SQL Server Düzeltme Yükleyicisi

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 330391 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Bu makaledeki bilgiler, Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 3 (SP3) düzeltmesi yap?lar 761 977 tüm işletim sistemlerinde yoluyla uygulanır. Bu makaledeki bilgiler, düzeltme, yalnızca Microsoft Windows 98, Microsoft Windows Millennium Edition veya Microsoft Windows NT çalıştıran bir bilgisayarda yüklenen 2037'den 977 oluşturur SQL Server 2000 SP3 için de geçerlidir. Yüklemeye çalıştığınız SQL Server 2000 SP3 düzeltme 977 oluşturmak veya bir sonraki Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP veya Microsoft Windows Server 2003 çalıştıran bir bilgisayarda oluşturmak, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
84296032-Bit SQL Server 7.0 ve SQL Server 2000 düzeltme yükleyicisi'nin açıklaması
SQL Server 2000 Service Pack 4 (SP4) ve sonraki sürümleri, Windows 98, Windows Millennium Edition veya Windows NT'de desteklenmez. Bu nedenle, bu işletim sistemleri ve sonraki sürümleri SQL Server 2000 SP4'te Düzeltme desteği yoktur.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Özet

Microsoft SQL Server 2000 düzeltmeleri paketlenmiş ve kullanıcılara, kendi kendine ayıklanan yürütülebilir dosya teslim. Düzeltme yükleyicisi, bir GUI tabanlı Kur programını kullanarak, düzeltmelerini yüklemenize yardımcı olur. Düzeltme yükleyicisi'ni kullanarak, tüm kuruluşunuz genelinde düzeltme yükleme işlemi de otomatikleştirebilirsiniz.

Düzeltme yükleyici yürütülebilir dosyasının adı bu biçimde olacaktır:

X.YY. ZZZZ _LangName.exe
 • X ana sürüm numarasını gösterir.
 • YY, iki basamaklı alt sürüm numarasını gösterir.
 • ZZZZ düzeltme numarasını gösterir.
 • Üç düzeltme yerelleştirilmiş dil kısaltması mektup LangName olur.
Örneğin, SQL Server 2000'de düzeltme numarası 701 ingilizce (ABD) sürümünü şöyle olacaktır:

8.00.0701_enu.exe.

Varsa, disk alanı paketin ayıkladığınızda hataları Microsoft Knowledge Base'de aşağıdaki makaleye bakın:
301913Hata: Hata iletisi "Yeterli alan yok sürücüde" SQL Server 2000 dowloads ayıkladığınızda oluşur.

Daha fazla bilgi

Düzeltme Yükleyici'yi yüklemeden önce

Düzeltme Yükleyici'yi yüklemeden önce Microsoft, bu veritabanı yedeğini gerçekleştirmenizi önerir:
 • ana
 • msdb
 • modeli
Daha sonra düzeltmeyi geri almak için karar verirseniz, bu yedekleri geri yüklemek sahip. Geri alma işlemi hakkında daha fazla bilgi yer "Nasıl kaldırılır veya geri alma düzeltme" bölümü, bu makalenin. Yükleme düzeltme yükleyicisi, user veritabanlarındaki değişiklikler; ancak, sistem veritabanlarının değişiklikleri içerebilir.

Düzeltme yükleyicisi nasıl kullanılır?

Düzeltme yükleme işlemini başlatmak için <a0></a0>, düzeltme yürütülebilir dosyasını yeniden çalıştırmalısınız. Standart düzeltme yükleme için sunucu bilgisayarında düzeltme yürütülebilir dosyasını çalıştırın ve kaydetmeniz gerekir. Bir küme kurulumunda düzeltmeleri yükleme hakkında daha fazla bilgi için bu makalede "Küme Yükleme" bölümünü okuyun. Yüklemeyi çalıştırmak için <a0></a0>, işletim sistemi yerel yönetici kimlik bilgilerine sahip bir kullanıcı hesabıyla oturum açmalısınız.

Yükleme için çalıştırdığınızda, paket dosyaları temp klasörüne ayıklanır. Daha sonra yükleme işleminin geri kalanında size yol gösterecek bir düzeltme GUI tabanlı yükleyici aracı başlatır.

