Seznam známých problémů pro pozadí inteligentního Transfer (BITS)

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 331716 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Souhrn

Tento článek obsahuje seznam problémů, které se můžete setkat s Microsoft inteligentního služba přenosu na pozadí (BITS). Části Další informace obsahuje číslo článku a tituly článcích znalostní báze Microsoft Knowledge Base plně dokumentu problémy.

Další informace

Další informace o známých problémech s inteligentního služba přenosu na pozadí (BITS) klepněte na následující čísla následujících článcích databáze Microsoft Knowledge Base:
314862K dispozici je aktualizace Služby inteligentního přenosu na pozadí (Tento článek může obsahovat odkazy na anglický obsah (dosud nepřeložený).)

326460"Kód chyby specifické pro služby-2147944102" chybová zpráva Pokud pokusu o spuštění služby inteligentního přenosu na pozadí (BITS) Service
313458Proces instalace reagovat
324444Nelze kopírovat Qmgr0.dat a Qmgr1.dat při spuštění RIPrep.exe na Windows XP Service Pack 1
839089Zobrazí „ došlo k systémové chybě 1075 „ chybová zpráva při pokusu spustit službu inteligentního přenosu na pozadí
839090Při otevření sestavy souboru zálohování byla dokončena během spustí pozadí inteligentního (BITS) se zobrazí chybová zpráva "proces nemůže získat přístup k souboru"
839091Spuštění může trvat déle než obvykle a obdržet "alespoň jedno služby spuštění se nezdařilo" chybová zpráva
883357Záložní program pravděpodobně nefunguje nebo nesprávně vyloučí některé soubory ze zálohování v systému Windows XP

Vlastnosti

ID článku: 331716 - Poslední aktualizace: 29. října 2007 - Revize: 8.1
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Background Intelligent Transfer Service 1.0
  • Microsoft Internet Server Application Programming Interface 4.0
Klíčová slova: 
kbmt kbproductlink kbusage kbinfo KB331716 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:331716
Právní omezení pro obsah znalostní báze týkající se produktů, jejichž podpora byla ukončena
Tento článek byl napsán o produktech, pro které společnost Microsoft již neposkytuje nadále podporu. Článek je tedy nabízen v takovém stavu, v jakém je, a nebude již nadále aktualizován.

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com