Pořadí, ve které MS-DOS a Windows přiřadit písmena

Překlady článku Překlady článku
ID článku: 51978 - Produkty, které se vztahují k tomuto článku.
Rozbalit všechny záložky | Minimalizovat všechny záložky

Na této stránce

Souhrn

Microsoft MS-DOS prvních dvou fyzických přiřazuje písmena jednotek disketové jednotky a pevného disku jednotky, jej najde v době spuštění v Pevná posloupnost, včetně více oddíly a logické jednotky na pevné disky. Nelze změnit tuto sekvenci.

Písmena jednotek přiřazená k další jednotky nainstalované pomocí OVLADAČ.SYS a jiných instalovatelných ovladačů je závislá pořadí, ve kterém se ovladače načtou v KONFIGURAČNÍ.Soubor SYS. Tyto přiřazení písmen jednotky mohou být ovlivněny změnou pořadí CONFIG.Příkazy SYS nebo načítání "fiktivní" jednotky "použít" jednotky písmena.

Přiřazení písmen jednotky můžete změnit při upgradu z jedné společnosti Microsoft Verze systému MS-DOS do jiného nebo od výrobce (OEM) verze systému MS-DOS na jinou verzi přiřazuje písmena jednotky jinak. (Pořadí, ve které jednotce jsou přiřazena písmena změnil Výrobci OEM ve starších verzích systému MS-DOS.) Tento článek popisuje, jak systém MS-DOS přiřazuje písmena; nevysvětluje jak konkrétního výrobce OEM systému MS-DOS verze přiřaďte písmena jednotek.

Další informace

Proběhne při spuštění:
 1. Systém MS-DOS zjišťuje všechny nainstalované disková zařízení, přiřadit písmeno jednotky a první fyzické disketové jednotky, která je nalezena.
 2. Pokud je k dispozici druhé fyzické disketové jednotky, je přiřazena písmeno B. Pokud není zadán, je vytvořen logickou jednotku B, který používá první fyzické disketové jednotky.
 3. Bez ohledu na to, zda je přítomna druhá disketová jednotka MS-DOS potom přiřadí písmeno jednotky c primární oddíl systému MS-DOS na prvním fyzickém pevném disku a poté přejde do zkontrolovat na druhém pevném disku.
 4. Pokud je nalezen druhý fyzický pevný disk a primární oddíl existuje druhé fyzické jednotky, primární oddíl systému MS-DOS na druhý fyzický pevný disk je přiřazeno písmeno D. MS-DOS verze 5.0, který podporuje až osm fyzických jednotek, bude i nadále hledat více fyzický pevný disk v tomto okamžiku jednotky. Pokud je nalezen třetí fyzický pevný disk a primární oddíl existuje třetí fyzické jednotky, například je primární oddíl systému MS-DOS na třetí fyzický pevný disk přiřazeno písmeno E.
 5. MS-DOS vrátí první fyzický pevný disk a přiřazuje písmena jednotek v posloupnosti žádné další logické jednotky (v rozšířené oddíly systému MS-DOS) na této jednotce.
 6. MS-DOS opakující se tento proces pro druhý fyzický pevný disk, pokud je k dispozici. MS-DOS 5.0 bude tento postup opakujte pro až osm fyzických pevných jednotek, pokud jsou k dispozici. Po všech logických jednotek (v rozšířené oddíly systému MS-DOS) byla přiřazena písmena jednotek, MS-DOS 5.0, vrátí první fyzické jednotky a přiřazuje písmena jednotek jakékoli jiné primární MS-DOS oddíly, které existují, pak prohledá jiných fyzických jednotek pro další primární oddíly systému MS-DOS. Byla přidána tato podpora pro více primární oddíly systému MS-DOS verze 5.0 pro zpětnou kompatibilitu s předchozími verzemi OEM systému MS-DOS, které podporují více primárních oddílů.
 7. Za všechny logické jednotky na pevných discích byla přiřazena písmena jednotek, jsou přiřazena písmena jednotek nainstalován ovladač.SYS nebo vytvořeny pomocí jednotka RAMDRIVE.SYS v pořadí, ve kterém se ovladače načtou v KONFIGURAČNÍ.Soubor SYS. Písmena jednotek, které jsou přiřazeny, na které mohou být ovlivněny zařízení, které ovladače zařízení nebo, v případě potřeby vytvořením "fiktivní" písmena s OVLADAČEM.SYS.
Nástroj systému MS-DOS SUBST, sítí a programy, jako je například jednotka CD-ROM Můžete požádat o rozšíření, které používají rozhraní sítě systému MS-DOS blokové zařízení přidělí specifická písmena jednotek.