Hangi dosyalar, bu düzeltme tarafından güncelleştirilir?

Bu düzeltme tarafından güncelleştirilen dosyaların listesini, bir INF dosyasında bulunur. Düzeltme yürütülebilir dosyasını çalıştırın ve dosya listesini gözden geçirmek için INF dosyası ayıklamanız gerekir.

Düzeltmeyi güncelleştiren dosyaların bir listesini edinmek için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Düzeltme yürütülebilir dosyasını başlatın. Ayıklama sayfa oluncaya kadar programı çalıştırın. Dosyalar, daha sonra % TEMP % klasörüne ayıklanır. Kur henüz iptal. Kurulumu iptal ederseniz, ayıklanan dosyaları % TEMP % klasöründen kaldırılır.

2. Sonra düzeltme yükleyicisi için Karşılama penceresini görmek için % TEMP % klasörüne bulun. Zaman damgası pft XX adlı bir klasör belirlemek için TEMP klasöründe klasörleri kullanın ~ XX rasgele bir sayı olduğu, tmp

3. Bir tam dosya listesi için bu INF [FILES] bölümünden elde etmek için bu klasördeki Hotfix.inf dosyasını bulun dosya. Ayrıca, aynı zamanda Hotfix.inf [KOMUT]</a1> bölümünü gözden geçirebilir güncelleştirme SQL sunucunuz herhangi bir komut çalıştırır, öğrenmek için dosya yükleme.

4. Şimdi, geçici klasörü kaldırmak için Kurulumu iptal edebilirsiniz.

Not Gözden geçirerek bu düzeltme için yazılmıştır, Microsoft Bilgi Bankası makalesi, düzeltme güncelleştiren dosyaların listesini de edinebilirsiniz. Aşağıdaki makale numarasını, ilk gösterilir, düzeltme yükleyicisi Hoş Geldiniz ekranı.

