Değişken adı veya satır devam Tamam değil, alt çizgi (_)

Makale çevirileri Makale çevirileri
Makale numarası: 43092
Bu makale arşivlenmiştir. "Olduğu gibi" sunulmaktadır ve bundan sonra güncelleştirilmeyecektir.
Hepsini aç | Hepsini kapa

Özet

Alt çizgi karakteri (_) bir QuickBasic değişkeni, SUBprogram veya FUNCTION içinde izin verilmiyor QuickBasic tüm sürümlerinde adı. Ayrıca, bir satır devam karakter QuickBasic sürümleri 4.00 4.00b, ve 4.50, Basic Derleyicisi sürümleri 6.00 ve 6.00b QB.EXE ortamında QB.EXE ortam veya temel PDS sürüm 7.00 QBX.EXE ortamında bir alt çizgi yazamazsınız.

Bir düzenleyici, farklı QB.EXE / QBX.EXE programınızı yazmak için kullanılan, bir alt çizgi karakteri tanınan bir geçerli satır devam BC.EXE derleyicisinden karakter (ancak yine de, SUBprogram değişkeni içinde kullanılamaz veya adları IŞLEV gibi).

QB.EXE / QBX.EXE altçizgiler için satır devam, metin dosyaları yükleyebilir, ancak alt çizgi dışında çıkarılır ve devam eden satırları birleştirilmiş. Art arda eklenmiş olan toplam satır uzunluğu 255 karakterden QB.EXE sınırlıdır / QBX.EXE ve BC.EXE.

Bu bilgiler QuickBasic 4.00, 4.00b ve 4.50, Basic Derleyici ile dahil QB.EXE ortam 6.00 6.00b ve temel PDS 7.00 QBX.EXE ortamını uygulanır.

Daha fazla bilgi

3 Ve önceki QuickBasic sürümleri satırların bir alt çizgi (_) karakteri ile devam etmek izin verilen. Bununla birlikte, sürümler 4.00 veya daha ileri bir sürümde, alt çizgi karakteri, ortamı içinde kullanılan iş parçacığına sahip p-kodu ve interlanguage, özellikle Microsoft C ile arama gerçekleştirme becerisi ile çakışmaları yüzünden izin verilmiyor

Alt çizgi satır devam karakter olarak kullanarak, başka bir düzenleyici programınızdan oluşturmak ve program yükleme girişiminde QuickBasic ortam 4.00 veya daha sonraki bir sürümü (veya temel PDS 7.00 QBX.EXE ortamını), satır devam karakter olarak kullanılan alt çizgiler kaldırılır ve parçaları çizgiyle ayrılmış satırları tek satıra birleştirilmiş.

Örneğin, bir düzenleyici farklı QB.EXE 4.00 veya daha yenisi (veya QBX.EXE) kullanarak aşağıdaki programı yazma:
  A = _
  5 * _
  B
  END
				
yukarıdaki program sürüm 4.00 veya daha sonraki QB.EXE ortam veya QBX.EXE, temel PDS 7.00 yüklenir, şu şekilde dönüştürülür:
  A = 5 * B
  END
				

Özellikler

Makale numarası: 43092 - Last Review: 26 Şubat 2014 Çarşamba - Gözden geçirme: 1.2
Anahtar Kelimeler: 
kbnosurvey kbarchive kbmt KB43092 KbMttr
Machine-translated Article
ÖNEMLİ: Bu makale, bir kişi tarafından çevrilmek yerine, Microsoft makine-çevirisi yazılımı ile çevrilmiştir. Microsoft size hem kişiler tarafından çevrilmiş, hem de makine-çevrisi ile çevrilmiş makaleler sunar. Böylelikle, bilgi bankamızdaki tüm makalelere, kendi dilinizde ulaşmış olursunuz. Bununla birlikte, makine tarafından çevrilmiş makaleler mükemmel değildir. Bir yabancının sizin dilinizde konuşurken yapabileceği hatalar gibi, makale; kelime dağarcığı, söz dizim kuralları veya dil bilgisi açısından yanlışlar içerebilir. Microsoft, içeriğin yanlış çevrimi veya onun müşteri tarafından kullanımından doğan; kusur, hata veya zarardan sorumlu değildir. Microsoft ayrıca makine çevirisi yazılımını sıkça güncellemektedir.
Makalenin İngilizcesi aşağıdaki gibidir:43092

Geri Bildirim Ver

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com