Povolit cesty k nadřazenému adresáři standardně ve službě IIS 6.0

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 332117 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Příznaky

Při pokusu o zobrazení stránek Active Server Pages (ASP) běží na Internetová informační služba (IIS) 6.0, můžete obdržet jednu z následující chybové zprávy v prohlížeči:

Pokud Zobrazit Podrobné zprávy pro chyby protokolu Http políčko v aplikaci Microsoft Internet Explorer není vybrána:
Chyba server.MapPath () ' ASP 0175: 80004005' Nepovolené znaky cesta
- nebo -
PROSTŘEDÍ ASP chyba 0131 zahrnuje soubor <%filename.ext%> nemůže obsahovat ".." a Označte nadřazený adresář. / <%path%>/<%filename.ext%>, řádek <%number%>
Pokud Zobrazit chybové Http Zprávy v aplikaci Microsoft Internet Explorer zaškrtnuto:
Stránku nelze zobrazit.
HTTP 500 – Vnitřní chyba serveru
Další informace o zakázání podrobné chybové zprávy protokolu HTTP, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
294807JAK Komu: Vypnutí aplikace Internet Explorer 5.x a 6.x "Zobrazit popisné Chyba protokolu HTTP Zprávy"funkce na straně serveru

Příčina

Tato chybová zpráva v případě, že aplikace volá ASP metodu, která vyžaduje Cesty k nadřazenému adresáři možnost povoleno. Formulace chybové zprávy závisí na metodě, která je volat.

Standardně Cesty k nadřazenému adresáři možnost povoleno ve službě IIS 5.0, ale ve výchozím nastavení služby IIS 6.0 je zakázán.

Prohlášení

To chování je záměrné.

Další informace

Na Cesty k nadřazenému adresáři Volba (se AspEnableParentPaths Vlastnost metabáze) dovoluje používat ".." ve volání funkce například MapPath povolením cesty relativní k aktuálnímu adresáři pomocí...\notation. Nastavení této vlastnosti na PRAVDA může představovat riziko zabezpečení, protože cesta začlenění může zpřístupnit kritické nebo důvěrné soubory umístěné mimo kořenový adresář aplikace.

Pokud aplikace obsahuje webové stránky, která obsahuje # include začlenění na straně serveru směrnice a používá ".." odkazující nadřazený adresář, bude tomuto problému dochází při spuštění aplikace ve službě IIS 6.0 s výchozím nastavením.

Jak potíže obejít

Tento problém vyřešíte bez změny aplikace:
  1. Klepněte na tlačítko Spustit, klepněte na tlačítko Pro správu Nástrojea klepněte na tlačítko Internetová informační služba (IIS) Správce.
  2. Poklepejte na název počítače v levém podokně a potom Poklepejte na položku Webové servery.
  3. Vyhledejte webový server a adresář, kde ASP aplikace.
  4. Aplikace serveru nebo adresáře, klepněte pravým tlačítkem myši a poté Klepněte na tlačítko Vlastnosti.
  5. Vybrat Domovský adresářa klepněte na tlačítkoKonfigurace.
  6. Klepněte na tlačítko Možnostia klepněte na tlačítko Vybrat na Povolit cesty k nadřazenému adresáři Zaškrtávací políčko.
  7. Klepněte na tlačítko OK dvakrát.

Odkazy

Další informace o zakázání cesty k nadřazenému adresáři na serveru IIS 4.0 a službou IIS 5.0, klepnutím na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
184717Vlastnost AspEnableParentPaths metabáze Měla by být nastavena na hodnotu False
Další informace o řešení této chyby v aplikaci FrontPage 2000 aplikace, klepněte na následující číslo článku databáze Microsoft Knowledge Base:
276548F000: Chyby prostředí ASP 0131 při procházení Oblast výsledků databáze
Další informace o odstraňování potíží to a jiné chyby prostředí ASP, které mohou nastat u služby IIS 6.0, navštivte následující Web společnosti Microsoft weby:
Poradce při potížích a důležité změny v prostředí ASP
http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/windowsserver2003/library/IIS/e1a77c5d-046e-4538-8d9d-b2996c3143d3.mspx?mfr=true

Vlastnosti

ID článku: 332117 - Poslední aktualizace: 20. května 2011 - Revize: 6.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
  • Microsoft Internet Information Services 6.0
Klíčová slova: 
kbpending kbprb kbmt KB332117 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:332117

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com