalarını güncelleştirme olmadan, Kur'dan çıkmak için iptal'i tıklatın.
  Windows 2000 yeniden başlatıldıktan sonra yüklemeyi yeniden başlatın, yeniden hata iletisini alırsınız.
 • Microsoft Windows 98 için:
  Eksik dosyanın bağlantılı MSVCRT.dll NTDLL.dll verme: RtlGetNTVersionNumbers.
  Bu hata aldıktan sonra Dur bir iletişim kutusu aşağıdaki iletiyi alırsınız:
  Sisteme bağlı bir aygıt çalışmıyor.

Neden

Kur paketinize bilgisayarınızdaki işletim sisteminizle uyumsuz MSVCRT.dll dosyasının bir sürümünü yüklediği için bir hata alırsınız. MSVCRT.dll bağımlılık dosyasındaki (.dep) bir bağımlılık olarak listelenen bu genellikle bir Visual Basic uygulamanız kullandığı bileşenleri kaynaklanır ve Microsoft Windows XP gibi daha yeni bir işletim sisteminde uygulama içerir.

Çözüm

Sistem Kurtarma

Windows NT 4.0

Dosya ayırma tablosu (FAT) dosya sistemi çalışan bir Windows NT 4.0 işletim sistemi onarmak için <a0></a0>, bilgisayarı bir komut istemine önyükleyin ve daha sonra el ile MSVCRT.dll C:\WINNT\System32 klasöründe <a0>Windows NT 4.0</a0> CD'sinden dosyanın veya dosya başarıyla Windows NT 4.0 işletim sistemini çalıştıran bir bilgisayardan bir kopyasını değiştirin.

Onarmak için NTFS çalıştıran Windows NT 4.0 bilgisayar dosya sistemi (NTFS), <a1>önyükleme</a1> bilgisayar kullanarak bir Acil Durum Onarım Disketi (ERD).Bu konu hakkında ek bilgi için Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
103280Windows NT tarafından oluşturulan bir Acil Onarım disketi kullanma

Windows 98,

Bir Windows 98 işletim sistemi onarmak için <a0></a0>, başlangıç disketini kullanarak bilgisayarı bir komut istemi için önyükleme gerekir. Sonra el ile MSVCRT.dll C:\Windows\System klasöründe Windows 98 CD'SINI dosyasının bir kopyasını veya bir kopyasını başarıyla, Windows 98 çalıştıran bir bilgisayardan bu dosyayı değiştirin.

Yeniden dağıtım MSVCRT.dll, engelleme

Sorunun gelecekte oluşmasını engellemek için <a0></a0>, MSVCRT.dll Kur paketinizle birlikte yeniden değil. Microsoft C Çalışma Zamanı Kitaplığı'nda MSVCRT.dll; MSVCRT.dll işletim sistemiyle birlikte yüklenir. Yalnızca işletim sistemi hizmet paketleri kullanarak MSVCRT.dll güncelleştirin.

Uygulama paketi için paket ve Dağıtım Sihirbazı kullandığınızda, MSVCRT.dll pakete dahil edilecek dosya listesini kaldırın. Bunun yerine, zaten birleştirilmiş bir kurulum paketi ve kurulum paketi, MSVCRT.dll yüklenmesini önlemek için değiştirmek istediğiniz varsa, aşağıdaki adımları izleyin:
 1. Kur.lst dosyasını Not Defteri'nde veya başka bir metin düzenleyicisi kullanarak açın.
 2. [Önyüklemeyi Files] bölümünde denetleyin ve MSVCRT.dll dahil olup olmadığını belirlemek için [Setup1 Files] bölümüne bakın.
 3. Kaldırma Dosya = MSVCRT.dll için satır ve sonra da bu bölümünde kalan satırları yeniden Numarala.
 4. Dosyayı kaydedin.

  Setup.exe dosyasını çalıştırdığınızda, Setup.exe MSVCRT.dll yüklemeyi denemez.

Durum

Microsoft, bunun bu makalenin başında listelenen Microsoft ürünlerinde bir hata olduğunu onaylamıştır.

Daha fazla bilgi

Davranışı Yeniden Oluşturma Adımları

 1. Bağımlılık dosyası Scrrun.dll için açın. Aşağıdaki girişler dikkat edin:
  [scrrun.dll]
  Dest=$(WinSysPath)Register=$(DLLSelfRegister)Version=4.0.0.2926
  Uses1=MSVCRT.dllCABFileName=ScrRun.cabCABDefaultURL=http://activex.microsoft.com/controls/vb6CABINFFile=ScrRun.inf
  
  [MSVCRT.dll]
  Dest=$(WinSysPathSysFile)Uses1=
 2. Proje standart exe DOSYASı, Visual Basic 6.0 ile oluşturun.
 3. Proje menüsünde Başvurular ' ı tıklatın.
 4. Tıklatın Microsoft Scripting çalışma zamanı kitaplığı ve Tamam ' ı tıklatın.
 5. Projeyi kaydedin ve derlenmiş bir EXE oluşturun.
 6. Varsayılan ayarları kullanarak bir kurulum paketi oluşturmak için paket ve Dağıtım Sihirbazı'nı kullanın.
 7. Paket klasörünü, Kur.lst dosyasını Not Defteri'nde açın.
 8. Setup1 Files altında şu girdi dikkat edin:
  File1=@msvcrt.dll,$(WinSysPathSysFile),,,8/29/02 5:41:08 AM,323072,7.0.2600.1106
  Bu girdi, MSVCRT.dll daha yeni bir sürümü ile kurulum paketi dağıtılır olduğunu gösterir. Bu noktada, bu paket, Windows 98 işletim sistemini çalıştıran bir bilgisayara yüklemek veya bu paket Windows NT 4.0</a1> işletim sisteminde çalışan bir bilgisayara yüklerseniz, bu makalenin "Belirtiler" bölümünde sözü edilen hatalardan biri alırsınız. Bu paket Windows 2000 işletim sisteminde çalışan bir bilgisayara yüklerseniz, Kur sistem dosyalarını güncelleştirmek için izin ister ve yeniden başlatın. Windows 2000 yeniden başlatıldıktan sonra yüklemeyi yeniden başlatın, yeniden hata iletisini alırsınız.

Özellikler

Makale numarası: 330314 - Last Review: 4 Ağustos 2003 Pazartesi - Gözden geçirme: 1.0
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Visual Basic 6.0 Professional Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbprb KB330314 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:330314

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com