Příklad 1

Zvažte například systém s jednou disketovou jednotkou a jeden jednotka pevného disku s dvěma oddíly systému MS-DOS (primární oddíl a Rozšířený oddíl obsahující jediné logické jednotky) na pevném disku disk. V této konfiguraci systému MS-DOS přiřadí disketové jednotky jako jednotky a a B, primární oddíl na pevném disku jako jednotku c a logickou jednotku v rozšířeném oddílu jako jednotka D.

Příklad 2

Zvažte jiný systém s třemi disketové jednotky, jednotky třetí Probíhá instalace pomocí ovladače.SYS a dvou pevných disků, se primární a rozšířený oddíl na každý pevný disk. Na rozšířeného oddílu na prvním pevném disku obsahuje dva logické jednotek a rozšířený oddíl systému MS-DOS na druhém pevném disku jednotka obsahuje jedno logické jednotky. RAM disk je také vytvořen pomocí JEDNOTKA RAMDRIVE.SYS.

V této konfiguraci systému MS-DOS přiřadí první dvě diskety jednotky jako jednotky a a B, pak je přiřazovat primární oddíly na první a druhé fyzických pevných disků jako jednotky c a D, v uvedeném pořadí. MS-DOS potom přiřadíte písmena e a f dva logické jednotky v rozšířeném oddílu na prvním fyzickém jednotky a logické jednotky v rozšířeném oddílu na g druhý fyzické jednotky.

Třetí disketové jednotky, nainstalován ovladač.SYS a paměť RAM disk vytvořen pomocí jednotka RAMDRIVE.SYS, bude přiřazena písmena h a I v pořadí, v jakém zařízení = se příkazy objevují v KONFIGURAČNÍ.SYS soubor.

Schématy oddílů

Níže jsou ukázkami schématy oddílů pro dva 40 megabajtů (MB) jednotky pevných disků a jejich výsledná jednotka písmeno přiřazení:
 • Jednotka 1:
  C: primární oddíl systému MS-DOS 20 MB
  E: logická jednotka 20 MB 1 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS

  Jednotka 2:
  D: primární oddíl systému MS-DOS 20 MB
  F: logické jednotky 20 MB 1 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS
 • Jednotka 1:
  C: primární oddíl systému MS-DOS 20 MB
  D: logická jednotka 20 MB 1 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS

  Jednotka 2:
  E: logická jednotka 20 MB 1 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS
  F: logické jednotky 20 MB 2 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS
 • Jednotka 1:
  C: primární oddíl systému MS-DOS 10 MB
  E: logická jednotka 10 MB 1 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS
  F: logické jednotky 10 MB 2 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS
  G: logické jednotky 10 MB 3 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS

  Jednotka 2:
  D: primární oddíl systému MS-DOS 10 MB
  H: logickou jednotku 10 MB 1 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS
  I: logické jednotky 10 MB 2 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS
  J: 10 MB logická jednotka 3 v rozšířeném oddílu systému MS-DOS

Vlastnosti

ID článku: 51978 - Poslední aktualizace: 23. dubna 2011 - Revize: 4.0
Informace v tomto článku jsou určeny pro produkt:
 • Microsoft MS-DOS 4.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 5.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.0 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.2 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.21 Standard Edition
 • Microsoft MS-DOS 6.22 Standard Edition
 • Microsoft Windows 95
Klíčová slova: 
kbmt KB51978 KbMtcs
Strojově přeložený článek
Důležité: Tento článek byl přeložen pomocí software společnosti Microsoft na strojový překlad, ne profesionálním překladatelem. Společnost Microsoft nabízí jak články přeložené překladatelem, tak články přeložené pomocí software na strojový překlad, takže všechny články ve Znalostní databázi (Knowledge Base) jsou dostupné v češtině. Překlad pomocí software na strojový překlad ale není bohužel vždy dokonalý. Obsahuje chyby ve skloňování slov, skladbě vět, nebo gramatice, podobně jako když cizinci dělají chyby při mluvení v češtině. Společnost Microsoft není právně zodpovědná za nepřesnosti, chyby nebo škody vzniklé chybami v překladu, nebo při použití nepřesně přeložených instrukcí v článku zákazníkem. Společnost Microsoft aktualizuje software na strojový překlad, aby byl počet chyb omezen na minimum.
Projděte si také anglickou verzi článku:51978

Dejte nám zpětnou vazbu

 

Contact us for more help

Contact us for more help
Connect with Answer Desk for expert help.
Get more support from smallbusiness.support.microsoft.com