Uzak Masaüstü Bağlantı Yazılımında Tam Ekran Moduna Geçmek Bir "Bellek Yetersiz" Hata İletisine Neden Oluyor

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 331964 - Bu makalenin geçerli olduğu ürünleri görün.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Bu Sayfada

Belirtiler

CTRL + ALT + BREAK tuş bileşimini kullanarak Uzak Masaüstü Bağlantısı (RDP) istemci yazılımı tam ekran modunda açıp, RDP istemci yazılımı, bellek sızdırıyor. Istemci masaüstünde doğru yenilenir veya bir "bellek yetersiz" hata iletisi alırsınız. Örneğin, masaüstü duvar kağıdını değil repainted ve simgeleri doğru gösterilmemiştir. RDP istemci yazılımını çıktığınızda, bellek serbest bırakılır ve bilgisayar düzgün çalışır. Sorun oluşmadan önce 70 (veya daha fazla) kez görüntüleme moduna 10 arasında geçiş yapabilirsiniz.

Neden

Oturum ve masaüstü arasında geçtiğinizde RDP istemci yazılımı, bellek sızdırıyor. Bu, sistem kaynaklarını exhausts.

Çözüm

Hizmet paketi bilgileri

Bu sorunu gidermek için, en son Microsoft Windows XP hizmet paketini edinin. Ek bilgi için, Microsoft Bilgi Bankası'ndaki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
322389en son Windows XP hizmet paketi nasıl elde edilir

Düzeltme bilgileri

Desteklenen bir düzeltme Microsoft'tan edinilebilir. Ancak bu düzeltmenin, yalnızca bu makalede anlatılan sorunu gidermesi amaçlanmıştır. Bu düzeltmeyi yalnızca bu sorunla karşılaşan sistemlere uygulayın. Bu düzeltme ek sınamaya tabi olabilir. Bu nedenle, bu sorun nedeniyle önemli ölçüde etkilenmediyseniz, bu düzeltmeyi içeren bir sonraki yazılım güncelleştirmesini beklemeniz önerilir.

Düzeltme karşıdan yüklenebilir ise bu Bilgi Bankası makalesinin başında "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" bölümü bulunur. Bu bölüm görünmüyorsa, düzeltmeyi edinmek üzere Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek ekibine başvurun.

Not Ek sorunlar oluşursa veya tüm sorun giderme işlemi gerekmiyorsa, ayrı bir hizmet isteği oluşturmanız gerekebilir. Ek destek sorularına ve bu düzeltme için geçerli olmayan sorunlara normal destek ücretleri uygulanır. Microsoft Müşteri Hizmetleri ve Destek telefon numaralarının tam listesi veya ayrı bir hizmet isteği oluşturmak için, aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://support.microsoft.com/contactus/?ws=support
Not "Düzeltme karşıdan yüklenebilir" formunda, düzeltmenin kullanılabilir olduğu diller görüntülenir. Kendi dilinizi görmüyorsanız, bunun nedeni bu düzeltme, seçtiğiniz dil için kullanılamaz.

Bu düzeltmenin ingilizce sürümü dosya öznitelikleri (veya daha yenisi) aşağıdaki tabloda listelenir. Bu dosyaların tarihleri ve saatleri Koordinatlı Evrensel Saat'e (UTC) göre listelenir. Dosya bilgilerini görüntülediğinizde yerel saate dönüştürülür. UTC ve yerel saat arasındaki farkı bulmak için <a0></a0>, Denetim Masası'ndaki Tarih ve Saat aracında saat dilimi sekmesini kullanın.
  Date     Time  Version    Size   File name
  ------------------------------------------------------
  05-Nov-2002 23:20 5.1.2600.105 503,808 Mstscax.dll

Durum

Microsoft, Microsoft Windows 95 ve Microsoft Windows 98'de bir sorun olduğunu onaylamıştır. Bu sorun ilk olarak Microsoft Windows XP Service Pack 2'de giderilmiştir.

Daha fazla bilgi

Windows 95 kullanıcıları ve bu sorunla karşılaşan kullanıcılar Windows 98, Microsoft Windows Server 2003 yazılım ya da Microsoft Terminal Hizmetleri Gelişmiş istemcisi ActiveX denetimi (OCX) Bu sorunu gidermek için Uzak Masaüstü Bağlantısı karşıdan yükleyebilirsiniz. Bu öğeleri karşıdan yüklemek için aşağıdaki Microsoft Web sitesini ziyaret edin:
http://www.microsoft.com/windowsserver2003/technologies/terminalservices/default.mspx#downloads

Özellikler

Makale numarası: 331964 - Last Review: 27 Ekim 2006 Cuma - Gözden geçirme: 3.6
Bu makaledeki bilginin uygulandığı durum:
 • Microsoft Windows XP Home Edition
 • Microsoft Windows XP Professional Edition
 • Microsoft Windows XP Home Edition SP1
 • Microsoft Windows XP Professional SP1
Anahtar Kelimeler: 
kbmt kbautohotfix kbhotfixserver kbqfe kbwinxpsp2fix kbwinxppresp2fix kbfix kbbug kbpending KB331964 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:331964

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com