Yükleyici çalışma şekli

Düzeltme yükleyicisi, Kurulumu tamamlamak için aşağıdaki adımları kullanır:
 1. Kendi kendine ayıklanan exe çalıştırdığınızda, dosyaları bilgisayarda bir temp klasörüne ayıklanır.
 2. Düzeltme yükleyicisi, sonra Kur günlük dosyası yeniden başlattığı için önce şu anda oturum açmış kullanıcının yönetici kimlik bilgilerine sahip olduğunu doğrular.
 3. Yükleyici otomatik olarak tüm örneklerini SQL Server yüklemesinin algılar ve güncelleştirme için geçerli örneklerin listesini numaralandırır. Düzeltme güncelleştirmesi nitelemek için <a0></a0>, SQL Server yükleme belirli gereksinimleri karşılamak gerekir. Bu düzeltmeyi başvuran bir Microsoft Bilgi Bankası makalesi, bu güncelleştirmeyi uygulamak için gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi gerekir. Düzeltme, Microsoft SQL Server 2000 Service Pack 2 yüklemesini gerektirir, bu düzeltmeyi uygulamadan önce daha sonra SQL Server 2000 Service Pack 2 yüklemelisiniz. Bilgisayar, bu düzeltmeyi yükleme için uygun herhangi bir SQL Server kurulumlarının yoksa, aşağıdakine benzer bir ileti alırsınız ve yükleme iptal edilir:
  Herhangi bir düzeltmesinin niteleyen bu bilgisayarda yüklü SQL örneği yok. Bu düzeltme sürümü ve hizmet paketi gereksinimlerini gözden geçirin.
 4. Belirli bir SQL Server örneği için bir düzeltme yükseltme seçtikten sonra düzeltme yükleyicisi çözümler ve uygun klasör adlarını ve konumlarını, SQL sunucusuna karşılık gelen bellek okur, seçtiğiniz yükleme.
 5. Kur, SQL Server kimlik doğrulaması veya Windows kimlik doğrulaması'nı kullanmak isteyip istemediğinizi gibi bilgileri ister. SQL Server kimlik doğrulaması'nı seçerseniz, Kur programı ile sa oturum açma parolasını sağlamanız gerekir. Windows kimlik doğrulaması'nı seçerseniz, Windows için Windows oturum açma hesabı ile oturum açmışken, Kur programı çalıştırıyor olmanız gerekir. Bu oturum açma hesabının sysadmin sabit sunucu rolü yükseltmekte olduğunuz bir SQL Server örneği için bir parçası olması gerekir. SQL Server kimlik doğrulaması'nı kullanmak isterseniz, SQL Server örneğini Karma mod güvenliği için yapılandırıldığından emin olmanız gerekir. Aksi halde, kimlik doğrulama adımı başarısız olur ve geçerli bir sa parolası sağlamanız olsa bile aşağıdaki hata iletisini alırsınız:
  Geçersiz oturum açma bilgileri. Yeniden deneyin.
 6. SQL Server'da oturum açma bilgileri adım 5'i kullanarak oturum sonra Kur programı, MSSQLSERVER hizmetini hem de yükseltiliyor örneği için SQL Server Agent hizmetlerini durdurur.
 7. Şimdi, düzeltme yükleyicisi, yeni dosyalarla düzeltmeyle birlikte verilen, varolan dosyaları değiştirme çekirdek adımını gerçekleştirir. Bunu yapmak için <a0></a0>, hedef bilgisayara dosyaları gerçekten bulunduğunu doğrulamak için program arar. Dosyaları, hedef bilgisayarda yoksa, bunu yerine nitelendirir. Bu denetimi bir dosyaya geçtikten sonra dosya sürümü kaynak dosyanın karşılaştırılır. Program, sürüm numarası olmadan dosyaları için tarih ve saat bilgileri kullanır. Bu, yüklü olan dosyaların listesini oluşturur.
 8. Seçilen her dosya için değişiklik için dosyayı önce bir yedekleme klasörüne yedeklenen. Bu yedekleme klasörünün dosyasıyla aynı klasörde yer alır. Yedekleme klasörünün altında düzeltme yapı numarası ile aynı ada sahip bir alt klasör yok.
  Örneğin, SQL Server 2000 düzeltme 701 yüklemekte olduğunuz ve geçerli konumundan (C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Binn\) Sqlservr.exe değiştirilmesi, yeni bir klasör yapısını yükleyici C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Binn\Backup\0701 benzer oluşturur ve bu yeni düzeltme dosyasından değiştirir önce bu yeni bir konuma varolan dosyasını yedekler.

  Benzer şekilde, C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Binn\Resources\1033 içinde yerine bir dosya seçerseniz, ilk yedekleme konumu için C:\Program Files\Microsoft SQL Server\MSSQL\Binn\resources\1033\Backup\0701 benzer kopyalanır ve sonra düzeltme ortamından karşılığı ile değiştirilir.

  Not Bir SQL Server örneği düzeltme yükleyicisi kullanın ve bu tür bir örneğini kaldırın, daha önce açıklanan yedekleme klasörleri SQL Server kaldırma programı tarafından silinmez. Yükleyici tarafından oluşturulan yedekleme bu klasörler daha sonra el ile silmelisiniz. Bu klasör kaldırılırsa, gelecekteki girişimleriniz aynı örnek adını kullanarak, bu bilgisayarda Microsoft SQL Server 2000 yüklemem başarısız olur.
 9. Yükleyici tüm hizmetleri durdurur, dosya kilitli bekletilir. sonra değişiklik aracılığıyla bir basit kopyalama işlemi için hazır. Dosya kilitlendi, yükleyici iptal eder ve aşağıdaki iletiyi alırsınız:
  Bir düzeltme eki için seçilmiş dosyaların veya diğer işlemler tarafından kilitlendi. Günlük dosyası, kilitli dosyalar hakkındaki bilgileri ayrıntılı.

  Lütfen tüm uygulamaları kapatın ve düzeltme yükleyicisi'ı yeniden başlatın. Sorun devam ederse, bilgisayarınızı yeniden başlatın ve sonra düzeltme yükleyicisi yeniden başlatmanız gerekebilir.
Komut dosyaları çalıştırılmalıdır varsa, yükleyici, tüm hizmetleri başlatır ve komut dosyaları çalışır.

