Chybová zpráva: Vybraný Disk je nutné na operaci v počítači a může není vyčištěn

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 331329 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Příznaky

Použijete-li spustit počítač spuštění disku CD-ROM Microsoft předinstalaci prostředí (WinPE Windows), pravděpodobně nebude moci zobrazit jednotky c:. Pokud pomocí nástroje příkazového řádku Diskpart.exe odstraňte nebo vyčistěte jednotku, můžete obdržet následující chybovou zprávu:
Vybraný disk je nezbytné pro fungování počítače a nelze vyčistit.
Poznámka: DiskPart.exe může číst z jednotky jako "Svazek 0" žádné písmeno jednotky.

Příčina

K těmto potížím dochází po dynamický disk, který má "C:" jmenovku svazku jednotky.

Řešení

Informace o aktualizaci Service Pack

Tento problém vyřešíte pomocí nejnovější aktualizace service pack pro systém Microsoft Windows XP. Další informace získáte následujícím článku báze Microsoft Knowledge Base:
322389Jak získat nejnovější aktualizaci service pack pro systém Windows XP

Informace o opravě hotfix

Podporovaná oprava hotfix k dispozici od společnosti Microsoft. Tato oprava hotfix je však určena pouze k odstranění problému popsaného v tomto článku. Tuto opravu hotfix použijte pouze v systémech, ve kterých dochází k tomuto konkrétnímu problému. Tato oprava hotfix může být dále testována. Proto pokud je přísně neohrožuje tento problém, doporučujeme počkat na další aktualizaci softwaru, která bude tuto opravu hotfix obsahovat.

Pokud je oprava hotfix k dispozici ke stažení, je oddíl "K dispozici oprava Hotfix stahování" v horní části tohoto článku znalostní báze Knowledge Base. Pokud v této části se nezobrazí, obraťte se na služby Microsoft a podporu získat opravu hotfix.

Poznámka: Pokud vyskytnout další problémy nebo řešení potíží je vyžadován, pravděpodobně budete muset vytvořit požadavek na samostatnou službu. Výdaje na podporu se obvykle týkají dalších otázek a problémů, které se netýkají této zvláštní opravy hotfix. Úplný seznam telefonních čísel služby Microsoft a podpora nebo vytvořit zvláštní požadavek na službu na následujícím webu společnosti Microsoft:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Poznámka: "K dispozici oprava Hotfix stahování" formulář zobrazí jazyky, pro které je oprava hotfix k dispozici. Pokud váš jazyk není zobrazen, je to, protože oprava hotfix není k dispozici pro daný jazyk.Anglická verze této opravy atributy souborů (nebo novější), jsou uvedeny v následující tabulce. Data a časy těchto souborů jsou uvedeny v čase univerzální koordinovaný (čas UTC). Při zobrazení informací o souboru, bude převedena na na místní čas. Rozdíl mezi místním časem a UTC časem kartě časové pásmo v panelu Datum a čas v Ovládacích panelech.
  Date     Time  Version      Size   File name
  --------------------------------------------------------------
  13-Nov-2002 16:28 5.1.3561.0    151,040 Diskpart.exe   
  12-Nov-2002 16:33 5.1.2600.1143   486,400 Xpsp2res.dll   
				

Prohlášení

Společnost Microsoft potvrzuje, že se jedná o problém v produktech této společnosti, které jsou uvedeny na začátku tohoto článku. Tento problém byl poprvé opraven v aktualizaci Service Pack 2 pro systém Windows XP.

Další informace

Pomocí příkazu Odstranit oddíl odstranit oddíl, který má fokus. Čisté příkazem Odstranit oddíl nebo svazek formátování z disku, který má fokus pomocí vynulování sektorů. Standardně je hlavní spouštěcí záznam (MBR) nebo tabulku oddílu GUID (GPT) rozdělení jakékoli informace skrytých sektorech na discích MBR a přepsán.Další informace o nástroj příkazového řádku Diskpart naleznete následující článku znalostní báze Microsoft Knowledge Base:
300415Popis nástroje příkazového řádku Diskpart

Vlastnosti

ID článku: 331329 - Poslední aktualizace: 26. října 2006 - Revize: 3.2
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft Windows XP Professional
 • Microsoft Windows XP Home Edition
Klíčová slova: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbwinxpsp2fix kbbug kbfix kbqfe kbwinxppresp2fix KB331329 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:331329

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com