Küme yüklemesi

SQL Server 2000 küme kurulumları

Kümelendirilmiş SQL 2000 yüklemesine düzeltme paketini uygulamak için <a0></a0>, düzeltme paketini SQL Server kaynağın sahibi olan düğüm üzerinde çalıştırmalısınız. Daha sonra düzeltme yükleyicisi SQL Server kaynağı çevrimdışı duruma getirin ve kümedeki tüm düğümlerde ikili dosyaların güncelleştirme. Son olarak, SQL Server Kaynağı çevrimiçine ve Yükleyici herhangi bir yükleme komut dosyaları çalışır (.sql) düzeltmenin bir parçası olarak sevk edilen.

SQL Server 7.0, küme kurulumları

Kümelendirilmiş SQL Server 7.0 yüklemelerinde, öncelikle her sanal SQL Server'ın birincil küme düğümünden SQL Server Failover Wizard'ı çalıştırarak SQL Server kümelendirmesini kaldırmalısınız.

Aktif/Aktif

Aktif/Aktif bir yükleme için şu adımları izleyin:
 1. SQL Server 7.0'ın asıl yüklenmiş olduğu bilgisayar düğümünün her iki SQL Server kaynak grubunu da denetlediğinden emin olun.
 2. Kümenin her iki düğümünde de, Failover Setup Wizard hizmet programını çalıştırıp sanal SQL Server'ı kaldırın.
 3. SQL Server'ı unclustering sonra her iki düğüm düzeltme yürütülebilir dosyasını çalıştırın ve gerekir SQL Server recluster önce düzeltme yüklemesini başarıyla tamamlanamadı.

Aktif/Pasif

Aktif/Pasif bir yükleme için şu adımları izleyin:
 1. SQL Server 7.0'ın ilk yüklendiği bilgisayar düğümünün SQL Server kaynaklarını denetlediğinden emin olun.
 2. Aynı bilgisayar düğümünde, Failover Setup Wizard yardımcı programını çalıştırıp sanal SQL Server'ı kaldırın.
 3. SQL Server'ı unclustering sonra gereken düzeltme EXE yalnızca birincil düğümde çalıştırın ve SQL Server recluster önce düzeltme yüklemesini başarıyla tamamlanamadı.

Komut satırı parametreleri

Bu düzeltme paketi ile birlikte kullanılabilen komut satırı parametreleri listesi aşağıdadır.
Option     Definition
------     ----------

/s       Disable Self Extraction progress dialog. Must come before /a.

/a       This parameter must come before all parameters except /s if you
        are running the hotfix by using the self-extracting EXE, and you 
        want to include parameters for unattended installations. This is a
        mandatory parameter for the installer to run in the unattended mode. 

/q       This flag causes the Setup program to run in silent mode
        with no user interface. 

/allinstances This is an SQL specific key that patches all instances of SQL Server
        in silent mode that pass the applicability rules. This flag can also be used
        to patch all SQL Server virtual servers that pass the applicability rules and needs 
        to be run from the active node. 

INSTANCENAME  Name of the instance of SQL Server. You must enter it as
        INSTANCENAME=yourinstancename

BLANKSAPWD   Means blank sa password for SQL Authentication. If you enter
        this parameter on computers that are running Microsoft Windows NT or 
        Microsoft Windows 2000, the default Windows Authentication logon is
        overridden and it tries to log on with a blank sa password. 
        The correct format for this parameter is BLANKSAPWD=1.
        This parameter is recognized only for unattended
        installations.

SAPWD     Non-blank sa password. If you enter this parameter, it must be
        in the form of SAPWD=yoursapassword. This parameter
        overrides default Windows Authentication on computers that are running
        Windows NT or Windows 2000, or a BLANKSAPWD, if entered.
NotStart / başlatmak standart Windows komut satırı öneki önünde yer Denetim düzeltme yükleyicisi tamamlandığında komut istemine geri dönmek için bu komutu kullanabilirsiniz.

Komut satırı örnekleri

 • Bir düzeltmenin self-extraction ilerleme durumu iletişim kutusunu devre dışı olan SQL Server'ın varsayılan örneğinde, katılımsız yükleme komut satırı sözdizimi şöyledir:
  8.00.0701_enu.exe /s /a /q
  varsayılan Windows kimlik doğrulaması bir oturum açma, komut satırında sağlanan hiçbir kimlik doğrulama bilgileri için kullanılır.
 • SQL Server'ın adlandırılmış bir örneği üzerinde bir düzeltmenin, katılımsız yükleme komut satırı sözdizimi şöyledir:
  8.00.0701_enu.exe /a /q INSTANCENAME=FRIDAY SAPWD=MyPwd
  Cuma olduğu SQL Server 2000 örneğinin adı. INSTANCENAME parametresi Sunucuadı\örnekadı sağlanmamışsa yükleme başarısız olur.
 • Start / başlatma seçeneğini kullanarak bir düzeltmenin, katılımsız yükleme komut satırı sözdizimi şöyledir:
  start /wait 8.00.0701_enu.exe /s /a /q INSTANCENAME=sqlinstance02

Katılımsız yükleme gerçekleştirme

Katılımsız yükleme, daha önce açıklanan etkileşimli yüklemeye benzer. Sessiz yükleme için kendi kendine ayıklanan EXE DOSYASıNı /q parametresi yürütmelisiniz. Adlandırılmış bir örneğine düzeltme uyguluyorsanız, INSTANCENAME parametresini kullanarak komut satırında örnek adı belirtmelisiniz. Seçili örnek düzeltme için gerekli koşulları sağlıyorsa, yükleyici düzeltme eki, daha önce açıklandığı gibi uygulanır. INSTANCENAME parametre sağlanmazsa, düzeltme, SQL Server için varsayılan örnek kullanır.

Bir kümede katılımsız yüklemeler için bir küme dışı senaryosunda gibi aynı sözdizimini kullanabilirsiniz. Sanal sunucu adı HELLO olduğu, bir HELLO\Inst1 adlı bir kümede adlandırılmış bir örneği varsa, sözdizimi benzer:
start /wait 8.00.0701_enu.exe /q instancename=inst1

Günlük dosyası

Düzeltme yükleme işlemi tarafından gerçekleştirilen her işlem, Kur günlük dosyasına kaydedilir. Günlük dosyası, yeterli bilgi her yükleme aşamasında alınan her eylem ve her bir dosya üzerinde gerçekleştirilen belirli bir operasyona sahip olacaktır. Düzeltme, %WINDIR%\SQLHotfix klasöründe günlük dosyasına kaydeder. Program, her günlük dosyası için benzersiz bir ad oluşturur:

SQLHotfix?.Günlük

Soru işareti (?), çalıştığınız bilgisayarda düzeltmeyi yüklemek için bir kaç kez ' dir.

Başarılı bir yükleme için günlük dosyasının sonunda bu iletiyi görürsünüz:
YÜKLEME BAŞARILI
Benzer şekilde bu iletinin bir hata düzeltme yükleme sırasında oluştu oldu?u anlam?na gelir:
YÜKLEME HATASI
Bu ileti, yükleme, kurma işlemi ortasında iptal edildi ve yükleme iptal edildi gösterir:
Kullanıcı yüklemeyi iptal etti.
Başarısız yüklemelerde ilgili bir hata kodu, düzeltme yükleyicisi günlüğe yazılır.

Kaldırma veya geri alma düzeltme

Geri almak için bir düzeltme paketi olarak karar verirseniz, güncelleştirilmiş dosyaları kaldırmak için bir el ile işlem kullanmanız gerekir. Dosyaları ve düzeltme tarafından oluşturulan yedekleme dizinlerinin uygun tam bir listesi, kurulum günlük dosyasında listelenir. Önceden de belirttiğimiz gibi yükleyici geçerli dosyalarını yedekleme klasörünün yapısı (Bu makalenin önceki bölümlerinde açıklanan) yeni dosyalarla değiştirmeden önce yedekler. Düzeltmeyi geri almak için yedekleme günlük dosyasında belirtilen klasöründeki tüm dosyaları Değiştir ve tüm hizmetleri durdurmanız gerekir. Düzeltme yükleme sırasında tüm komut dosyalarını çalıştırmak, bunun için sistem veritabanlarının yapılan değişiklikleri geri almak için otomatik hızlı yolu yoktur. Düzeltmeyi uygulamadan önce sistem veritabanlarını yedeklemek için önemlidir neden olmasıdır.

Bu düzeltme geri alma gerekir ve sizin Kur günlük dosyası (veya INF dosyası), düzeltmeyi bir çalışan veya daha fazlasını .sql karşı sunucunuzun komut dosyaları gösterir, aşağıdaki adımları izlemelisiniz:.

Önemli Aşağıdaki adımlarda, ana veritabanınıza yeniden olu?turma ve bu düzeltmeyi uygulamıştır önce çekildiği ana yedekten geri içerir. Düzeltmeyi uygulamıştır sonra oluşturduğunuz tüm yeni kullanıcı veritabanlarının, böylece bu veritabanları için aşağıdaki adımları tamamladıktan sonra geri, bu kullanıcı veritabanlarını Şimdi yedekle gerekir:
 1. Tüm kullanıcı veritabanlarının bağlantısını kesin. Daha fazla bilgi için SQL Server 7.0 Çevrimiçi Kitapları'nda, "Databases ekleme ve ayırma" konusuna veya SQL Server 2000 Books Online'da "iliştirin ve (Enterprise Manager) bir veritabanının bağlantısını kesin yükleme" konusunu.
  Not Çoğaltmaya katılan tüm veritabanlarının, ilk yayımlamayı ve dağıtım devre dışı olmalıdır. Daha fazla bilgi için SQL Server Books Online'da "Devre dışı bırakılıyor Publishing ve dağıtım" konusuna bakın.
 2. (Diğer bir deyişle, MSSQLServer SQLServerAgent, Microsoft Distributed Transaction Coordinator [MS-DTC], Microsoft Search) tüm SQL Server hizmetlerini durdurun.
 3. Bir güvenlik faktörü veri klasörünü güvenli bir konuma kopyalayın. Varsa, veri ve günlük dosyalarının dışında varsayılan veri klasörünü, ayrı bir klasörde de bu dosyaları kopyalayın.
 4. Bilgisayar için bir yedekleme klasörü aramak ve tüm dosyaları'nın yeni sürümleri, eski sürümleri ile değiştirin.
 5. Master veritabanını yeniden oluşturun.
 6. Mastermodel ve msdb veritabanlarının düzeltmeyi uygulamıştır önce çekildiği yedeklemenizden bu veritabanlarının geri yükleyin. Bu yedek oluşturduğunuz zaman, bağlı kullanıcı veritabanlarını otomatik olarak ekler. Master veritabanını son yedeklemeden sonra oluşturulmuş olan tüm kullanıcı veritabanlarını iliştirin.
 7. Tam metin Kataloğu sahipti, tam metin Kataloğu geri yükleyin ve tam metin Kataloğu yeniden eşitleyin. Daha fazla bilgi için Microsoft Bilgi Bankası'ndaki aşağıdaki makaleye bakın:
  240867Taşıma, kopyalama ve tam metin kataloğunu klasörleri ve dosyaları yedeklemek için
 8. Çoğaltma kullanırsanız, çoğaltmayı el ile yapılandırmalısınız.
 9. SQL Mail'ı kullanıyorsanız, SQL Mail yeniden yapılandırın. Daha fazla bilgi için, aşağıdaki Microsoft Bilgi Bankası makalesine bakın:
  263556SQL Mail'ı yapılandırma hakkında

Özellikler

Makale numarası: 330391 - Last Review: 6 Nisan 2006 Perşembe - Gözden geçirme: 8.3
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft SQL Server 2000 Standard Edition
 • Microsoft SQL Server 7.0 Standard Edition
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbhowto kbinfo KB330391 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:330391

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com